İncelemeler

A’dan Z’ye 3 Yıllık Türknet İnternet Deneyimim

Türknet kullanıcı yorumlarına herkes eliyle koymuş gibi ulaşsın diye, deneyimlerimi paylaştığım bu yazıyı, ilk haliyle 3 sene önce yayınlamıştım. Benim ve diğer Türknet kullananlar sayesinde, yazı her yıl güncellendi.

Olumlu, olumsuz; Türknet kullanıcı yorumlarıyla dolan sayfa sayesinde, ben ve Türknet’li olmaya karar veren onlarca kullanıcı, yazının sonunda paylaştığım ücretsiz internet avantajından faydalanmayı da unutmadı.

Her yıl olduğu gibi, içeriği daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için 16 Aralık 2019 itibariyle tekrar güncelledim.

Uzun lafın kestirmesi, kullanıcı olarak Türknet memnuniyetim son sürat devam ediyor. Ama elbette bilmeniz gereken detaylar var…Türknet maceram nasıl mı başladı?

Hayatım boyunca internet ve servis sağlayıcılarından yana bahtım kara oldu.

Ekonomi sınıfı otellerde istikrarla akmayan sıcak suyu bekler gibi internet mi beklemedim? Projemi yetiştirmem gereken son gün, işveli işlevi göz kırpan DSL ışığıyla mı yüz göz olmadım? Wi-Fi çekmediği için komşunun külüne muhtaç mı kalmadım?

Hepsine alışmıştım. Ancak servis sağlayıcımın 5 iş gününde teknik ekip göndermeyi başaramaması benim için bardağı taşıran son damla olmuştu.

“Tamam,” dedim.

“Oğlum Burak, bu adamlardan yana yüzün gülmeyecek. Övenin dağa çıkardığı sevmeyenin kanalizasyona indirdiği Türknet’i artık deneyebilirsin! Hem en fazla ne kaybedersin ki?”

Türknet’e Nasıl Başvuruyoruz ve Kayıt İşlemleri

Alıştığımız servis sağlayıcılarının aksine, Türknet interneti almak için caddeden bir telefoncuya gitmeniz yeterli değil. Kendi sitelerine girip, kayıt formunu doldurmanız ve çıktı almanız lazım.

Çıktı aldığınız formda ilgili yerleri imzaladıktan sonra, abonelik sözleşmenizi Türknet’in size belirttiği adrese göndermelisiniz.

Çarşamba günü saat 15.00 gibi evraklarımı doldurdum ve kargoladım. Ertesi gün annemin “Buraaaaaaaak internetçiler geldi!” demesiyle ateş topuna döndüm.

Sen otur, 10 gün yavuklunu bekler gibi teknik destek bekle, tam başka servis sağlayıcıya sevdalanacakken eskisi teknik destek göndersin…

Kapıya indiğim gibi başladım sağlı sağlı sollu ataklara: “Kaç gündür neredesiniz ağbicim siz? İnterneti yeniden mi keşfediyorsunuz, bu nasıl iştir!”

Yummuşum gözümü açmışım ağzımı, kim tutar beni?

Bir süre çaresizce söylediklerimi dinledikten sonra, görevli ağbinin arıza için gelmediğini öğrendim. Ruh halimi tahmin ediyorsunuzdur. Tüm ataklarım ve kroşelerim adeta boş bir hava kümesinde dans etmişlerdi ve ben bunu bilmiyordum.

Meğer ağbinin gelme amacı, Türknet başvurum için yeni hattımı açmakmış.

İnternetimi önceden amcamla kullanıyordum ve evimde telefon hattı yoktu. Adamlar, benim için hemen hat başvurusunu bile yapmışlar…

Neyse, ben zaten tesisatı hazırladığımdan mevzuyu kısa sürede hallettik. Adamcağızdan da dinlemeden etmeden, karşı atağa geçtiğim için renkli Türkçe bir özür dilerim.

Bir Gün Sonra Açılan İnternet: Türknet!

Sıradan çinko servis sağlayıcılarından aldığımız internetin 10 gün sonra açılıp saçılmasına alışkınız. Türknet’te de aynı filmi izleriz sanmıştım.

Ertesi sabah telefonuma yağan mesaj yağmuruyla birlikte Türknet internetimin aktif hale geldiğini öğrendim. Hayır, bu ne sürat mübarekler! Pusuya yatmış beni mi bekliyordunuz?

Şimdi tek bir eksiğim vardı: Modem!

Bu arada: Türknet’i kullanabilmek için VDLS destekli bir modem almam icap ediyordu,  ASUS NL-16’yi satın aldım. Eğer sizin de VDSL destekli bir modem almanız gerekecekse ASUS modemimin incelemesine aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Haydi Yavrum Türknet, Çok Az Kaldı!

Modemi alıp eve gelince ufak çaplı bir sinir krizi yaşadım. Zira, Türknet bana ilk dakikadan gol atmayı başarmıştı. Anlayacağınız internet bahtsızlığı peşimi bırakmıyor, kader yine ağlarını etrafıma örüyordu.

DSL ışığının yerinde esen kavak yelleri durumunu anlatmak için hemen müşteri hizmetlerini aradım.

Bu arada, ekşisözlük’te Türknet hakkında ciddi karalama çalışmaları yapıldığına inanıyorum. Millet müşteri temsilcisiyle görüşmek için adeta yaşlanmış. Tıraş olup oturduğu telefonun başından, top sakalla kalkmış. Ben, en fazla 30 saniye sonra müşteri hizmetleriyle muhattaptım.

Beyfendiye internetsiz kalınca kriz geçirdiğimden, elimin ayağımın uyuştuğundan bahsedince, aynı gün içinde servislerin bana ulaşması için aciliyet notu ve teknik destek talebi oluşturdu.

Olaylar böyle gelişirken aslında modem içindeki bir aksaklıktan dolayı bu sorunu yaşadığımı fark ettim. Eğer siz de bu sorunu yaşarsanız, aşağıdaki ilgili içeriğe mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyorum:

Modemdeki sorunu çözünce benim biricik DSL ışığım, ürkek bir ceylan gibi sekmeye başladı ve ilk Türknet kullanma maceram ofişıliy başladı.

Türknet İnternet Hız Testi Sonuçlarım

Millet, internet hızım önceden şöyleydi sonra böyleydi diye yardırınca, ben de eski modemden bir internet hızı kaydı aldım. Hemen aşağıda gördüğünüz 7.51 Mbps indirme hızı ve 3.36 Mbps gönderme hızı TTNET’e ait. Sıradan limitsiz paketi kullanıyordum ve AKK’yi aşmış durumdayım.

Aşağıdaki ise Türknet’ten 2017’de aldığım hızım. Şaka gibi ama gerçek! 43.37 Mbps indirme hızı, 1.34 Mbps gönderme hızı.

Tabii devir artık eski devir değil. Türknet 2019’da Upload hızını da epey iyileştirdi. Şu an için güncel internet hızım şu şekilde:

İşin en güzel tarafı AKK, Türknet’te sınırsız!

Türknet İnternet Faturanın İlk Ayı Benden!

Turknet aboneliğinin ilk ayını benim sayemde ücretsiz kullanabilir, faturanın cebinde kalmasını sağlayabilirsin!

Tek yapman gereken aşağıdaki linke tıklayarak Türk.net başvurunu yapmak. Bu linki kullanarak Turknet kullanıcısı olduğunda, Turknet internetin için ilk ay faturanı ödemeyeceksin.

Referansımla Turknet’li olduğun için ben de sayende 1 aylık internet faturamdan yırtacağım. Nasıl ama? Harika değil mi? Şimdiden teşekkürler!

❱❱ Turknet’i İlk Ay Ücretsiz Kullanarak Abone Olma Fırsatı için Tıklayın!

3 Yıllık Deneyimimin Kısa Özeti:

Bu yorumu içeriği yayınladığım ilk günden yaklaşık 3 yıl sonra yazıyorum. Hem AKK’nin olmayışı hem yüksek hızıyla Türknet’i 3 yıldır memnuniyetle kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım mı? Elbette yaşadım!

Bazen hız, bazen bağlantı sorunlarım oldu. Ancak Türknet, sistem üzerinden destek talebi oluşturduğumda en geç 2 iş gününde sorunlarıma çareler üretmeyi başardı. Türknet’i uzun yıllar boyunca başka bir servis sağlayıcısıyla aldatmayacağım gibi duruyor.

Türknet’e ilişkin sorularınız ve yorumlarınız burada değerli!

Hemen aşağıdan Türknet yorumunuzu paylaşabilir, onlarca kullanıcıya yorumlarınızla yardımcı olabilirsiniz.

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

58 Yorum “A’dan Z’ye 3 Yıllık Türknet İnternet Deneyimim

 1. MesuT Yanıtla

  Ben Turknette o DSL isigi yanmiyor diye musteri hizmetlerini esir tuttum 1.5 aylik surede 1276Dklik gorusme sonrasinda Turktelekom ekiplerine bildirdiklerini dedikten 20Dk sonra internet bi geldi bidaha gitmedi ama 1.5 ay ne oldu da internetsiz kaldim daha anlamis degilim ki bunu onlarda bilmiyor.

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   İşte biraz şans işi bu internet işi diye boşuna demiyorum 😀 Böyle olmaması gerekiyor ama Türkiye’de yaşıyoruz. Her şey ne çıkarsa bahtınıza mantığıyla çalışıyor.

 2. Mustafa Yanıtla

  Bende ttnet kullanıyorum. Ve ne yazık ki son iki gündür dsl bağlantım gidip gidip duruyor. Arıyorum bulunduğum bölgede çalışma varmış. Hay amk o kadar çok çalışma yapıyorlar sonuç yine aynı. Ttnet’ten TürkNet’e geçiş macerasını daha önce başka bir blogda da okumuştum. Belki bende TürkNet’e geçerim.

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Bunca yıl TTNET kullandıktan sonra TTNET’in, “yalancıyı nasıl olsa s*kmiyorlar” felsefesiyle iş yaptığını anlamış bulunmaktayım. Bir de o denzileri çölleri aşıp evime ulaşamayan saha ekibi var. Eğer beni okuyorlarsa onların da sülalesini s*kiyeyim. 😀 Geçmeden önce etrafında yanında yörende Türknet kullanan birini bul ve mutlaka yorumlarını al. Türknet’in bazı bölgelerde acayip sıkıntılı olduğu hakkında rivayetler var. TTNET’den sonra Türknet ile de patlamazsın umarım 🙂

 3. ERAY Yanıtla

  ben de bayramdan sonra türknet’ geçmeyi planlıyorum , bu arada blog güzel olmuş şans eseri denk geldim karıştırıyorum 🙂

 4. Emre Yanıtla

  Kardesim meraba turk nete basvurdum ilk defa net aliyorum modemini kendin al dediler nasil oluyo ne almam lazim adsl vdsl falan yaziyo hangisi alacam musteri hizmetlerine bidaha baglanamadim bu arada ☺☺onlara soracaktim

 5. Miraç Hamzaçebioğlu Yanıtla

  Eve yeni internet alacam inşallah. Lakin yüzüme gözüme bulaşmasını istemiyorum. Bu sebepten ötürü ortalığa bi göz attım. Türk Neti övende var gömende var. Kullanan insanlar olarak yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Fazlasıyla memnunum. Sonuç yorumunda da zaten belirttim. Henüz ne bağlantı aşamasında ne hız aşamasında herhangi bir sorun yaşamadım. Herhangi bir sorun yaşasam mutlaka konuyu düzenler altına yorum düşerdim 🙂 Yine de bu işler bizim ülkemizde şans mevzusu maalesef. Kimi çok memnun kalıyor kimi kapıya sokmayın diyor çünkü kullanmak istediğiniz lokasyonun internet altyapısı çok önemli. AKK de kalktı, daha TTNET kullanmak için bir neden yok bence.

 6. Mehmet Ali Yanıtla

  Ben ttnetten muzdarip olarak 2015 te doping adsl e geçtim genel olarak idare eder ama şu akk olayının olmaması cazip kılıyor turkneti. Cayma bedelininde 120 tl sini ödüyorlar.

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Eğer çok sık download yapıyorsanız veya aldığınız internete sülalecek yükleniyorsanız AKK’nin olmaması büyük rahatlık oluyor. Yakın çevremdeki insanlara Turknet’i tavsiye etmemin en önemli nedenlerinden biri de bu. Size de tavsiye ederim.

 7. yılmaz Yanıtla

  internet cafe için uygun değil müşteri hizmetleri kurulumda otomotik aypi al diyor otomotik aypi alınca sadece ana masa internete girior diğer bilgisayarlar interete giremiyor

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Ağ sistemleri hakkında yazılımsal ve donanımsal olarak oldukça minimal bilgim var. Bir şekilde mutlaka IP sorununun çözülebileceğini düşünüyorum fakat nasıl yapılabileceğine tam olarak hakim değilim. Türknet müşteri hizmetleri dışında bu konuyu bir bilgisayar mühendisi veya ağ uzmanına danıştınız mı?

 8. İsmail Yanıtla

  Bende az önce TürkNet’e başvurdum. Şimdi ben evrakları gönderince mi benim interneti bağlayacaklar yoksa başvurudan sonra mı gelecekler? Bu hafta evde olmayacağımdan adamları getirip küstürmek istemem 🙂 Hafta sonu çalışıyorlar mı? Bir de TürkNet ekibi mi geliyor yoksa TT mi?

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Ben başvuruyla birlikte aynı gün içinde evraklarımı da gönderdiğim için hemen başvurumdan bir sonraki gün gelmişlerdi. Muhtemelen evrakların gönderilmesinden önce kendileri hat ayarlaması için gerekli işlemleri başlatıyorlar. Evde olmamanız ciddi sıkıntı, bu konu hakkında destek için mutlaka Turknet’i arayın. Hat randevunuzu evde olduğunuz bir tarihe aldırabilirsiniz. Hafta sonları çalışmıyorlar. Türknet değil TürkTelekom ekibi geliyor hat ayarlaması için. Umarım tüm sorularını cevaplamışımdır 😀

   1. İsmail Yanıtla

    Tüm sorularımı yanıtladınız da bu TürkNet’in destek ekibine nasıl ulaşacağım ki? Numarasını aradığımda robottan konuşuyor sonra yüzüme kapatıyor 🙂

    1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

     Tek bir kere kendilerine ihtiyacım oldu onda doğrudan bağlanmıştım. Web üzerinden destek sistemleri de var istersen oradan irtibata geçmeyi dene bi 🙂

     1. İsmail

      Bunu ilk defa öğreniyorum. Şu anda bir e-posta gönderdim ancak eminim ileride işime yarayacaktır, web destek sitesinin linkini atar mısınız?

     2. İsmail

      Sanırım benim aktivasyon gerçekleşmediğinden o bölüm bende yok. Üşenmeyip SS alarak gösterdiğiniz için de teşekkürler 🙂

     3. Burak Göç (Mekanın Sahibi)

      Henüz müşteri kabulün gerçekleşmediği için olabilir. Normalde müşteri olmayanlar için internet siteleri üzerinden canlı destek sunuyorlardı fakat kaldırmışlar sanırım.

 9. Mustafa Yanıtla

  İnsanları boşuna kandırma biri DENİZLİ de ki internet hız testi biride İSTANBUL gibi büyük şehirde yapılmış hız testi ikiside denizli olsa sonuç aynı belkide daha kötü hatta turknet bile değildir sağlıcakla..

 10. Ozan Ali Yanıtla

  Ya bi iyi diyen siz varsiniz eve internet cektirecem ne kadar site gezdiysem bir ksiide iyi dememiş . Herkezin bi sorunu var . Zaten bu internet sorunlarindan çok çektim bide türknetle ugrasmaktan korkuyorum valla.

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Ağustos ayından beri kullanıyorum henüz bir eksiği yamuğu olmadı maşallah. İnternet işi ülkemizde gerçekten biraz şans faktörüne bağlı olarak gelişiyor.

 11. Fatih Akyüz Yanıtla

  İstanbul da hangi ilçedesiniz veya ttnet superonline gibi firmaların fiber altyapısı varmı lokasyonunuzda.Hani yoksa verilen hizmet çok iyi bende almayı düşünücem.Lokasyonumda fiber altyapı yok 35e kadar vdsl veriyor türknet

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   İstanbul Küçükçekmece’de kullanıyorum interneti, şu an yükleme hızım 45 Mbps kadar upload ise 2 – 4 MB sınırlarına çıkıyor. Altyapı hakkında hiçbir fikrim yok. Ben TTNET’den o kadar usanmıştım ki, TTNET dışında hangi ISS olursa olsun gözüm kapalı kaçacaktım. İyi ki de geçmişim, inanılmaz memnunum.

 12. sefa Yanıtla

  Reis çoğu diyorki sabahları net hızlı ama akşama doğru baya yavaşlıyor diyorlarlar sende bir yavaşlama oluyormu akşama doğru

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Yani bunları ben de duyuyorum ama gündüz ile gece arasında bir fark görmedim henüz. Gündüz hangi hızı alıyorsam, gece de o hızı alıyorum.

 13. umut Yanıtla

  Hocam selam , Bende TÜRKNETE geçmek istiyorum ama inanılmaz derecede kötü yorumlar var. Sizin 1 yıl bile olmadı ama hani ciddi anlamda memnunmusunuz merak ediyorum ? Benim şuan süperonline aboneliğim var ve 5. ay da bitiyor. mayısa kadar bekleyip sizin kullanımınıza göre geçsem diyorum. TTNET de kullandım ama ayıptır söylemesi bi s.k etmiyorlar .

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Kullanmaya başladığım günden bugüne kadar ben hiç sorun yaşamadım. Şu an farklı bir ISS ile çalışmam gerekseydi kesinlikle yine Turknet’i seçerdim. Yazıda belirttiğim gibi internet işi ülkemizde maalesef biraz şans işi. Deneyip görmek lazım nasıl olsa Turknet’e kullanıcıları bağlayan bir sözleşme yok.

 14. Ali Yücel Yanıtla

  İstanbul Kartal’da oturuyorum bulunduğum yere 35 mbps e kadar vdsl veriliyormuş. Bu hız da herhangi bir kesinti yaşar mıyım? Direk alır mıyım 35 mbps ve sizin kartalda var mı bu Türkneti kullanan tanıdığınız Zat-ı muhteremler.. Sağolasın şimdiden..

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Ali maalesef o tarafta tanıdığım biri yok. 35 Alırsın dediklerine de pek bakmamak lazım. Evin hattı eskidir hız düşer, kablosuz kullanırsın hız düşer, modemin önüne duvar veye temel desteği geçer düşer. 35 sana şirketin verebileceği maksimum değerdir. Eline geçecek olanı ancak denedikten sonra görebilirsin.

 15. Bekir Yanıtla

  Türknet başvuru formumu doldurup yolladım hızım 16 mb desteklior gözüküor sanırım modemi kendimiz alıcaz galiba adsl mi vdsl mi modem alıcaz ve başvuru formunu gönderdikten sonra kaç gün sonra geliorlar bir bilginiz varmı ?

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Başvuru formunu gönderdikten bir gün sonra Türk Telekom’dan ankastre için görevli arkadaşı göndermişlerdi. Bir gün sonra da internet tamamen kullanılmaya hazır hale gelmişti. Turknet’i kullanırken mutlaka VDSL destekli bir modem kullanmanız gerekiyor. Kendileri de modem satışı yapıyorlar ancak takdir edersiniz ki serbest piyasadan biraz tuzlu oluyor. Modem olarak benim kullandığım ASUS DSL-N16 modelini önerebilirim.

 16. Ali Kaya Yanıtla

  2005 yılından beri adsl kullanıyorum. 2 ay önce turknet müşterisi olarak çok büyük bir hata yaptım. Adsl ile ilgili 13 yılda yaşamadığım ne kadar rezillik varsa bu 2 ay içerisinde yaşadım. Eğer YAPA bölgesinde değilseniz kesinlikle uzak durun. Firmanın müşteri hizmetleri ve teknik ekibi yok. Kendi altyapılarında olmayan VAE müşterisi iseniz kaderinize terk ediliyorsunuz. Açtığınız destek kayıtlarını okumadan sorununuz çözüldü diyerek kapatıyorlar.

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Geçtiğimiz hafta ilk defa Türknet ile ilgili sorun yaşadım. Destek talebi oluşturdum, bir gün sonra geri dönüş yaptılar ve ikinci gün sorunum halloldu. Üstelik baya ilgili davrandılar. Türknet hakkında bu kadar olumsuz yorumu gördükçe şaşırıyorum doğrusu… Hala çok memnunum fakat dediğim gibi internet işi ülkemizde maalesef şans faktörüyle kanka çalışıyor.

 17. Dejawu! Yanıtla

  Iyi hos guzel lakin bi konuyu es gecmissin bu bahsettigin tum mevzular hangi ilde ilcede gerceklesiyo ! Mesela ben suan bolge olarak dogu anadoludayim! Ayni hizmeti ala bilecekmkyim ! Sinir bozucu olan ise turknetin workshop u magzasi veya hernagi bi servisi yok!! Bu konuyuda irdelemekde fayda oldugunu dusunuyorum!

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   İçerikte zaten söylediklerinizden bahsettim. Ne yazık ki ülkemizde internet deneyimleri büyük oranda “şans” faktörüyle arkadaş. Ben Türknet çalışanı da değilim, sadece bir kullanıcıyım ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Evet, Turknet’in mağazası yok ancak mağazalık bir durumda yok. Kayıt için tek yapmak gereken birkaç dosyayı hazırlamak ve kargolamak. Teknik servis kısmında ise TurkTelekom ile birlikte çalışıyorlar. Bahsettiğiniz tüm konulara aslında içerikte değindim. Sizin aradığınız soruların bir çoğunun yanıtı da maalesef bende değil, Turknet’de 🙂

 18. tayfun Yanıtla

  Türknet pişmanlıktır. Aylarca bağlayamadıkları interneti iptal başvurusu yaptıktan sonra bağladılar. Şimdi aylardır iptal etmeye çalışıyorum. Müşteri hizmetleri yok onların sizi aramasını bekliyorsunuz. arayınca iptal yerine ikna etmeye çalışıyorlar. Kaç kere iptal dilekçesi gönderdim her aradıklarına zaman aşımına uğramış deyip yenisini istiyorlar. Bağlayamadıkları internete fatura bile çıkardılar. Biraz Türknet şikayetlerine bakın herkes aynı dertten muzdarip. BTk falan şikayet etmediğim yer kalmadı. sonuç sıfır internet hala evde bağlı bir kere kurmadım modemi. habire fatura gönderiyorlar. Şuan ttnet kullanıyorum (türkneti bağlamadım hiç). o da kötü evet ama ttnetten daha kötüsünü hayal edin işte o “TÜRKNET” En azından ttnette arayınca karşına biri çıkıyor.

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Olumsuz deneyiminize çok üzüldüm. Firmaların bu işi kullanıcının kaderine ve şansına bırakması gerçekten tatsız bir durum. Ne diyelim, geçmiş olsun.

 19. Mustafa Kemal Kal Yanıtla

  Öncelikle Merhaba
  Modem alırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyiz özellikle kablosuz kullanacağım için sinyal gücü olarak hangi değere dikkat etmem gerekiyor?

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Profesyonel bir kullanıcı olmadığınızda dikkat etmeniz gereken pek kriter yok. En son WiFi standardını desteklemesi ve kaliteli bir markanın ürünü olması yeterli. Çekim olayı sadece modemde bitmiyor. Kullanıldığı ortam, kullanıldığı oramdaki engelleyiciler, sizin bağlanmak için kullandığınız cihaz vb. gibi birçok ince detay var. En temizi dediğim gibi, son standarda uygun bir cihaz tercih etmek. Çünkü kriterlere girmeye başladığınızda işin içinden çıkmak sanıldığı kadar kolay olmuyor.

 20. hakan Yanıtla

  yorumlara bakarak bende çok korkmuştum fakat hiçbir taahhüt almadan denemek istedim. bunda NETFLİX in Türkiyede ki en hızlı internet sağlayıcı seçmesi benim için önemli oldu.

  Şuan için inanılmaz memnunum hem hız hemde müşteri memnuniyeti. olumsuzluk olursa size bildireceğim.

 21. Nur Yanıtla

  Hocam ben de başvuru yapmak ve en önemlisi bilgi almak istiyorum ulaşamıyorum müşteri hizmetlerine. Her türlü seçeneği söylüyor fakat benim istediğim seçenek yok hatta. Nasıl ulaşacağım

  1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

   Türknet’e abone olduktan sonra sadece 2 kere internet sitesindeki ticket desteği üzerinden ulaştım. Müşteri hizmetlerine hiç işim düşmediği için bilemiyorum. Direkt Türknet’in sosyal medya hesaplarından birine yazmayı denediniz mi?

   1. Nur Yanıtla

    Hiç aklıma gelmedi bu seçenek fakat ulaştım bir gün bir şekilde bağladılar beni müşteri temsilcisine. Umarım bir sorun yaşarsam ya da aboneliği bitirmek istersem yine rahatça iletişime geçebilirim:)

 22. Bedirhan Yanıtla

  Merhaba arkadaşlar ben 76 liralık adsl 16 mbs internetini kullanıyorum şuan 11 12 mbs hız almaktayım, Türk telekomun 8 mbslık tarifesi 75 lira ancak en az 24 ay taahhüt yapmamızı istiyorlar, nasıl olsa taahhüt yok türknette daha yeni kullanıcıyım şuanlık bi sorunla karşılaşmadım deneyip kullanmak size kalmış

 23. Timur Demir Yanıtla

  Ben Türk Telekom kullanıcısıyım. Yaklaşık 36-37 gün önce 50 mb’lik internetim bir anda 7-8 mb kadar düştü. Türk Telekom müşteri hizmetlerine sayısız teknik destek bildirimi açtırdım. Evime bile gelinmeden sayısızca ”Arızanız giderilmiştir” mesajı yolladılar. O gündür bu gündür hala çözüm bulacaklar.

  Telefon hattımı değiştirdim. Yakında cayma bedelini ödeyip interneti de kapattıracağım. Aklımda da Türknet vardı. Bu yazında beni bu firmaya bir adım daha yaklaştırdı.

 24. Kaan Karadeniz Yanıtla

  Uzun, uzun, uzun yıllar boyunca Türk Telekom kullandım. Çok büyük çaplı sorunlar yaşamadım. Ufak sorunlarda hemen problemlerine çözümler buldum. Öte yandan kuzenim de Türk Telekom kullanıyor ama o benim kadar şanslı olamadı henüz. Bağlantı problemi haftalarca sürmüştü.

  Biraz şans işi bu servis sağlayıcılar. Türknet’e geçip memnun olanı çok duydum ama memnun olmayan çok az işittim. ekşi sözlük’e bir şey demek istemiyorum adı üstünde “hiçbir şeyi beğenmeme timi” oradakiler.

 25. Can Atasever Yanıtla

  Evlilik sonrası kendie vime geçtiğimden beri Türknet kullanıyorum, yaklaşık 3 sene oldu. Evrakları gönderdikten 1gün sonra internetim açılmıştı, sorunsuz kullanmaya başladım. Aradan geçen 3 senelik süreçte de taş çatlasın 3 defa bağlantı sorunu yaşamışımdır. Bunda elbette Ankara/Çankaya gibi merkezi bir semtte (daha merkezisi yoktur heralde) yaşıyor olmamın da etkisi vardır ancak, aynı ilçede yaşayan ve farklı servis sağlayıcılarından hizmet alan arkadaşlarımdan bazıları sık sık internet problemi yaşıyorlar. 3 senedir 1 defa müşteri hizmetleriyle görüştüm, onda da modeme bağlanıp telefondayken işimi hallettiler. Şahsen çok memnunum.

 26. Volkan Yanıtla

  Destek servisleri cidden başarılı fakat keşke telefonla direk bağlanabileceğimiz bir çağrı merkezleri olsa

 27. Webmaster Forumu Yanıtla

  3 yıldır süperonline kullanırım her gece 12’den sonra internette mutlaka kesilme yavaşlama oluyor.Bazen gündüz belirli saatlerde oluyor.Fiyat uygun olduğu için 1 yıl daha kalayım dedim.6 ay sonra düzelmezse Türknet’e geçmeyi düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.