Sıkıysa Yakala! - Burak Göç

Sıkıysa Yakala!

Öncelikle birkaç cümleyle Sıkıysa Yakala! sayfasını tanıtayım. Bu sayfa dijital dünyada veya gerçek dünyadaki çalışmalarıma yer verdiğim güzide sayfamdır. Bu sayfada yalnızca şahsi çalışmalarıma yer veriyorum. Dolayısıyla çalıştığım onlarca şirket ve kaynak bu listede yer almayacak, çok üzüldünüz değil mi? Tahmin edebiliyorum. Sahi neler yapıyordum ben? İşte dünden bugüne doğru zaman çizelgem, sıkıysa yakala!

Burak Göç Blog (Burakgoc.com)

12507300_426651530864447_2678271699111302307_n

Tür: Kişisel Blog

Pozisyon: Kurucu

Zaman: 2013 – Günümüz

2013 yılında besmele çekerek büyük oranda hobi maksatlı oluşturduğum kişisel blogumdur. Tamamen mizah ve yaratıcılık üzerine düşünüp tasarladığım kişisel blogum, bana çok fazla şey kazandıran ve hiçbir şey kaybettirmeyen yegane projelerimden biridir. Gördüğünüz üzere hala devam ediyor ve muhtemelen nefes aldığım sürecede yayın hayatına devam edecektir diye tahmin ediyorum.

 ElmaDoktoru (elmadoktoru.com)

elmadoktoru

Tür: Apple Haber ve Teknolojileri

Pozisyon: Metin Yazarı / İçerik Editörü

Zaman: 2013 – 2015

Elma Doktoru, profesyonelliğe yaklaşma yolundaki en önemli adımlardan biriydi. Yaklaşık olarak 2 sene kadar süren serüven sonucunda Apple ve ürünlerine hakim olduğum kadar Apple şirketini, yazılımlarını ve donanım mantıklarını da kavrama fırsatını ele geçirdim. iPhone ve Apple ürünlerine bugün hala takık olmamı da sanırım bu deneyimime borçluyum 🙂

Sosyal Medya Haber (sosyalmedyahaber.com)

smh

Tür: Sosyal medya, Mobil teknolojiler ve İnternet trendleri

Pozisyon: Metin Yazarı

Zaman: 2014- 2016

Sosyal medya haber, başta Mertcan Ermiş (kendisi şuanki çalışma arkadaşım olur) ile tanışma açısından ve kendimi sosyal mecralarda tanıtabilme açısından edindiğim en iyi deneyimlerden biriydi. Hala ara sıra SMH için bazı küçük çalışmalar yapıyorum fakat benim için kesinlikle eskide kalan deneyimlerden biri olduğu/olacağı aşikardır.

Yeni Bir Mezun (yenibirmezun.com)

ybm

Tür: Üniversite, Meslekler ve Sosyal Medya ile Eğitim

Pozisyon: Metin Yazarı

Zaman: 2015

YBM, teknoloji konularından kısmen sıyrılıp başka deneyimler ettiğim nadir alanlardan biriydi. Üniversiteye başlangıç aşamasında böylesine şahane projelerde yer alamamda büyük birer fırsattı. Ortalama olarak 1 sene kadar süren çalışmaların sonucunda projenin farklı nedenlerden dolayı rafa kaldırılması bu deneyimin de sonunu getirdi. Yenisine bereket diyelim.

Sıfır Sıkıntı (Kitap)sifir-sikinti

Tür: Kişisel Gelişim ve Hayat Rehberi

Pozisyon: Metin Editörü

Zaman: 2015

 

Sıfır Sıkıntı, dijital dünyadaki yelkenlerimi indirip basılı yayın dünyasına attığım ilk adımdır. Mertcan Ermiş‘in kaleme aldığı kitapta içerik editörü olmamın payı oldukça büyük. Aslında şimdi baktığımda bu projede işi biraz sallamış mıyım diye düşünmüyorum desem yalan olur. Yine de basılı yayın dünyasına açılma açısından ilk adımım oldukça değerli bir deneyimdi.

WM Aracı (wmaraci.com)

wmaraci

Tür: Teknoloji, Bilgisayar ve İnternet Haberleri

Pozisyon: Metin yazarı

Zaman: 2015 – Günümüz

WM Aracı, profesyonel anlamda içerik yöneticisi olarak çalıştığım en ender projelerden. Türkiye’nin en iyi ilk 100 sitesi arasında yer alan internet sitesinde çalışmak elbette gurur verici ayrıca çok sağlamda bir ekipleri var. WM Aracı’nın blogunda ve Nedir projesinde aktif olarak metin yazarı olarak görev almaya devam ediyorum.

Dünyada Bir Tuhaflık Var (Kitap)

dunyada-bir-tuhaflik-var

Tür: Bilim ve Mizah

Pozisyon: Kitabın Yazarı

Zaman: 2016

“Dünyada bir Tuhaflık Var” tümüyle emek verdiğim ve çok kısa süre içerisinde yazıp baskıya hazırladığım ilk basılı göz ağrım. Son olacak mı derseniz, hiç sanmıyorum. Bu dünyada en azından arkamda okunabilecek bir kitap bıraktığım için mutluyum. Siz de internetten veya kitapçılardan satın alarak bana destek olabilir ve yenilerini yazmamı sağlayabilirsiniz 🙂

Rundif.com

rundif

Tür: İnternet Projesi (Startup)

Pozisyon: Kurucu & Editör

Zaman: 2016

Rundif.com internet dünyasındaki trendleri alt üst etmek istediğimiz ve ofis arkadaşım Mertcan Ermiş ile binbir güçlüğe rağmen hayata geçirmeyi başardığımız ilk mantıksal projemiz. Henüz kendileri çok yeni olduğu için üzerine söyleyebilecek pek bir şeyim yok fakat ilerleyen günlerde bu açıklamayı düzenleyeceğimden emin olabilirsin.

Şimdilik bu kadar ve galiba beni yakaladın, kısa süre sonra tekrar gel olur mu? Söz, bir sonraki sefere daha çekişmeli olacak 🙂