Akıllı Cihazların IP Adresi Nasıl Değiştirilir? - Burak Göç

Nasıl Yapılır

Akıllı Cihazların IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

Konu nereden mi buraya geldi? Türklerin yeni bir sistem oluşturma konusunda ne kadar başarılı olduklarını bilmiyoruz ancak oluşturulmuş bir sistemin açıklarını kullanma konusunda üstümüze millet olmadığı kesin. Yabancı ve severek kullandığım bir servis var. Aylık fiyatı 49 dolar olan bu araç ücretsiz ziyaretçi olarak her 24 saatte 2 sorgulama yapma şansı sunuyor. 2 sorgulama yaptıktan sonra IP adresimi değiştirmem gerekiyor. 

Bilgisayardan IP adresi değiştirmek için modemi yeniden başlatmak gerekiyor. Ne var ki, her 2 sorgulama için modemi yeniden başlatmak demek, 2 sorgulama hakkı daha elde etmem için 5 dakika (modemin yeniden başlama ve internete bağlanma süresi) anlamına geliyor. Bu sırada aklıma mobil cihazı kullanarak bu işi daha pratik hale getirebileceğim geldi. Öyle de oldu.

Telefon IP Adresi Değiştirme

Henüz bir Android cihazda deneme şansım olmamasına karşın mobil cihazlarda hücresel veri üzerinden sağlanan trafikte IP adresinizi değiştirmek için yapmanız gereken şey oldukça basit. Yalnızca cihazınızın hücresel veri seçeneğini kapatıp 30 saniye kadar beklemek. 30 saniye sonra tekrardan hücresel veriyi açarsanız cihazınız için yeni bir IP adresi tanımlanıyor. Bu da işlem süremi 5 dakikadan 30 saniyeye kadar düşürebileceğim anlamına geliyor.

Hazır konuyu burulara kadar sürüklemişken doğrudan telefon IP adresini değiştirmek isteyen arkadaşlar için bir de istediğiniz bir IP’yi tanımlama adımlarını ekleyeyim;

  • Mobil cihazınızdan hücresel veri veya Wi-Fi kullanarak hangisini bağlanıyorsanız bağlantı ayarlarınıza gidin.
  • Bağlantı ayarlarınızda IPV4 Adresi ayarlarının hemen altından statik IP adresi ataması yapmanız  için gerekli olan alana ulaşacaksınızdır.
  • Artık istediğiniz spesifik bir IP adresini de kullanmayı deneyebilirsiniz.

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Bölüyorum ama... 🙂

Neredeyse 2 dakikadır buradasın. Facebook sayfama bir Like atarak bana destek olabilirsin. Teşekkürler! 👏👇