Süper Kahramanlar Part Time Çalışsaydı Ne İş Yapardı? - Burak Göç


kaptan amerika garson
Dutluk AltıGenel

Süper Kahramanlar Part Time Çalışsaydı Ne İş Yapardı?

Laf aramızda, kendimi tanımlamak için kullandığım bazı garip kavramlarım vardır. Bu sayede hem insanlardan kendimi ayrıştırıyor hem de karakterim, kişiliğim ve yaptıklarım hakkında insanlara ufak ufak ipucu zarflamayı seviyorum. Aklıma ilk defa böyle bir şeyi yapma fikri neden veya nereden geldi bilmiyorum. Yalnız ergenlik yıllarımdan kalmış olma ihtimali oldukça yüksek. Başta CV ve sosyal medya hesaplarım olmak üzere hemen her mecrada bu tanımları büyük bir zevkle kullanıyorum.

Yıllarca değiştirmeden en sık kullandığım tanımsa; Yarı Zamanlı Süpermen kavramı oldu. İnsanlar bu tanımlamayı gördüğünde “O ne öyle mına koyim, yarı zamanlı süpermen mi olurmuş?!” Diye düşünmeye başlıyor. Oysa zaten Süpermenin kendisi de Süpermenlik mesleğini yarı zamanlı olarak icra ediyor.

Bu adam değil miydi yıllarca kimliğini gizlemek için gazetede çalışan? Bu adam değil miydi sevdiği kıza alttan alttan seni seviyorum ama biz ayrı dünyaların insanıyız mesajını döşeyen. En önemlisi bu adam değil miydi, üstünü başını gizli kuytu telefon kulübelerinde değiştiren?

Demek ki aslında benim kavramım beni Süpermen’den ayrılmıyor ve Süpermen’e sahip olduğu anlamı fazlalık kavramlarla yüklüyor. Bir grafiker de bu konuyu daha ileri çıtaya taşımış. Süper kahramalar part time çalışsaydı ne olurdu diye düşünerekten harika çalışmaların ortaya çıkarmış. Tabii bu çalışmalar benim “Yarı zamanlı Süpermen” kavramım kadar yaratıcı değil ama olsun adam yapmış işte;

Flash – Paket Servis

– Siparişler yarım saatten geç geldi Flaşcığım. Ben dememiş miydim sana İstanbul trafiği bu, ışık hızına çıksan da para etmez diye?

flash yari zamanli

Kaptan Amerika – Garson

– Kaptan bi’ bakıcan mı be? 2 limonlu soda alalım biz buraya.

İron Man – Ütücü

– Bak hep bu gömleğin kenarlarında iz bırakmışsın . Adam akıllı ütüle ütüleyeceksin. Ne, sen demir adam mısın? Ne yapalım amk biz hurdacı mıyız? Ütücüyüz olm ütücü!

Alev Adam – Piliç Çevirme

– Abi olmuyor ama öyle! Alttan alttan vereceksin ki yağını yesin ya. İçi çiğ kalacak bak hep onların haberin olsun.

Bay Fantastik – Bahçe İşçisi

– Abi ben diyorum sana bu işte para yok. Boya işine girişelim. Sen tavanları ben duvarları ne dersin?

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;