Tamamen Kişisel

Yeni Tema ve İçerik Yönüyle Tertemiz Bir Blog

Çok uzuuun uzuun yıllar önce ormanın derinliklerinde yaşayan küçük mavi yaratıklar vardı, bunlar şirinlerdi. Tabii bir de büyücü Gargamel vardı ki, o kötüydü.  Hoş bir replik değil mi? Bana çocukluğumu ve keyifle yaptığım kahvaltı sabahlarını hatırlatıyor. Nedendir bilemem fakat sarı rengi bana hep çocukluğumu hatırlatan huzur veren renklerden biri olmuştur. Halbuki 200 TL’nin mor olduğunu düşünecek olursak 200 TL’nin daha manidar olması gerekir.

Blogumu uzun süredir yenilemek istiyordum fakat bırakın yenilemeyi içerik girecek yeni yaptığım şeyleri paylaşacak zamanımın bile yok denebilirdi. En sonunda bu işin böyle yürümeyeceğini düşünerek üzerimdeki ölü tozunu attım ve dün akşam itibariyle blogumu geniş mi geniş bir bakım sürecine aldım. Bu süreç içerisinde önce Framework olarak kullanabileceğim ücretsiz ve açık kaynak lisanslı bir tema buldum. Daha sonra da gördüğünüz hale gelene kadar üzerinde uğraştım durdum. Aslında çokta güzel oldu, olmadı mı? Ben de öyle düşünüyorum. Peki bu bakım sürecinde neler yaptım?

  • Yeni tema (Adını Sarımtırak V1 koydum) düzenledim, hatta bildiğiniz temayı alıp bambaşka bir şekle soktum denebilir. Şuanki temamı paylaşmayı düşünmüyorum ancak bir önceki temamı isteyen arkadaşlar olursa zevkle paylaşabilirim.
  • Yeni ve düzgün Footer düzenine geçiş yaptım.
  • Reklam alanlarını düzenledim ki cebimiz para görsün.
  •  Sıkıysa Yakala sayfamı hazırladım ki çokta güzel oldu.
  • Flat tasarımlar için kendimi ve bilgisayarımı hazırladım.
  • Son olarak artık 2 veya en geç 3 güne bir içerik girecek şekilde kendime net bir takvim oluşturdum.

Umarım eski formuma kısa sürede dönerim ve çok daha iyi şeyler paylaşabilirim. Beni takip etmeyi unutmayın, yoksa üzülürüm.

11 Yorum “Yeni Tema ve İçerik Yönüyle Tertemiz Bir Blog

  1. Oktay Yanıtla

    Yeni tema hayırlı olsun, adı gibi gerçekten kararlı bir sarımtıraklık var blogun dört bir yanında. Header çok hoş olmuş bu arada 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.