Tuz Lambası Yeni Dönemi (2018) - Burak Göç


Tuz lambası
Araç Gereç

Tuz Lambası Yeni Dönemi (2018)

Çankırı tuz tarafından üretilen tuz lambaları insan sağlığına sağladığı faydalardan dolayı tercih edilmeye devam ediyor. Sadece ülkemizde değil; yurt dışında da popüler hale gelen tuz lambaları doğal ve rafine kaya tuzundan üretiliyor. Kaya tuzu kristalleşmiş halde çıkarılıyor. Akabindeyse farklı tasarımlar halinde lamba haline dönüştürülüyor. Sağlık için gerekli olan 84 minerali yapısında bulunduran kaya tuzunun ısıyla etkileşime geçmesi büyük önem taşıyor. Zira, ısıyla birleştiğinde negatif iyon yayma gücüne sahip oluyor. Bu nedenle de tuz lambaları en kolay ve etkili tedavi yöntemleri arasında gösteriliyor. Lambanın yaydığı ısıyla birleşen kaya tuzu nemli bir yapıya kavuşuyor. Nemin etkisiyle birlikte ortamdaki radyasyonu emmeye başlıyor.

Özellikle teknolojik aletlerin yaygınlaşmasıyla birlikte radyasyona daha fazla maruz kaldığımız bir dönem başladı. Radyasyonun kanser gibi önemli hastalıklara sebep olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. Radyasyonu emme ve etkisini yok etme gücüne sahip olan tuz lambalarının işyerlerinde kullanılması gerekiyor. Böylece radyasyonun verdiği zarar minimuma indirilmiş oluyor. Ayrıca günümüzün önemli sağlık problemlerinden stres, sinir hastalıkları ve uykusuzluk gibi sorunların çözümünde de etkili oluyor. Zira, kişinin ferahlık hissi duymasında başrol oynuyor. Havayı temizleyen ve rahatlık duymanızı sağlayan tuz lambaları farklı boyutlarda üretiliyor.

Tuz lamba etkili olabilmesi için bulunduğu ortamın metrekaresine uygun şekillerde tercih edilmesi gerekiyor. Birden fazla tuz lambasının aynı oda içerisinde kullanılması tavsiye ediliyor. Ayrıca, görsel yönden de zengin çeşitlere sahip olan tuz lambaları dekorasyon içinde kullanılabilir. Tuz lambalarının illa akşam saatlerinde kullanılması da gerekmiyor. Fiziksel yorgunluk hissedildiğinde ya da rahatlama ihtiyacı duyulduğunda başvurulması gereken bir tedavi çeşidi olarak değerlendirilmelidir. Tuz lambaları farklı ampul seçenekleriyle de kullanılma özelliğine sahiptir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Bu sayede hastalıklara karşı da önemli bir silah konumunda bulunmaktadır.

Tuz tedavisinin kökeni yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Bilimsel olarak da faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle kullanımının insan sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır. Aksine faydaları sıralamakla bitmez. Etkisini kullanıldığı ilk günden itibaren ortaya koyan tuz lambaları uygun fiyat seçenekleriyle tüketiciye sunulmaktadır.

Bir Yorum Yapılmış “Tuz Lambası Yeni Dönemi (2018)

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;