Bak Bu Tutar!E-Sigara

Gariban İşi: Yosta Livepor 160W BOX Mod İncelemesi

Elektronik sigara işine ilk defa adım atan vatandaşların karşısına hep benzer modlar çıkar. VTC, Smok, Eleaf gibi kocabaşlar zaten bunların başıdır. Yalnız, bu markaların alt segment modlar hep emekleme dönemi için üretilen kit cihazlardan oluşuyor. İşi kavrayıp “Aaa tamam ya kaptık bu işi” dediğiniz anda emekleme dönemi ürününden farklı bir cihaza geçiş yapmak sünnetten çıkıp farza giriyor.

Ben vape olayına ecnebilerin deyimiyle Mouth to Lung (MTL) yani, sigara içimi olarak baktığım için benim kullanacağım modların fezatronik uzay teknolojilerine sahip olmasına ihtiyacım yok. Adam akıllı watt modunda çalışsın, pil tüketimi konusunda dengeli olsun yeter. Zaten bu yüzden bir buçuk sene içinde çeşitli modlar kullanmış olmama rağmen VTC Mini’yi hiç değiştirme ihtiyacı duymadım. Nasıl olsa işin büyüğü modda değil Atomizer’da bitiyor.

Gel zaman git zaman derken, benim VTC’yi artık emekliye ayırma zamanım gelmiş hatta geçiyordu. Boyası tamamen soyuldu, arka kapağı kırıldı ve kullandığım kılıf nedeniyle cebe sokup çıkartmak tam bir karın ağrısıydı. Zaten 19 ay boyunca hizmet etmiş bir mod olarak gazi VTC üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştı. Ben de gariban işi ve tam bir fiyat performans ürünü olan Yosta’nın Livepor (Bazıları adını Liverpol sanıyor) 160W Box modunu aldım.

Tasarım mı demiştik?

Yosta’nın dikkatimi çekmesinin ilk nedeni albenili şekli şemali olmuştu. Aslında Hcigar VT75 Nano tasarım olarak çok hoşuma gidiyordu. Gel gelelim, ben moda o kadar parayı vermem arkadaş. O tasarım yapısı hoşuma gittiği için Yosta nedense gözüme parlayan yıldız gibi göründü.

Bence tasarım olarak Yosta’nın fazlası var eksiği yok. Kasa, kapak ve modun üzerinde görebileceğiniz parçaların tümü ısıya dayanıklı plasik malzeme. Plastik dış yüzeyi haliyle ağırlığa yansıyor ve pilsiz ağırlığı 68 gram olan bir moda sahip olmanıza yardımcı oluyor. Üstelik plastiğin yıpranma payı metale göre daha düşük. Darbe yediğinde de kolayca toplanıyor orası burası kırılmıyor.

Plastik malzemelerin hemen her tarafında bolca havalandırma deliği var. Bu sayede kaç watt’da kullanırsanız kullanın alet ısınmıyor. Ya da benim gibi hayvanı USB’den şarj etme alışkanlığınız varsa gönül rahatlığıyla şarja bırakabiliyorsunuz.

VTC’nin aksine oval tasarım yapısı sayesinde Yosta Livepor hemen ele avuca geliyor, cebinize attığınızda “Abi ben burada durmam, kusura bakma senin bacağının da amına koyarım.” demiyor. Efendi efendi sizinle her yere gelip, cebindeki varlığını her fırsatta hatırlatmıyor.

Gariban İşi Olan ve Olmayan Beklentiler, Beklentilerimiz…

Daha önce de söylediğim gibi Yosta Livepor MTL için tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor ancak aslında 160 Watt gücünde olduğunu unutmayalım. Birçok arkadaş MTL’den ziyade ciğer çekimi atomizer’ler ve 100+ Watt değerinde kullanmak için Yosta Livepor’u tercih ediyor. Kısacası bu hayvan hem MTL hem de DT (Direct to Lung / Ciğer çekimi) için optimum beklentileri karşılıyor.

Birçok modda olduğu gibi Yosta Livepor da TCI zart zurt ısı modlarına sahip. Yani VTC’deki tüm ısı modları bunda da var. Ben o özellikleri hiç kullanmadığım için detayına girmek istemiyorum. Yalnızca ısı kontrol modu olduğundan bahsedebilirim. Örneğin ilk 1 saniye alete şu kadar watt ver sonra bu kadar ver gibi kendi zevkinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz.

Yosta Livepor 160W’nin Nelerini Sevdim?

 • Elbette uygun fiyatı! Bana sorarsanız 160 TL sıfır fiyatı bu mod için oldukça uygun bir rakam.
 • Çift pilli. Üstelik çift pil tüketimi oldukça dengeli. Benim gibi 12-13 Watt değerinde kullanan birini 3-4 gün arkasına bakmadan götürür.
 • Ateşleme süresi oldukça iyi hatta VTC’den en az 2 kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
 • Hemen hemen tüm atomizer’larla uyumlu.
 • Tasarım olarak çok yakışıklı.
 • Cihaz çok havadar. Ne yüksek watt’da kullanırken ne de alet üzerinde şarj ederken en ufak sıcaklık hissedilmiyor.
 • Elde tutması, cebe atması mis.
 • Hem cihazın ekranı hem de cihaz fonksiyonları son derece basit.

Yosta Livepor 160W’nin Nelerini Sevmedim?

 • Pil durumu göstergesi ortak değer sunuyor. Bu durumda hangi pilin ne kadar şarjı olduğunu anlamanız mümkün değil. Lakin modu şarja taktığınızda her iki pil içinde amper değerini gösteriyor. O şekilde pillerin ayrı ayrı ne durumda olduğunu görebiliyorsunuz.
 • Pil kapağının mıknatıs bölgesinin oradan hafif bir çıtırtı geliyor. Gerçi bu sorunu çözmem için babam pratik bir fikir önerdi. Henüz denemedim. Denediğimde mutlaka yazının sonuna dip not olarak düşerim. Bu öyle çok mide bulandıran bir durum değil ama yine de belirtmek istedim.
 • En kıllandığım nokta ise ateşlemeyi 20 saniyede kesmesi. VTC 10 saniye sonra kesiyordu. Eğer modu cebinizdeyken falan ateşlerseniz patlamazsınız ama coil ve pamuğu coil cennetine postalamış olursunuz.

Yosta Livepor 160w incelemesi için sanırım şimdilik tüm söyleyebileceklerim bu kadar. Eğer ilerleyen zamanda farklı tersolar olursa veya eklemem gereken bir şey olursa içeriği mutlaka güncelleyeceğim. Siz de Yosta Livepor için niyet edip niyet eylediyseniz ancak merak ettiğiniz farklı bir sorunuz varsa hemen alttan yorumunuzu attırtabilirsiniz. 

Yosta Livepor 160W BOX Mod İncelemesi

Yosta'nın fiyat / performans ürünü olarak ürettiği 160w gücündeki gösterişli Livepor box mod incelemesi, ürün detayları, artıları ve eksileri.

 • Tasarım
 • Kullanışlılık
 • Performans
 • Fiyat
Ziyaretçilerin Oyu: 3.9 ( 15 Oylar )

40 Yorum “Gariban İşi: Yosta Livepor 160W BOX Mod İncelemesi

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Merhaba Doğancan, gerek bilgisayar üzerinden gerek prizden olmak üzere aldığım günden beri hep pilleri mod üstünde şarj ettim. Hiçbir verim kaybı veya herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

 1. Mehmet Yanıtla

  Hocam, benim merak ettiğim ateşlemeyi ne zaman kestiğiydi. Bunu hiçbir yerde bulamamıştım. 20 saniye değil mi. Bir de versiyon yükseltemiyoruz sanırım.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Evet ateşlemeyi 20 saniye sonra kesiyor. Ben cebime koyduğumda zaten kapattığım için bu büyük bir sorun değil fakat daha düşük olsaydı daha iyi olurdu. Çip için henüz herhangi bir güncelleme söz konusu değil fakat güncelleme gerektirecek bir yazılımı da yok. Her şeyi eksiksiz düşünmüşler maşallah 🙂

 2. Hakan BÖLÜKBAŞI Yanıtla

  Cihazın Mod ları ile ilgili sorum olacaktı benim. (Detaya girmeyi tercih etmemişiniz ama), coil ohm derecesine göre (ortalama) uygun watt değerini gösteriyormu acaba? (bu özelliğin lugattaki yerinide merak ediyorum doğrusu)

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Eğer otomatikleştirilmiş modlardan birini kullanıyorsanız (Titanyum veya nikel coil gibi) o zaman gösteriyor olabilir. Watt modundayken bu tarz bir otomatikleştirme kullanılmıyor. Watt değerinizi kendinizin ayarlaması daha sağlıklı sonuçlar verir. Otomatikleştirilmiş tanımlamalar sizin ağız tadınıza uymayabilir. O tür bir özelliği olsaydı bile direkt kapatırdım herhalde 🙂 Başka sorularınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

  2. Dogancan Yanıtla

   Hocam her ohm degerinin kullanilmasi gerek watt modu farklidir mesela hazir coil kullanan atomizerlerde coillerin uzerinde yazmaktadir hangi araliklarda kullanmaniz gerektigini genellikle direnc degeri yukseldikce watt dusmektedir egerki kullandiginiz atomizer modelini ve coilin modeli yazarsaniz yardimci olabilir mesela Smok tfv8 atomizer de Coil olarak Q2 0,4 ohm modelini kullaniyorum coil uzerinde 50-65 watt arasinda en iyi kullanim araligidir olarak yaziyor veya hic birsey yazmiyorsa 15 wattan baslayarak cihazin uzerindeki Volt gostergesinden watt degil volt gostergesinden max gosterdigi deger 3,7 ve 4,5 volt olana kadar arttirarak gidebilirsiniz buda baska bir yontemdir

 3. İzzet Yanıtla

  Merhabalar hocam
  Ben bu cihazı yeni aldım ve kutudan bildiğiniz gibi atomizer çıkmadı. Piyasada bir dünya atomizer çeşidi var ve kafam karıştı. Bana önereceğiniz f/p olarak bu cihaza uygun atomizerler nedir ?

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   İzzet eğer sigara içimi tarzı bir atomizer arıyorsan Taifun GT2’nin clone’undan satın alabilirsin. Ben bir yılı aşkın süredir kullanıyorum ve oldukça memnunum. Ciğer çekimi çok az kullandığım için bir atomizer önermem yanıltıcı olabilir. Ben ayda yılda bir ciğer çekimi kullanıyorum onun için Kangertech’in Subtank’i işimi fazlasıyla görüyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Bu sorunun cevabı için kullandığınız cep telefonu şarj cihazının elektronik detaylarını bilmek gerekiyor. Tüm adaptörler aynı değerlere sahip değildir. Ben genelde bilgisayardan şarj ediyorum ama sıklıkla cep telefonu adaptörüyle de şarj ettiğim oluyor.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Oww! O çok teknik bir konu Arif. Mod tamiri yapan birinin bakması gerekir. Muhtemelen modun içindeki lehimlerle ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

  2. Abdurrahman şenlik Yanıtla

   Bu mod da özellik olarak ekran kapatma var dostum bu da pilin uzun süre gitmesini sağlıyor. Düzeltmek için ateşleme ve eksi tuşuna aynı anda basılı tutun screen sekmesinin altındaki dısplay seçeneğinin yanıp söndüğünü görünce ateşleme tuşuna bir kez basın artık ekran normale döndü.

 4. Demirada Yanıtla

  İyi hoşta bir silikon kılıf yapsalar tam gariban işi olacak. Aramadığım yer kalmadı gerek duymamışlar yapmaya.

 5. Tayfun Yanıtla

  Yosta almayi dusunuyorum ancak nikelaj olan kisimlar kafama takiliyor sanki cok kolay cizilecek veya boyasi dokulup kotu bir goruntu olacak sekilde duruyor sizcede boylemi?yoksa direk komple siyah olan renginimi alsam karar veremedim.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Tayfun, Yosta’yı tercih etmeden önce benim de aynı soru aklıma takılmıştı. Ambalajdan çıkardığımda ürün 10 görünüyorsa şu an 9 göründüğünü söyleyebilirim. Göze batacak soyulma, kalkma vs türü hiçbir kozmetik sorun yaşamadım. Senin için bir de fotoğraf çektim modun güncel halini görmen için umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklında takılan başka bir şey olursa çekinmeden bir yorum daha patlatabilirsin 🙂
   Yosta MOD güncel hali

 6. MURAT Yanıtla

  Benim yostanın kapak eskisi gibi şak diye oturmuyor. Sanki mıknatısın ömrü vardı ve bitti. Sanki kapak istemeden düşecek gibi… Yardımcı olacak bir fikrin varmı

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Mıknatısın kuvveti bende de ilk günkü gibi değil ama düşecekmiş gibi görünmüyor. İmkanınız ve biraz el beceriniz varsa belki mıknatısı değiştirme yoluna gidebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla henüz bizim modlar için bir kılıf yok. Bu nedenle yapabileceğimiz pek bir şey de yok 🙁

 7. Hakan şahin Yanıtla

  Kardeşim ben Ae den sipariş verdim ancak yeniyim şimdi bir mod birde atomizer siparişi ne zaman gelir bilmem ama bana bunın için pil lazım ne önerirsin ve likit olayını biraz araştırdım insanlar kendileri likit yapıyor bunkonudaki düşüncen nedir

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Hakan hocam Selamlar, AliExpress’den mod işi artık eskisi gibi değil. Yasal kabul edilmedikleri için genelde AliExpress’den alınan mod ve atomizerler %70 gümrükten geri dönüyorlar. Pil olarak önceden Sony VTC 5 kullanıyordum sonradan Sony VTC 6’ya geçiş yaptım. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ender pillerden biridir. Likiti kendin yapabilirsin veya hazır likit satın alabilirsin. Ben likit yapma işine pek girmiyorum, nedeniyse aroma tedarik etmenin zor olması. Bir de ekstrem damak tadım var ve aradığım lezzetleri kolay kolay tutturamıyorum. Sonuç olarak yüzü astarını geçiyor. Uzun süredir Heisenberg, Efkar ve One Hit Wonder veya Cutwood gibi yerli / yabancı kendini kanıtlamış Premium likit markalarını kullanıyorum. Zaten aromalı likitlerden artık baya soğudum ve genelde sek nbase tüketiyorum. Likit biraz deneme yanılma ve bolca araştırma işi. Bu tür uğraşları seviyorsunuzdur, bir de aroma peşinde koşmak külfet gelmiyordur kendi likitinizi yaparsınız. Ya da sek n-base satın alıp, kenara köşeye birkaç orijinalliğinden emin olduğunuz premium (mümkünse yabancı) likit alıp arada ağzınızın tadını değiştirirsiniz.

   1. Hakan Yanıtla

    Teşekkür ederim kardeşim bakalım adamlar almış daha 18 ocakta teslim almış yani gönderici ürünü ne diye gönderiyor o önemli bakalım bekleyip ve görüceZ

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

     Geçen sene satın aldığım 10 modun 8’i geri gitti. Üstelik hepsi hediye paketi olarak gönderilmesine rağmen 🙂 Sonra da bıraktım zaten AE’den alışveriş yapmayı. Bakalım şansınıza geçecek mi gümrükten. Geçerse bizi de haberdar etmeyi unutma Hakan hocam 🙂

     1. Hakan

      Bakalım ya bugün artık İngilizce mesaj attım satıcıya gümrük için birşeyler yaZdım artık şansımıza hadi diyelimki gelmedi geri döndü bu ürünü Türkiye de uygun fiyata nerden bulurum ben istanbuldayım

     2. Burak Göç Yazar

      Esigaram.us diye bir forum var. Oradaki tedarikçilerin bir çoğu güvenilir kullanıcılardan oluşuyor. Referans vermemekle birlikte oradan bakmanı önerebilirim. Ayrıca blogumun sağ tarafında yer alan sponsorlarımın da yine tümü güvenilir markalardır. Onları da tercih edebilirsin 🙂

 8. ümit Yanıtla

  hocam merhaba çok kararsız kaldım
  revenger,switcher,puma veya yosta düşünüyorum dl için
  son 1 aydır araştırıyorum
  siz olsanız hangisini secerdiniz

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Hemen hemen hepsi aynı ayarda cihazlar. Ben Yosta’yı tercih ederdim. Daha ucuz ve hafif olmasından dolayı böyle bir karar verirdim. Kriterlerinize göre hareket etmeniz lazım. Benim ihtiyacımı bu mod fazlasıyla karşılıyor ve ekonomik. Sizinkiler nedir?

 9. Mehmet Yanıtla

  Ae’den yosta siparişi verdim 28.02 tarihin de bugün (14.03.18) teslim edilmiş ama daha göremedim paketi. Sorunsuz gümrükten geçti. Almak isteyen arkadaşlar önce türk yorumlarına baksın geçip geçmediğini öğrenmek için..

 10. Hilmi Kınay Yanıtla

  Merhaba ateşleme butonuna bastigimda ekrandaki watt azaliyor sorunun kaynagini ogrenebilirmiyim birde bu cihazin bilgisayar uzerinden herhangi bir guncellemesi varmidir

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Hilmi muhtemelen ateşleme modu ayarlarından birini karıştırmış olabilirsin diye düşünüyorum. Cihazın açık konumdayken iki kere ateşleme butonuna bastıktan sonra normalde Watt düşürmek veya arttırmak için kullandığımız tuşlardan ekranda PTC None ifadesini görene kadar tıklamaya devam et. Ardından bir defa ateşleme butonuna bas. Bakalım o şekilde de sorunun devam ediyor olacak mı?

 11. Bedri ç. Yanıtla

  Bende Ae den aldım yosta yı adam mause kutusu içinde yollamıs gümrükte takılmadı paket üstünede bilgisayar aksesuarı yaznmıs çözmüş gümrüğü.
  Ama gelen ürünü açtım ilk pili taktım yosta yazısından sonra ekran bir daha gelmedi ama mod çalışıyor ekrano görmeden menulerdem gezebiliyorum çünkü ateşleme tarzlarıı değiştiği için fark ediyorum.
  Disoute açtım video çekip yolladım satıcı gık demeden iade yaptı ücreti. İstersen bir daha sipariş verebilirsin dedi.
  Şimdi sormak istediğim bu mod çalışıyor ama ekran görüntü yok tamir yapılırmı muhtemelen ekrran giden voltajın sigorta attı diye düşünüyorum. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Hadi ya, büyük talihsizlik olmuş… Facebook gruplarında tamir yapan arkadaşlar görüyorum, onlara bir bakmanı öneririm. Eğer sandığınız gibi basit bir işse kolayca halledeceklerdir.

 12. Ali Yanıtla

  Bende revenger var ama hangi pili takarsam takayım Low Battery uyarısı vermeye başladı, ben de yosta almaya karar verdim, kafama takılan en mühim durum pil kapağı, sanki elinde kalacak gibi görünüyor, siz çok güzel anlatmışsınız ama yine de sorayım dedim, teşekkürler

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Pil kapağı göründüğünden çok daha sağlam. İlk öngörümün aksine kapağın mıknatısları da 1 yıldan fazla olmasına rağmen hala elimde kalmadı. Kesinlikle tavsiye ederim 👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!