İncelemelerSağlık

Acuvue OASYS Lens Yorumlarım: Mutlaka Denemeniz için 5 Neden

10 yıl önce her şey, bugün göründüğünden farklıydı. Gönül deneme yanılma prensibine vurgun. Ama neyi deneyip, hangi pozisyonda, ne kadar yanılacağı bilinmiyor…

Sonra bir gün, onlarca hatalı seçimi unutturan bir lens markası seçimi yaptım: Acuvue OASYS kontakt lensler.

Adı sanı bolca duyulduğundan olsa gerek; Acuvue OASYS lens yorumları epeyce merak ediliyor. 5 yıldan uzun süredir bu lensleri kullandığımı düşünürsek, Acuvue OASYS lens yorumu hakkında bloglayacağım işbu yazı, galiba en aydınlatıcı olanı olacaktır.

İPUCU: Kendinize uygun lens markasını nasıl seçeceğinizi hala bilmiyor ve karavana mı sıkıyorsunuz? 10+ yıllık körlük tecrübelerimden faydalanarak hazırladığım lens markası seçimiyle ilgili içeriğimi de mutlaka okumanızı öneririm.

01. Tüm Gün Bilgisayar Kullananlar için Başarılı Bir Lens

Birçok lens gündelik hayatta başarılıdır. İş; tüm günü bilgisayar başında geçirmek istediğinizde karmaşıklaşıyor. Gün ışığında Miranda Kerr gibi parıldayan lenslerinizin performansı, günü bilgisayar başında geçirdiğinizde sahneye fırlayan Yıldız Tilbe formuna geçecektir.

Lens takarken bilgisayar kullanmak

Acuvue OASYS lensler, günün 10 – 13 saatini bilgisayar başında geçirmeme rağmen konfor ve netlik ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor. Nitekim, markanın kendisi de zaten Acuvue OASYS lensleri tüm gün bilgisayar başında pinekleyecekler için öneriyor.

02. Yüksek Oksijen Geçirgenliği ve Konfor

Kimi lenslerin varlığını hissetmek için 2-3 saat yeterlidir. Gözünüzde bi’ rahatsızlık hissi oluştur “ben de buradayım” mesajı vermeye çalışırlar. Kururlar ve batma hissiyle sabrınızı teste sokarlar.

Acuvue OASYS’in oksijen geçirgenliği piyasadaki birçok lense göre yüksek. Kullandığınız solüsyonunuz da önemli ama bu lenslerle gün boyunca konfor sorunu yaşamıyorum.

Peki, gerçekten kusursuz konfor mu sunuyorlar? Asla!

Günde 15 saat kullanımı aştığımda, “haklı olarak” ufaktan bir batma hissi oluyor. 20 saat ve üstüne çıktığınızdaysa kuruluk sorunu yaşamamanız olanaksız.

03. Yüksek Netlik

Acuvue OASYS’den önceki lenslerimde, yazıları yeterince net göremediğim hissine kapılırdım. Acuvue OASYS lenslerden sonra, bu his tamamen emekliye ayrıldı. Astigmat sorunu olanlar için yüksek netlik vaat eden lensler, sadece vaatle kalmıyor, netliği gerçeğe de dönüştürüyor.

04. Acuvue OASYS Lens ile Uyumak

Meraklı birçok kullanıcı, acuvue oasys lens ile uyumak halinde bizi nelerin beklediğini merak ediyor… Önce yasal uyarımı yaparak işe atılayım:

UYARI: Uzun süredir bu lensleri kullanıyorum. Lenslerle uyumayı asla tercih etmediğim gibi sizlere de önermiyorum.

İnsanlık hali… Bazen sabahlamanız, başka bir evde uyumanız veya lens solüsyonunuz yanınızda yokken ıssız adaya düşebilirsiniz. Acuvue OASYS lenslerinizle uyuduğunuzda karşılaşacağınız senaryo neredeyse diğer tüm lenslerle aynı.

Lenslerle uyumak

Sabah kalktığınızda gözlerinizde fazladan çapak oluşacak. Lenslerinizin bakımı aksatıldığından bir gün önceki görüş netliğini de bekleyemezsiniz. Yalnız acısa da öldürmez. Acuvue OASYS lensler onlarla uyumak zorunda kaldığınızda da size arkadaşlık yapabilirler.

İPUCU: Sabah kalktığınızda yüzünüzü bol suyla yıkayın. Görüş konforunuz artacaktır. Yanınızda lens suyunuz varsa -lensleriniz gözünüzdeyken- gözünüze birkaç damla sıkın. Hem konfor hem görüş netliğinizi geri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

05. Üstün Gece Görüş Performansı!

Birçok lens markasında yaşadığım en büyük sorun, geceleri araba kullanmaktı. Lenslerin doğası gereği gece sürüşlerinde ışıklar ve farlar birer birer gözünüzün içinde patlıyor. Bu bazen o kadar şiddetli oluyor ki, yol şurada dursun; burnunuzun ucunu bile göremiyorsunuz.

Lensle gece sürüşü

Gece yüzünüze patlayan ışıklar lens kullanıcıları için hep büyük bir sorun olmuştur. Hafiften ışıklı bir nesne görüş alanınızda girdiğinde, ışıklar disko topu etkisi yaratıyor ve tüm görüşünüzü kapatıyor. Buna şöyle bir örnek verebilirim: Düğüne müğüne, bir davete gittiğinizde, herkes sizi görüyor ama siz kimseyi görmeyen adam oluyorsunuz.

Acuvue OASYS birçok iddialı lense kıyasla bu zorluğu yarı yarıya gideriyor. Çeşitli teknolojilerle olayın %45’ini çözdüklerini söyleyebilirim. Hala mükemmel değil. Ama kabul edilebilir görüş açısı sunuyor.

Acuvue OASYS Yorumlarımın Kısa Özeti:

 • Lensin oksijen geçirgenliği çok iyi. Gözünüz havasızlıktan şekilden şekle girmiyor, tam gün kullanımda bunaltmıyor.
 • Günlük kullanım performansı tatminkâr. 13 – 15 saat boyunca sıkıntı çekmiyorsunuz. Bu sınırdan sonra da birkaç damla solüsyon ile lensleriniz sabahki performansına geri dönebiliyor.
 • Bausch + Lomb yerine BioTrue lens solüsyonu kullandığımda Acuvue OASYS’den daha iyi performans alıyorum. BioTrue daha iyi temizliyor. Her sabah, adeta kutudan sıfır çıkmış lensi takıyorsunuz hissi veriyor.
 • Ekstrem durumlarda gözünüzde 2 – 3 gün kalmayı kolayca tolere edebiliyor. Zaten lenslerle uyumak, ekstrem durumlarda geçerlidir.
 • UV ışını korumasına sahip. 4 mevsim lens kullananlar için büyük bir avantaj.
 • Göze tam oturuyor ve ekseni dışında yana kayma yapmıyor. Bu da lensin varlığını unutmanıza yardımcı oluyor.

Acuvue OASYS’e dair lens yorumların bunlar. Son olarak; bu lensleri kullanmayı düşünenler için bir dip not düşmek istiyorum…

ÖNEMLİ: Acuvue OASYS kullanım süresi 30 gün olan bir aylık lens değildir. Bu lensler 15 günlüktür ve ekonomi yapmaya çalıştığınızda en fazla 20 gün kullanabilirsiniz. Daha çok kullanırsanız, muhtemelen yukarıda sıraladığım avantajların hiçbirini göremeyeceksiniz.

Acuvue OASYS kullanıcı yorumları burada değerli. Bir Acuvue OASYS kullanıcısı olarak; aman diyeyim lens yorumunuzu okurlarla paylaşmayı ihmal etmeyin! 😊

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

Bir Yorum Yapılmış “Acuvue OASYS Lens Yorumlarım: Mutlaka Denemeniz için 5 Neden

 1. Bedriye Yanıtla

  Genetik anacım genetik kurtulamadık şu lenslerden şu göz sorunundan bak bende aynı lens ı kullanıyorum ama kuruma çok fazla oluyo.blog için teşekkürler yeğen denemeye değer diyorum eyw

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.