Kriptopara Piyasası Babalara Geldi: BabaCoin - Burak Göç

Araç GereçServisler

Kriptopara Piyasası Babalara Geldi: BabaCoin

Laf aramızda kendimi bazen kara astronotu gibi hissediyorum. Neden hissetmeyeyim ki? Çevremdekilerce; fezatronik işlere kafa yoran, ekmeğini klavyeden çıkaran, kimsenin anlamadığı teknolojik kıvır ve zıvırlarla uğraşan biri şeklinde özetleniyorum. İcabında yeri geldiğinde anlamakla kalmayan, akıl hocası olarak danışılan icazet makamıyım… Anlaşılmayan her şeyi açıklamakla yükümlü yetkili bir merciiyim. Bana verilen yetkiyi kim verdi bilmiyorum ama bulursam aramızda tatsız olayların yaşanması da son derece olası.

Birileri bunca şeyden anlayan birini kenara sıkıştırdıklarında haliyle en merak ettiği kabir sorularını soruyorlar. Mesela, ÇiftlikBank vakası yaşandığında bana sorulan çoktan seçmesiz ahiret sorularının yarısı çiftliğin büyük baş dolandırıcısı Tosun’a sorulmadı. ÇiftlikBank kapandı ama kriptopara dünyası hala varlığını sürdürmeye devam ediyor. Eş, dost, tanıdık ve akrabalarımın tümü, niyet edip niyet eyleyip Borsa İstanbul niyetine sorularını bana yöneltiyor. Neyse ki Kriptopara borsasının Borsa İstanbul ile bir bağının olmadığını açıklamamla bu hiçte yaşanmaması gereken lüzumsuz bilgi alış ve verişi sona eriyor.

Coin ve piyasa olaylarına çivileme nasıl dalabilirsiniz?

Başta bana olmak üzere, bilgili görünen bi abi’lere bu işi sormayı bırakmanız lazım. Coin’leri anlamanız için önce blok zinciri adı verilen Blockchain sistemini hatmetmeniz, sistemin nasıl ve ne şekilde, neye dayanarak ve dayanmayarak çalıştığını anlamalısınız. Bugün bindiğimiz dolmuşun bile kendi içinde bi’ mekaniği var. Coin işinin mekanikten ayrık olması pek tabii düşünülemez, düşünülmemelidir.

Zinciri anlayıp kırdıysak, şimdi piyasaları okumaya başlamamız ve takip etmemiz gerekiyor. Kriptopara borsasında pişmek ve bindiğiniz dolmuşun kendi atmosferine alışmak birbirine akraba şeyler. Ikisinde de doğal ekosistemi dikizlemeniz, ortama kesiklemeniz ve ısınmanız gerekiyor. İngilizce bilenler için zaten elini sallasan coin’e değen kaynaklar var ama iş Türkçeye geldiğinde alternatiflerimiz kısıtlanıyor. Maçın bu kritik anında piyasanın babalar gibi nabzını tutan Babacoin gibi yayıncılara iş düşüyor.

Babacoin nedir? N’apar? Zeki Müren’de bizi görür mü?

Babacoin, Coin dünyası meraklılarına güncel piyasalar hakkında bilgi akıtmak ve coin dünyasının temel tuğlalarını tanıtmak amacıyla kurulan bir yayıncılık ve blog sitesi. Coin dünyasının yetkili bi’ abiye benzeyen arkadaşlarla yürümeyeceğini söylemiştim. Piyasaları tanımak ve gelişmelerden haberdar olmak ve gölgelerin gücü adına bazı kaynakları kaynatmak gerekiyor. Babacoin, coin işine merak salan ve işi özünden itibaren öğrenmek isteyen arkadaşlar için biçilmiş bir portal.

Babacoin’in piyasa takibi için günlük yumurta tadında nimetlerinden faydalanabileceğiniz gibi ayrıca piyasa yorumları, coin haberleri bülteni de var. Bilgi bankası şubesini kullanarak ise Coin’lere ilişkin beyin gıcıklayan sorularınıza koyu yanıtlar bulmanız olası.

Yayıncı kadrosunda bildik ettik ve gerçekten yetkili bi’ abilerin (bunlar arkadaşlarım oluyor) olması, BabaCoin’e içinizin ısınmasına, onu kucağına alıp agucuk gugucuk sevmenize neden olabilir. Türkçe olup, coin piyasası hakkında başarılı ses ve soluk getiren portalların sayısının İstanbul’da trafik kurallarına uyan şoförlerin sayısıyla yarıştığını biliyoruz. İşin özü, bu işlere merakınız varsa beni yetkili bi abi görmek yerine işin kaynağı olan arkadaşların havuzuna çivileme dalabilirsiniz. Son not: Zeki Müren konusunda bir bilgi yok.


Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Bölüyorum ama... 🙂

Neredeyse 2 dakikadır buradasın. Facebook sayfama bir Like atarak bana destek olabilirsin. Teşekkürler! 👏👇