Araç GereçBak Bu Tutar!

Şık ve Dayanıklı Körüklü Tente Sistemi

Kapı ve pencere üzerine monte edilen körüklü tente, güneş ışınları ve yağmuru engellemek için kullanılır. Yan yüksekliğine bağlı olarak açılma derecesi değişir. Makaralı sistemler olan körüklü tenteler, demir profil üzerine ithal veya yerli akrilik kumaş monteli tente çeşididir. Branda demir parçaları elektrostatik toz boyalı olup korozyona karşı dayanıklıdır. Görüntüsü, fonksiyonelliği ve şıklığı ile kullanıldığı mekânlarda fark yaratan körüklü tente, körük sistemi sayesinde açılıp kapanabilir özelliktedir.

Şık ve Dekoratif Körüklü Tente

körüklü tente

Manuel kullanıma sahip ve tek hamle ile açılıp kapanabilen körüklü tenteler, kullanıldığı kapı ve pencerelere şıklık katan ve binanın görüntüsünü komple değiştiren gösterişli tente modelleridir. Küçük hacimli oluşu, sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklılığı ve ekonomik fiyatları ile popülerdir. Uygulanacağı alanda yapılan keşif sonrası ölçüler belirlenir, renk ve desene karar verildikten sonra müşteriye özel üretimle körüklü tente talepleri yerine getirilir. Mekâna görsellik katan, yağmur, rüzgâr, kar ve güneşin etkilerinden koruyan körüklü tenteler kurulumu kolay tente modelleridir.

Uzun Ömürlü Körüklü Tente Sistemleri

Paslanma ve kırılmanın yaşanmadığı körüklü tenteler uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Kumaşı dış etkilerin neden olduğu solma, yırtılma ve deformasyona uğramaz. Kapı, pencere ve balkonlar yanında küçük işletmelerde de kullanılan körüklü tente sistemleri açılıp kapanabilen sistemler olarak fonksiyoneldir. Manuel düzeneğe sahip kusursuz bir yapıdadır. Kullanımında herhangi bir zorluk veya sıkıntı ile karşılaşılmaz. Tek hamle ile açılıp kapatılabilir. Körüklü tente kurulumunda paslanmaz malzemeler kullanılırsa körüklü tente sistemi çok daha uzun ömürlü olur. Flanşı demir ve galvaniz kaplı olursa korozyona karşı daha dayanıklı olacaktır. Yağmur, kar ve rüzgâra karşı kumaşı kaliteli olmalı, dış etkilerin neden olduğu yüke göre polyester ya da pamuk branda tercih edilmelidir.

Körüklü Tente Modelleri

Ev ve küçük işletmelerin kapı, cam ve balkonlarında sıklıkla karşımıza çıkan körüklü tente, iç mekânları güneşten koruyan bir tente sistemidir. Gövde iskeleti tamamen demirden olan körüklü tentelerin birçok modeli bulunuyor. Yukarı-aşağı hareket eden bir sisteme sahip olup, demir veya alüminyum ayaklarla kumaş açılıyor ve yarım ay şeklini alarak bulunduğu alanda gölge oluşturuyor. Baskılı veya baskısız üretilen körüklü tentelerde renk ve desen seçenekleri çok fazladır. Baskılar işletme adı, markası veya logosu olabilir. Bu özelliği ile körüklü tenteler aynı zamanda iyi bir reklam aracıdır. Kenarları kapalı olan körüklü tenteler çok daha fazla gölge alan oluşturur. Kullanıldığı alana göre tek veya yan yana birden fazla körüklü tente de monte edilebilir. Kumaş kenarları müşterinin isteğine göre farklı şekillerde uzatılarak daha fazla gölgelik sağlanabilir.

Mekânla Bütünleşen Körüklü Tenteler

Kullanıldığı mekânın konseptine uygun seçilen körüklü tenteler adeta mekânla bütünleşiyor. Her iki taraftan güneşi engelleme özelliği ile etkili bir gölgeleme aracı olarak birçok mekânda tercih ediliyor. Demir profil veya alüminyum iskelet yapısı, sağlam ve göz alıcı kumaşı ile kullanıldığı alanın değerini arttırıyor. Baskılı, baskısız, desenli, sade ve onlarca renk seçeneği ile konsepte uygun seçilen körüklü tenteler şık tasarımı ile hemen fark ediliyor.

İple açılıp kapanabilen, dört mevsim fonksiyonelliği ile tercih edilen körüklü tente, firma reklam veya logosunun serigrafi baskı ile kumaşına basıldığı bir tente çeşididir. Firmanızın, işletmenizin marka veya logosunu körüklü tenteye baskı yaptırabilir veya sadece işletme adını yazdırarak iyi bir reklam yöntemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hem Pratik Hem Ekonomik Körüklü Tenteler

Kurulum ve kullanım kolaylığı, dekoratif görüntüsü, şıklığı ve ekonomik fiyatları ile körüklü tenteler çok beğeniliyor. Uzun ömürlü ve fonksiyonel bir tente çeşidi olarak birçok mekânda göze çarparken, diğer tente çeşitlerine göre pratik kullanımı ile tercih ediliyor. Kademeli hareketli olması ile kullanım kolaylığı sağlayan körüklü tente, kullanıcının ihtiyacına göre kademeli olarak gölgeleme vazifesi görüyor. Sağlıklı ve dayanıklı iskelet yapısına sahip olup, uzun yıllar arıza vermeden ilk günkü kalitesinde kullanılıyor. Cafe ve restoran gibi işletmelerin girişinde tercih edilirken, binalarda kapı ve pencere üzerine monte edilerek olumsuz hava koşullarından korunma sağlanıyor.

Manuel düzenekte üretilen körüklü tentelere en hesaplı fiyatlarla sahip olmak için doğru adrestesiniz. Birbirinden şık, dekoratif ve fonksiyonel körüklü tente modellerine belirtilen adresten ulaşabilirsiniz.

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.