AndroidAppleNasıl Yapılır

Telefonunuzu Fare veya Klavye Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

Bence teknoloji bu sefer olmuş. Bundan yıllar önce buna benzer şeyleri deniyorduk hatta hiç unutmam o zamanlar Symbian işletim sistemine sahip efsane telefon Nokia 6600 için de buna benzer uygulamacıklar çıkmıştı. Tabii şuanda yapacağımız ile düşündüğümüzde muhteşem büyük bir performans farkı olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Ben laptop kullanıyorum ve harici bir farem yok, şey yani aslında vardı ama kardeşim anasını ağlatınca para verip yenisi almak istememiştim. Geçen gün fare lazım olunca teknolojinin telefonu fare olarak kullanma konusunda ne kadar ilerlediğini görmek istedim ve gerçekten inanamadım!

Akıllı cihazı fare veya klavye olarak kullanmak için neler gereklidir?

  1. Android veya iOS işletim sistemine sahip akıllı cihaz
  2. Windows veya Mac işletim sistemine sahip bir bilgisayar
  3. Bilgisayarımız üzerinde ve telefonumuz üzerinde çalışan bir WiFi bulunması

Yukardakilerin hepsine sahipsek eğer o zaman başlayabiliriz demektir.İlk önce http://www.remotemouse.net/ adresine giriş yapın.  daha sonra “Get Now” butonuna basın.

Karşınıza gelen pencereden istediğiniz platformu seçin (Windows/Mac) ve ardından kurulum dosyasını kurun.  Kurulumunuz tamamlandıktan hemen sonra Android veya iOS cihazınızdan http://www.remotemouse.net/ adresine tekrar giriş yapın ve cihazınıza uygun platformda uygulamayı indirin.

Daha sonra uygulamayı kurun ve açın. Hem bilgisayarınızın hem de mobil cihazınızın Wifi bağlantısının aktif olduğundan emin olun. Daha sonra cihazlarınızı eşleştirin. Şimdi artık cihazınızı bu uygulama sayesinde hem mouse (Fare) olarak hem de Klavye olarak kullanabilirsiniz.

Kurulum aşamasında sıkıntı çekiyorsanız hemen aşağıda yer verdiğim Videolu anlatımdan da ayrıca istifade edebilirsiniz. (Video İngilizcedir.)

2 Yorum “Telefonunuzu Fare veya Klavye Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!