Turing Motosiklet Eğitimine Katıldım

Bir kere daha galiba sözümü yedim, aslında motosiklet işine tamamen son vermiştim. Fakat sonradan yine içimdeki o çılgın çocuk dışarı çıktı ve 2 hafta kadar önce tekrardan bir motosiklet satın aldım. Bu seferki de aynı Honda’dan ve CBF’den şaşmıyor ve işi riske atmıyoruz. Bu seferki küheylan kara yılan bir de simsiyah. Turing motosiklet eğitimi programından aslında Altın Elbiseli Adam sayesinde haberdar olmuştum fakat o zaman bu eğitimin sadece kuryeler için verileceği gibi bir durum söz konusuydu.

Sonradan ne mi oldu? Tahmin edelim ne oldu; kurye arkadaşların hiç biri eğitim alması gerektiğini düşünmedi ve diğer motosiklet kullanıcılarına da açıldı. Durum böyle olunca ben de fırsattan istifade başvurdum ve ilk başvuruda da istediğim seans içerisinde yer buldum. Eğitim Seyrantepe‘de yer alan Turing Kurumunda veriliyor. Eğitim tamamen ücretsizdir başvurmak için tek ihtiyacınız olan şey bir A2 Ehliyet. Başvuru işlemi için Turing’in sitesinden 10.000 Moto kurye eğitimi sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Evet, gelelim eğitime. Eğitimden önce bu eğitim hakkında araştırma yaptığımda maalesef pek yeteri kadar bilgiye rastlayamamıştım. Rahmi Barutçu hocama da bu konudan bahsettim fakat eğitim içeriğinden bahsetmememi söyledi. Yine de ufak bir spoiler vermek gerekirse eğer A’dan Z’ye kadar hemen her konuda fiziksel ve teorik olarak gerekli eğitim nedenleri ile görsel bir şekilde sunuluyor.

Rahmi Barutçu hakkında da biraz konuşmak gerekirse şayet, son derece eğlenceli bir abimiz. Bir de fiyakalı BMW’si var ki sormayın gitsin! Eğitimi sonuna kadar bitirmeniz halinde öncelikle eğitim sertifikası sahibi oluyorsunuz. Bu arada da Turing size kullanmanız için LS2 FF351-1 Kask ve reflektif bir yelek veriyor. Sadece bunların ikisini şuanda dışarıdan almaya kalksanız ortalama 250 TL vermeniz gerekir. Bir de sertifika ile üzerine muhteşem bir eğitimi eklersek fiyat 1000 TL’ye çıkacaktır.

Bunların tümünün ücretsiz sunulduğu bir eğitim programını imkanı olup da kaçırmak açık ara öküzlüktür. Gittik, gördük, eğitildik ve şimdi eksiklerimizi de tamamlamış şekilde yollarda tekrardan kaldığımız yerden iki teker maceramıza devam ediyoruz.

Eğitim programı hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

10 Yorum “Turing Motosiklet Eğitimine Katıldım

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      Öğrendiğim kadarıyla Turing’e 80 kişilik bir başvuru yapılırsa istenilen şehirde de bu şekilde bir eğitim verilebiliyormuş. Tabii, bu sadece forumdan duyduğum bir şey aslen sorup öğrendiğim bir şey değil.

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      Merhaba Ramiz, Turing’in sitesinden aktif olarak katılım için zaman aralıkları belirliyorlar. Haftaiçi ve haftasonu olmak üzere seansları bulunuyor. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için Turing’in sitesinden Motokurye projesi sayfasına göz atabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!