VEXO WS-10 Motosiklet Eldiveni İncelemesi

Kışın tam olarak cozurdadığı zamanlardayız artık. Öyle motosiklete binipte yazlık eldivenle özellikle uzun mesafeli sürüşler yapmak birçok babayiğidin harcı değil, tabii benim de öyle. Bir kaç hafta önce yazlık eldivenimle yaptığım 260 KM’lik yolculuğumun sonunda artık yazlık eldivenleri rafa kaldırıp kışlık eldiven moduna geçmemin vaktinin geldiğine kanaat getirdim.

Fazla vaktim olmadığı için Tekirdağ içerisinde motosiklet ekipmanları satan yerleri gezmeye başladım ve en çok model bulunan motosiklet mağazasında en işe yarar eldiven olarak Vexo WS-10 Motosiklet eldivenini buldum.

Açıkçası daha önce hiç adını duymadığım bir marka olması nedeniyle tamamen sikindirik eldivenlerden birisi zannettim ve başladım satıcıya hemen motosiklet eldiveni hakkında kabir azabı soruları sormaya.

Adam birkaç temel özellik saydıktan hemen sonra da “Su geçirmez” dedi. Ben de merak ettim tabii, “Ne kadar su geçirmez?” diye sordum “Abi baya geçirmez, kuryelere hep veriyoruz hiçbirinden şikayet gelmedi” dedi. Öyle deyince bende dedim bir bardak su alabilir miyim bir deneyeyim.

Mağazanın önüne çıkıp elime giydiğim eldivenin üzrine bir bardak suyu boşalttım ve gerçekten fiyatı düşünüldüğünde eldiven beni bayağı bir şaşırttı. İçeriye damla bile almamıştı. Durum böyle olunca tamam dedim alayım. Fakat dışardayken sadece eldivene su dökmekle kalmadım. İlk olarak Google amcaya eldivenin markası ve modelini Vexo WS-10 yazarak arattım. Sonuç olarak 60 ile 65 TL arasında fiyat etiketi ile gezindiğini gördüm.

İçeriye girdiğimde tamam dedim iyiymiş, hemen fiyatını sordum, 85 TL dedi. Burada çingeneliği devreye sokarak internette 60 TL olduğunu söyledim. Vur aşağı tut yukarıyı biraz yaptıktan sonra 35 TL’ye aldım. Evet, 85 TL fiyat biçilen eldiveni 35 TL’ye aldım. Çünkü aslında bu eldivenin gerçekten hak ettiği fiyatta tam olarak bu. Nitekim motosiklet aksesuarları ve ekipmanları gerçekten de bizim ülkemizde büyük kar marjları ile satılıyor.

Vewo WS 10 Motosiklet Eldiveni

Yani biraz pazarlığınız kuvvetli ise bu taktiği uygulayın. Zaten düşük bir fiyata da vermeseydi, teşekkür edip çıktığım gibi GittiGidiyor veya N11 üzerinden eldiveni sipariş edecektim. Şimdi de eldiveni inceleme kısmımıza geçelim

Vexo WS-10 Ne Kadar Su Geçirmez? (5 üzerinden 4)

Ortalama olarak toplamda 50 KM yağmur altında yolculuk yaptım ve bu süre boyunca içeriye damla su çekmedi. Gerçekten bu yönü ile beni baya şaşırttı. Çünkü ben en fazla 20 KM kadar dayanabilir sanıyordum. Üstelik yağmur baya baya kuvvetli bir yağmurdu. Yani Yağmur geçirmeme namına iyi bir puan alabilir.

Vexo WS-10 Ne Kadar Konfor Sağlıyor? (5 üzerinden 2)

60 TL ve hatta benim aldığım fiyatı ile 35 TL’lik eldiven ne kadar konfor sağlayabilirse bu da o kadar konfor sağlıyor. Eldivenin ilk iki üç günü resmen işkence oluyor. Vites kaçırmalar mı dersiniz, yoksa gaz hassasiyetinin düşmesi mi dersiniz. Fakat bir haftalık kullanım süresini tamamladıktan sonra kesinlikle hiçte fena olmadığını söyleyebiliriz. Yine de pahalı eldiven konforu maalesef yok.

Vexo WS-10 Korumalar ve Sağlamlık (5 üzerinden 3)

Eldiven alırken belli bölgeler içerisinde zaten koruması yoksa o eldiven yerine nalburdan eldiven alıp takın bence aynı şey. WS 10 en azından diğer birçok pahalı eldivenin sahip olduğu korumalara yakın bir koruma sağlıyor. Kaza durumunda en yüksek darbe alabilecek yerlerde gerçekten iyi korumalar mevcut. En azından o güvende olma hissiyatını size sağlıyor.

Vexo WS-10 ve Kışla Mücadele (5 üzerinden 4)

Eldiven ile aldıktan sonra yaptığım en uzun mücadele 140 KM gidiş 140 KM dönüş Tekirdağ – İstanbul yolculuğum oldu. Gerçekten soğuğu büyük oranda kesiyor. Parmaklarınızı canlı hissediyorsunuz. Birde elcik koruma veya benzeri bir muhafaza eldivenin önünde duracak olsa gerçekten de tam performans ürünü denebilir.

Sonuç Olarak;

Düşük bütçe ile alınabilecek gerçekten en iyi motosiklet eldiveni alternatifleri arasında yer alıyor. Zaten ben gidip motosiklet eldivenine çok yüksek paralar vermeyi de pek doğru bulmuyorum. Hak etmedikleri için değil, koruma namına sunabilecekleri gerçekten bu eldivenden çok yüksek değil. Fiyat/Performans ürünü olarak sıralayabileceğimiz bu ürünü eğer düşük bütçeniz varsa tavsiye ederim.

Su geçirmezlik – 4

Konfor – 2

Korumalar – 3

Kışla mücadele – 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!