İnternet

Türknet İnternet’e Geçtim! Türknet Hakkında Deneyimlerim ve Yorumlarım

Türknet kullanıcı yorumu için oluşturduğum bu içeriği, ilk defa 19 Ağustos 2017’de yayınlamıştım. Çok fazla yorum aldı ve binlerce kullanıcı tarafından okundu, okunmaya devam ediyor.

 

İçeriği son yeniliklere uygun olması ve daha fazla kullanıcıya ulaşması için 28 Ekim 2018 itibariyle baştan güncelledim. Kullanıcı olarak Turknet memnuniyetim hala son sürat devam ediyor.

Hayatım boyunca ciddi bir internet bahtsızlığım oldu. Ya yıllarca internetin gidip gelmesi sorunuyla uğraştım, ya çekmeyen Wi-Fi’yi çektirmek için olmayacak işler yaptım. TTNET’in toplamda 5 iş gününde teknik ekip göndermeyi başaramaması benim için bardağı taşıran son damla oldu.

“Tamam” dedim. “Oğlum Burak, bu adamların hizmet kalitesi belli. Övenin dağa çıkardığı sevmeyenin kanalizasyona indirdiği Türknet’i artık deneyebilirsin! Hem en fazla ne kaybedersin ki? İnternetin şu an olduğundan ne kadar kötü olabilir?”

Böylece Türknet maceram başlamış oldu.

Türknet’e Nasıl Başvuruyoruz ve Kayıt İşlemleri

Alıştığımız TTNET’in aksine Türknet interneti almak için caddeden bir telefoncuya gitmek maalesef yeterli olmuyor. Kendi sitelerine girip, kayıt formunu doldurmanız ve çıktı almanız gerekiyor. Çıktı aldığınız formda ilgili yerleri imzaladıktan sonra, abonelik sözleşmenizi Türknet’in size belirttiği adrese göndermeniz gerekiyor.

Ben çarşamba günü saat 15.00 gibi evraklarımı doldurdum ve kargoyla gönderdim. Ertesi gün annemin “Burraaaaaaaak internetçiler geldi!” demesiyle ateş topuna döndüm.

Kolay değil tabi abi. Sen 10 gün bekle, tüm işi gücü bırak. Sonra dalyarak ekipler çıkıp gelsinler!

Neyse kapıya indiğim gibi başladım karşı atağa: “Kaç gündür neredesiniz abi siz? İnterneti yeniden mi keşfediyorsunuz, bu nasıl iştir!”

Yummuşum gözümü açmışım ağzımı, kim tutar beni?

Bir süre beni çaresizce dinledikten sonra görevli arkadaş arıza için değil, Türknet başvurumdaki hat başvurum için geldiğini söyledi.

İnternetimi önceden amcamla birlikte kullanıyordum ve benim kaldığım evde telefon hattı yoktu. Adamlar benim için hemen hat başvurusunu yapmışlar bile… Neyse, ben zaten tesisatı hazırladığım için mevzuyu kısa sürede hallettik. Adamcağızdan da dinlemeden etmeden, karşı atağa geçtiğim için renkli Türkçe bir özür dilerim.

Bir Gün Sonra İnternet Açıldı Ya Laaa!

ASUS DSL-N16

TTNET’ten aldığımız internetin 10 gün sonra eve gelmesine alışkın olduğumuz için ben Türknet’te aynı filmi izleriz diye düşünüyordum. Ertesi sabah telefonuma yağan mesaj yağmuruna göre, Türknet internetimin aktif hale geldiğini bildiren bir mesaj aldım.

Hayır, bu ne sürat mübarekler! Pusuya yatmış beni mi bekliyordunuz olm?

Bu arada: Türknet’i kullanabilmek için VDLS destekli bir modem almam icap ediyordu ki,  ASUS NL-16‘yi satın aldım ve 2 yıldır kullanıyorum. Hemen aşağıdan o modeme de göz atabilirsiniz.

Hadi Yavrum Türknet! Çok Az Kaldı!

Modemi alıp eve gelince ufak bir sinir krizi yaşadım. Zira Türknet bana ilk dakikadan gol atmayı başarmıştı. DSL ışığının yerinde kavak yelleri esiyordu. Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve ekşisözlük’te Türknet hakkında ciddi karalama çalışmaları yapıldığına kanaat getirdim.

Millet müşteri temsilcisiyle görüşmek için yaşlanmış. Tıraş olup oturduğu telefonun başından top sakalla kalkmış. Ben, en fazla 30 saniye sonra müşteri hizmetleriyle muhattaptım.

Aradığım eleman, onların tarafında bir sorun olmadığını belirtip arıza kaydı oluşturdu. Gel şimdi buradan yak!

Beyfendiyi internetsiz kalınca kriz geçirdiğimden, elimin ayağımın uyuştuğundan bahsedince kendisi aynı gün içinde servislerin bana ulaşması için aciliyet notu da oluşturdu.

Olaylar böyle gelişirken aslında modem içindeki bir aksaklıktan dolayı bu sorunu yaşadığımı fark ettim. Bu sorunu yaşarsanız, aşağıdaki ilgili içeriğe mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyorum.  Birçok kişinin bu konuda mağdur olduğunu, çözüm bulamadığını gördüm.

Modemdeki sorunu çözünce benim biricik DSL ışığım, ürkek bir ceylan gibi sekmeye başladı ve ilk kullanım maceram başladı.

Türknet İnternet Hız Testi Sonuçlarım

Millet, internet hızım önce şöyleydi sonra böyleydi diye yardırınca, ben de eski modemden bir internet hızı kaydı aldım. Hemen aşağıda gördüğünüz 7.51 Mbps indirme hızı ve 3.36 Mbps gönderme hızı TTNET’e ait. Sıradan limitsiz paketi kullanıyorum ve AKK’yi aşmış durumdayım.

Aşağıdaki ise Türknet’ten aldığım yeni internet hızım. Şaka gibi ama 43.37 Mbps indirme hızı, 1.34 Mbps gönderme hızım var. Daha sonra birkaç test daha yaptım ve Türknet’in gönderme hızının indirme hızına oranla biraz tırt kaldığını gördüm. Yalnız bu benim için ciddi bir sorun oluşturmuyor.

Güncelleme: Bu sorunu 2018 yılında giderdiler. Artık minumum 2.5 – 3 civarı gönderme hızına erişebiliyorum.

İşin güzel tarafı TTNET’te 50 GB olan AKK, Türknet’te sınırsız!

Türknet Faturanı İlk Ay Ücretsiz Olmasına Ne Dersin?

 

Turknet aboneliğinin ilk ayını benim sayemde ücretsiz kullanabilir, faturanın cebinde kalmasını sağlayabilirsin!

 

Tek yapman gereken aşağıdaki linke tıklayarak Turk.net başvurunu yapmak. Bu linki kullanarak Turknet kullanıcısı olduğunda Turknet’i ilk ay ücretsiz kullanacaksın. (Normalde ilk ay ücretlidir)

 

Benim referansımla Turknet’li olduğun için ben de senin sayende 1 aylık internet faturamdan yırtacağım. Nasıl ama? Harika değil mi? Şimdiden teşekkürler!

 

❱❱ Turknet’i İlk Ay Ücretsiz Kullanarak Abone Olma Fırsatı için Tıklayın!

Sonuç Yorumum:

Bu yorumu içeriği ilk hazırladığım tarihten yaklaşık 2 yıl sonra yazdığımı bilmenizi isterim. Hem AKK’nin olmayışı hem yüksek hızıyla Türknet’i 2 yıldır tam memnuniyetle kullanıyorum.

Turknet’e ilişkin sorularınız olursa aşağıdaki yorum alanından bana sorularınızı iletebilirsiniz.

50 Yorum “Türknet İnternet’e Geçtim! Türknet Hakkında Deneyimlerim ve Yorumlarım

 1. MesuT Yanıtla

  Ben Turknette o DSL isigi yanmiyor diye musteri hizmetlerini esir tuttum 1.5 aylik surede 1276Dklik gorusme sonrasinda Turktelekom ekiplerine bildirdiklerini dedikten 20Dk sonra internet bi geldi bidaha gitmedi ama 1.5 ay ne oldu da internetsiz kaldim daha anlamis degilim ki bunu onlarda bilmiyor.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   İşte biraz şans işi bu internet işi diye boşuna demiyorum 😀 Böyle olmaması gerekiyor ama Türkiye’de yaşıyoruz. Her şey ne çıkarsa bahtınıza mantığıyla çalışıyor.

 2. Mustafa Yanıtla

  Bende ttnet kullanıyorum. Ve ne yazık ki son iki gündür dsl bağlantım gidip gidip duruyor. Arıyorum bulunduğum bölgede çalışma varmış. Hay amk o kadar çok çalışma yapıyorlar sonuç yine aynı. Ttnet’ten TürkNet’e geçiş macerasını daha önce başka bir blogda da okumuştum. Belki bende TürkNet’e geçerim.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Bunca yıl TTNET kullandıktan sonra TTNET’in, “yalancıyı nasıl olsa s*kmiyorlar” felsefesiyle iş yaptığını anlamış bulunmaktayım. Bir de o denzileri çölleri aşıp evime ulaşamayan saha ekibi var. Eğer beni okuyorlarsa onların da sülalesini s*kiyeyim. 😀 Geçmeden önce etrafında yanında yörende Türknet kullanan birini bul ve mutlaka yorumlarını al. Türknet’in bazı bölgelerde acayip sıkıntılı olduğu hakkında rivayetler var. TTNET’den sonra Türknet ile de patlamazsın umarım 🙂

 3. ERAY Yanıtla

  ben de bayramdan sonra türknet’ geçmeyi planlıyorum , bu arada blog güzel olmuş şans eseri denk geldim karıştırıyorum 🙂

 4. Emre Yanıtla

  Kardesim meraba turk nete basvurdum ilk defa net aliyorum modemini kendin al dediler nasil oluyo ne almam lazim adsl vdsl falan yaziyo hangisi alacam musteri hizmetlerine bidaha baglanamadim bu arada ☺☺onlara soracaktim

 5. Miraç Hamzaçebioğlu Yanıtla

  Eve yeni internet alacam inşallah. Lakin yüzüme gözüme bulaşmasını istemiyorum. Bu sebepten ötürü ortalığa bi göz attım. Türk Neti övende var gömende var. Kullanan insanlar olarak yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Fazlasıyla memnunum. Sonuç yorumunda da zaten belirttim. Henüz ne bağlantı aşamasında ne hız aşamasında herhangi bir sorun yaşamadım. Herhangi bir sorun yaşasam mutlaka konuyu düzenler altına yorum düşerdim 🙂 Yine de bu işler bizim ülkemizde şans mevzusu maalesef. Kimi çok memnun kalıyor kimi kapıya sokmayın diyor çünkü kullanmak istediğiniz lokasyonun internet altyapısı çok önemli. AKK de kalktı, daha TTNET kullanmak için bir neden yok bence.

 6. Mehmet Ali Yanıtla

  Ben ttnetten muzdarip olarak 2015 te doping adsl e geçtim genel olarak idare eder ama şu akk olayının olmaması cazip kılıyor turkneti. Cayma bedelininde 120 tl sini ödüyorlar.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Eğer çok sık download yapıyorsanız veya aldığınız internete sülalecek yükleniyorsanız AKK’nin olmaması büyük rahatlık oluyor. Yakın çevremdeki insanlara Turknet’i tavsiye etmemin en önemli nedenlerinden biri de bu. Size de tavsiye ederim.

 7. yılmaz Yanıtla

  internet cafe için uygun değil müşteri hizmetleri kurulumda otomotik aypi al diyor otomotik aypi alınca sadece ana masa internete girior diğer bilgisayarlar interete giremiyor

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Ağ sistemleri hakkında yazılımsal ve donanımsal olarak oldukça minimal bilgim var. Bir şekilde mutlaka IP sorununun çözülebileceğini düşünüyorum fakat nasıl yapılabileceğine tam olarak hakim değilim. Türknet müşteri hizmetleri dışında bu konuyu bir bilgisayar mühendisi veya ağ uzmanına danıştınız mı?

 8. İsmail Yanıtla

  Bende az önce TürkNet’e başvurdum. Şimdi ben evrakları gönderince mi benim interneti bağlayacaklar yoksa başvurudan sonra mı gelecekler? Bu hafta evde olmayacağımdan adamları getirip küstürmek istemem 🙂 Hafta sonu çalışıyorlar mı? Bir de TürkNet ekibi mi geliyor yoksa TT mi?

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Ben başvuruyla birlikte aynı gün içinde evraklarımı da gönderdiğim için hemen başvurumdan bir sonraki gün gelmişlerdi. Muhtemelen evrakların gönderilmesinden önce kendileri hat ayarlaması için gerekli işlemleri başlatıyorlar. Evde olmamanız ciddi sıkıntı, bu konu hakkında destek için mutlaka Turknet’i arayın. Hat randevunuzu evde olduğunuz bir tarihe aldırabilirsiniz. Hafta sonları çalışmıyorlar. Türknet değil TürkTelekom ekibi geliyor hat ayarlaması için. Umarım tüm sorularını cevaplamışımdır 😀

   1. İsmail Yanıtla

    Tüm sorularımı yanıtladınız da bu TürkNet’in destek ekibine nasıl ulaşacağım ki? Numarasını aradığımda robottan konuşuyor sonra yüzüme kapatıyor 🙂

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

     Tek bir kere kendilerine ihtiyacım oldu onda doğrudan bağlanmıştım. Web üzerinden destek sistemleri de var istersen oradan irtibata geçmeyi dene bi 🙂

     1. İsmail

      Bunu ilk defa öğreniyorum. Şu anda bir e-posta gönderdim ancak eminim ileride işime yarayacaktır, web destek sitesinin linkini atar mısınız?

     2. İsmail

      Sanırım benim aktivasyon gerçekleşmediğinden o bölüm bende yok. Üşenmeyip SS alarak gösterdiğiniz için de teşekkürler 🙂

     3. Burak Göç Yazar

      Henüz müşteri kabulün gerçekleşmediği için olabilir. Normalde müşteri olmayanlar için internet siteleri üzerinden canlı destek sunuyorlardı fakat kaldırmışlar sanırım.

 9. Mustafa Yanıtla

  İnsanları boşuna kandırma biri DENİZLİ de ki internet hız testi biride İSTANBUL gibi büyük şehirde yapılmış hız testi ikiside denizli olsa sonuç aynı belkide daha kötü hatta turknet bile değildir sağlıcakla..

 10. Ozan Ali Yanıtla

  Ya bi iyi diyen siz varsiniz eve internet cektirecem ne kadar site gezdiysem bir ksiide iyi dememiş . Herkezin bi sorunu var . Zaten bu internet sorunlarindan çok çektim bide türknetle ugrasmaktan korkuyorum valla.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Ağustos ayından beri kullanıyorum henüz bir eksiği yamuğu olmadı maşallah. İnternet işi ülkemizde gerçekten biraz şans faktörüne bağlı olarak gelişiyor.

 11. Fatih Akyüz Yanıtla

  İstanbul da hangi ilçedesiniz veya ttnet superonline gibi firmaların fiber altyapısı varmı lokasyonunuzda.Hani yoksa verilen hizmet çok iyi bende almayı düşünücem.Lokasyonumda fiber altyapı yok 35e kadar vdsl veriyor türknet

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   İstanbul Küçükçekmece’de kullanıyorum interneti, şu an yükleme hızım 45 Mbps kadar upload ise 2 – 4 MB sınırlarına çıkıyor. Altyapı hakkında hiçbir fikrim yok. Ben TTNET’den o kadar usanmıştım ki, TTNET dışında hangi ISS olursa olsun gözüm kapalı kaçacaktım. İyi ki de geçmişim, inanılmaz memnunum.

 12. sefa Yanıtla

  Reis çoğu diyorki sabahları net hızlı ama akşama doğru baya yavaşlıyor diyorlarlar sende bir yavaşlama oluyormu akşama doğru

 13. umut Yanıtla

  Hocam selam , Bende TÜRKNETE geçmek istiyorum ama inanılmaz derecede kötü yorumlar var. Sizin 1 yıl bile olmadı ama hani ciddi anlamda memnunmusunuz merak ediyorum ? Benim şuan süperonline aboneliğim var ve 5. ay da bitiyor. mayısa kadar bekleyip sizin kullanımınıza göre geçsem diyorum. TTNET de kullandım ama ayıptır söylemesi bi s.k etmiyorlar .

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Kullanmaya başladığım günden bugüne kadar ben hiç sorun yaşamadım. Şu an farklı bir ISS ile çalışmam gerekseydi kesinlikle yine Turknet’i seçerdim. Yazıda belirttiğim gibi internet işi ülkemizde maalesef biraz şans işi. Deneyip görmek lazım nasıl olsa Turknet’e kullanıcıları bağlayan bir sözleşme yok.

 14. Ali Yücel Yanıtla

  İstanbul Kartal’da oturuyorum bulunduğum yere 35 mbps e kadar vdsl veriliyormuş. Bu hız da herhangi bir kesinti yaşar mıyım? Direk alır mıyım 35 mbps ve sizin kartalda var mı bu Türkneti kullanan tanıdığınız Zat-ı muhteremler.. Sağolasın şimdiden..

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Ali maalesef o tarafta tanıdığım biri yok. 35 Alırsın dediklerine de pek bakmamak lazım. Evin hattı eskidir hız düşer, kablosuz kullanırsın hız düşer, modemin önüne duvar veye temel desteği geçer düşer. 35 sana şirketin verebileceği maksimum değerdir. Eline geçecek olanı ancak denedikten sonra görebilirsin.

 15. Bekir Yanıtla

  Türknet başvuru formumu doldurup yolladım hızım 16 mb desteklior gözüküor sanırım modemi kendimiz alıcaz galiba adsl mi vdsl mi modem alıcaz ve başvuru formunu gönderdikten sonra kaç gün sonra geliorlar bir bilginiz varmı ?

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Başvuru formunu gönderdikten bir gün sonra Türk Telekom’dan ankastre için görevli arkadaşı göndermişlerdi. Bir gün sonra da internet tamamen kullanılmaya hazır hale gelmişti. Turknet’i kullanırken mutlaka VDSL destekli bir modem kullanmanız gerekiyor. Kendileri de modem satışı yapıyorlar ancak takdir edersiniz ki serbest piyasadan biraz tuzlu oluyor. Modem olarak benim kullandığım ASUS DSL-N16 modelini önerebilirim.

 16. Ali Kaya Yanıtla

  2005 yılından beri adsl kullanıyorum. 2 ay önce turknet müşterisi olarak çok büyük bir hata yaptım. Adsl ile ilgili 13 yılda yaşamadığım ne kadar rezillik varsa bu 2 ay içerisinde yaşadım. Eğer YAPA bölgesinde değilseniz kesinlikle uzak durun. Firmanın müşteri hizmetleri ve teknik ekibi yok. Kendi altyapılarında olmayan VAE müşterisi iseniz kaderinize terk ediliyorsunuz. Açtığınız destek kayıtlarını okumadan sorununuz çözüldü diyerek kapatıyorlar.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Geçtiğimiz hafta ilk defa Türknet ile ilgili sorun yaşadım. Destek talebi oluşturdum, bir gün sonra geri dönüş yaptılar ve ikinci gün sorunum halloldu. Üstelik baya ilgili davrandılar. Türknet hakkında bu kadar olumsuz yorumu gördükçe şaşırıyorum doğrusu… Hala çok memnunum fakat dediğim gibi internet işi ülkemizde maalesef şans faktörüyle kanka çalışıyor.

 17. Dejawu! Yanıtla

  Iyi hos guzel lakin bi konuyu es gecmissin bu bahsettigin tum mevzular hangi ilde ilcede gerceklesiyo ! Mesela ben suan bolge olarak dogu anadoludayim! Ayni hizmeti ala bilecekmkyim ! Sinir bozucu olan ise turknetin workshop u magzasi veya hernagi bi servisi yok!! Bu konuyuda irdelemekde fayda oldugunu dusunuyorum!

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   İçerikte zaten söylediklerinizden bahsettim. Ne yazık ki ülkemizde internet deneyimleri büyük oranda “şans” faktörüyle arkadaş. Ben Türknet çalışanı da değilim, sadece bir kullanıcıyım ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Evet, Turknet’in mağazası yok ancak mağazalık bir durumda yok. Kayıt için tek yapmak gereken birkaç dosyayı hazırlamak ve kargolamak. Teknik servis kısmında ise TurkTelekom ile birlikte çalışıyorlar. Bahsettiğiniz tüm konulara aslında içerikte değindim. Sizin aradığınız soruların bir çoğunun yanıtı da maalesef bende değil, Turknet’de 🙂

 18. tayfun Yanıtla

  Türknet pişmanlıktır. Aylarca bağlayamadıkları interneti iptal başvurusu yaptıktan sonra bağladılar. Şimdi aylardır iptal etmeye çalışıyorum. Müşteri hizmetleri yok onların sizi aramasını bekliyorsunuz. arayınca iptal yerine ikna etmeye çalışıyorlar. Kaç kere iptal dilekçesi gönderdim her aradıklarına zaman aşımına uğramış deyip yenisini istiyorlar. Bağlayamadıkları internete fatura bile çıkardılar. Biraz Türknet şikayetlerine bakın herkes aynı dertten muzdarip. BTk falan şikayet etmediğim yer kalmadı. sonuç sıfır internet hala evde bağlı bir kere kurmadım modemi. habire fatura gönderiyorlar. Şuan ttnet kullanıyorum (türkneti bağlamadım hiç). o da kötü evet ama ttnetten daha kötüsünü hayal edin işte o “TÜRKNET” En azından ttnette arayınca karşına biri çıkıyor.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Olumsuz deneyiminize çok üzüldüm. Firmaların bu işi kullanıcının kaderine ve şansına bırakması gerçekten tatsız bir durum. Ne diyelim, geçmiş olsun.

 19. Mustafa Kemal Kal Yanıtla

  Öncelikle Merhaba
  Modem alırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyiz özellikle kablosuz kullanacağım için sinyal gücü olarak hangi değere dikkat etmem gerekiyor?

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Profesyonel bir kullanıcı olmadığınızda dikkat etmeniz gereken pek kriter yok. En son WiFi standardını desteklemesi ve kaliteli bir markanın ürünü olması yeterli. Çekim olayı sadece modemde bitmiyor. Kullanıldığı ortam, kullanıldığı oramdaki engelleyiciler, sizin bağlanmak için kullandığınız cihaz vb. gibi birçok ince detay var. En temizi dediğim gibi, son standarda uygun bir cihaz tercih etmek. Çünkü kriterlere girmeye başladığınızda işin içinden çıkmak sanıldığı kadar kolay olmuyor.

 20. hakan Yanıtla

  yorumlara bakarak bende çok korkmuştum fakat hiçbir taahhüt almadan denemek istedim. bunda NETFLİX in Türkiyede ki en hızlı internet sağlayıcı seçmesi benim için önemli oldu.

  Şuan için inanılmaz memnunum hem hız hemde müşteri memnuniyeti. olumsuzluk olursa size bildireceğim.

 21. Nur Yanıtla

  Hocam ben de başvuru yapmak ve en önemlisi bilgi almak istiyorum ulaşamıyorum müşteri hizmetlerine. Her türlü seçeneği söylüyor fakat benim istediğim seçenek yok hatta. Nasıl ulaşacağım

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Türknet’e abone olduktan sonra sadece 2 kere internet sitesindeki ticket desteği üzerinden ulaştım. Müşteri hizmetlerine hiç işim düşmediği için bilemiyorum. Direkt Türknet’in sosyal medya hesaplarından birine yazmayı denediniz mi?

   1. Nur Yanıtla

    Hiç aklıma gelmedi bu seçenek fakat ulaştım bir gün bir şekilde bağladılar beni müşteri temsilcisine. Umarım bir sorun yaşarsam ya da aboneliği bitirmek istersem yine rahatça iletişime geçebilirim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!