Denememeler

Vergiye Tabi KDV Dahil Yalnızlık

Hayattaki en afili sözlerin yalnızlık üstüne söylenmiş olmasına mı, yoksa en afili sözlerin en yalnız kişilerce söylenmesine mi şaşırmalıyız? Kimi ona kobramsı bir özellik atfederek “zehir” şeklinde tanımlıyor. Kimiyse bilgeliğin zırt dediği yerden çıkıp, hırt dediği yere doğru yol alan “panzehir” yakıştırmasını yapıyor.

Bence, hayat kimseyi sokağında düğün varken kendi içinde bangır bangır yalnız kalacak kadar yalnız bırakmamalı. Kulaklarınız kendi sessizliğinizden patlamamalı mesela. Ve 21. yüzyılda artık sokak arasında düğün yapılmamalı. Yalnız olan var olmayan var kardeşim! İnsanlar mecbur mu yalnızlığın son kertesine çıkmışken deliloy deliloy yalnız kalmaya. İlla yalnız kalınacak ve bir deliloy dinlenecekse, en azından damara göre bir deliloy olmalı bu. Titreşimli telefon melodisi şeklinde devam eden bir deliloy ne kadar tuz olabilir bir yalnızlığın yarasına? Ya da yalnızlık pilavının üstüne kuru fasulye niyetine serpebileceğimiz bir deliloy bestelenmemiş midir hala?

Bazen tüm suçunuz hafta sonu kadar iyi olmaktır. İnsanlar iyi insanlara alışkın olmadıkları gibi, samimi insanlara karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilirler. Siz de ucuza gitmemek için kendinizi denize fırlatırsınız. Kitaplarınız ve filmlerinize dalar, çalmayı unutmuş telefonunuzu yosun tutması için bir koltuk minderinin üstüne fırlatırsınız. Merak etmeyin; bu hayatı tek porsiyonluk yaşamaya alıştıysanız bir kez, dışardan gelen deliloya rağmen yalnızlığınızı son kertede yaşarsınız.

Kim bilir, kaderiniz belki yalnız ölmektir; tek porsiyonluk yaşayıp, tek porsiyonluk hesapla gitmektir bu dünyadan. Ve fakat unutulmamlıdır ki; hesabınızdaki yalnızlık vergiye tabidir ve KDV’si ancak yalnızlıkla ödenebilir.

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

2 Yorum “Vergiye Tabi KDV Dahil Yalnızlık

  1. Ali Yanıtla

    Merhaba Burak, Bayadır takip edememiştim ilk girince böyle güzel yazı görmek iyi oldu.
    Yalnızlık her insanı cezbeder kimisi yalnız olduğu kimisi yalnız hissettiği için. Bende mi yalnızım acaba ? Benim neden dikkatimi çekti bilmiyorum ama güzel yazmışsın.

    1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

      Herkes kendi içinde biraz yalnız. Muhtemelen ondan dikkatini çekmiştir. Evet, blogunda da uzun süredir senden bir şeyler göremiyorduk. Bu arada Chrome bloguna girince SSL hatası vermeye başlamış. Ziyaretçi kaybetmemek adına ona bir an önce el atmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.