WhatsApp’da Çevrimdışı Görünme Hilesi - Burak Göç
iPhoneNasıl Yapılır

WhatsApp’da Yaban Çakalı Gibi Çevrimiçi Durumunuzu Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Şu fani dünyada yeterince yaşadıysanız, SMS ile gül gibi geçinip gittiğimiz günleri hatırlıyorsunuzdur. O zamanlar birinin, elimizde telefon olup olmadığını anlaması -müneccim değilse- ihtimal dahilinde değildi. WhatsApp devriminin hayatımıza girmesi ve birincil anlık mesajlaşma tercihimize dönüşmesi, WhatsApp çevrimdışı görünme hilesi gibi çakallıklara başvurmamıza neden oldu.

Sonuçta dünyanın binbir türlü hali var. Bazen hepimiz WhatsApp’da Online olduğumuzu müşterilerimizden, patronumuzdan, ailemizden veya yavuklumuzdan hatta beşik kertiğimizden saklamak istiyoruz. Ya da benim gibi demokratik ve eşitlikçi davranıp, çevrimiçi olma durumunuzu herkese kapatmak istiyor da olabilirsiniz. O zaman pamuk eller WhatsApp’a!

WhatsApp’da Çevrimdışı Görünme Hilesi

WhatsApp çevrimdışı olma hilesi

  • WhatsApp’ı açın (E tabii, doğal olarak)
  • Sağ alt köşeden “Ayarlar” menüsüne tıklayın / Android kullanıcıları sağ üst köşedeki üç nokta işaretine tıklayarak “Ayarlar” menüsüne ulaşabilir.
  • “Hesap” menüsüne girip, Gizililik’e tıklayın.
  • Son Görülme’ye girip, “Hiç Kimse” olarak kaydedin.

Hazır bu menüye kadar ulaşmaya zahmet etmişken, WhatsApp’ın sunduğu diğer gizlilik ayarlarını da gözden geçirmenizi öneririm. Profil fotoğrafınız, hakkımda metniniz ve durum gibi bilgilerinizin kimler tarafından görülebileceğin ya da okundu bilgisini bu bölümden kapatabilirsiniz.

2 Yorum “WhatsApp’da Yaban Çakalı Gibi Çevrimiçi Durumunuzu Nasıl Gizleyebilirsiniz?

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Bölüyorum ama... 🙂

Neredeyse 2 dakikadır buradasın. Facebook sayfama bir Like atarak bana destek olabilirsin. Teşekkürler! 👏👇