Bak Bu Tutar!İnternetSEO

SEO Yapmadan Trafiğinizi Arttırmanın En İyi Yolu

Son yıllarda arama motoru optimizasyonu gerçekten zorlaşmıştır. SEO iki bölümden oluşuyor – site içi ve site dışı optimizasyon (ya da backlink inşası). Site içi optimizasyon zaten kolaydır, karmaşık ve gereğinden fazla önemli bir konu haline getirmeye gerek yok. Yok Screaming Frog‘muş, Semrush’mış falanmış filanmış, bu konular SEO hizmetini pazarlamak için etkili olabilir, ancak inanın bu tür şeyleri ciddiye almanıza gerek yok. SEO çalışması için https://hangeldiyev.com/seo/ sayfasına bakın.

SEO’nun %90’ı backlink inşasıdır. Ve oldukça masraflıdır. Ayda 10 bin kere aranan orta rekabetli bir kelimede Google’da ilk sayfaya yükselmek için en az 10 bin TL harcamak zorunda kalabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, SEO yaparak trafik elde etmek oldukça pahalı bir yöntemdir.

Endişelenmeyin, en az SEO kadar etkili trafik elde etme yöntemini size anlatmama izin verin. Peki nedir bu yöntem? E-posta pazarlama!

Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta – spamdan uzak durmaktır. E-posta adreslerini sağdan soldan toplayarak sakın spam e-posta göndermeye çalışmayın, başınız belaya girer. Peki ne yapmak gerekir? İnsanların size isteyerek e-posta adreslerini vermelerini sağlamak. Evet biliyorum, insanlar kolay kolay size e-posta adreslerini vermezler. İşte bu yüzden onlara bir şeyler vermelisiniz, ücretsiz e-kitap, video eğitim, indirim kuponu vs… Bunun için sitenizde açılış sayfası (landing page) oluşturmanız lazım, bunu çeşitli araçlar ile kolayca yapabilirsiniz, ben OptimizePress WordPress eklentisini kullanıyorum (teması da mevcut). Hazır şablonları düzenleyerek harika açılış sayfaları oluşturabilirsiniz. Bu tür araçların çoğu GetResponse, AWeber gibi e-posta pazarlama servisleri ile de uyumludur, ben 6 yıldır GetResponse kullanıyorum, ve tavsiye ederim.

Açılış sayfanızda ziyaretçilerinizin e-posta adreslerini alabilmek için onlara karşılığında ne vereceğinizi anlatın ve abonelik formu ekleyin. Bu açılış sayfasına trafik göndermeniz gerekiyor, insanlar sitenizde yayınladığınız içeriklere bakarken popup pencere ile onları bu sayfanıza davet edin. Bunun için Ninja Popups eklentisini kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, ziyaretçiler “Evet” butonuna tıkladıklarında açılış sayfası açılacak ve abone olarak ücretsiz e-kitapları indirebilecekler. Bunun için kodlama bilgisine ihtiyacınız yok, Ninja Popups eklentisi ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu açılış sayfanıza Facebook reklamları ile de ziyaretçi çekebilirsiniz. Yani sitenizi ziyaret eden insanları kaybetmeyin, onların e-posta adreslerini alarak uzun süreli ilişkiler kurun. E-posta abonelerinizin sayısı arttıkça Google’a da ihtiyacınız giderek azalacaktır. Kurumsal projeleriniz için bu konuda Hangeldiyev gibi reklam ajansları ile çalışabilirsiniz.

E-posta pazarlama servislerinde otomatik e-postalar da gönderebiliyorsunuz, örneğin, sitenize abone olan kişiye ilk gün hoş geldin e-postası gönderirsiniz, iki gün sonra eski içeriklerinizden gönderebilirsiniz, her gün göndermeyin, iki günde bir göndermeniz daha mantıklıdır, yoksa abonelerinizi kaybetmeye başlarsınız. Bu şekilde eski içeriklerinizin tekrardan nefes almalarını sağlayabilirsiniz.

4 Yorum “SEO Yapmadan Trafiğinizi Arttırmanın En İyi Yolu

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      Landing Page’ler yönlendirme (referal) veya paralı reklamlarla (paid campaing) gelen kullanıcıları, spesifik şartlarda karşılaşaması için hazırlanır. Elbette LP’lere SEO yapılabilir. Fakat SEO hedeflemesi yapıldığında, farklı elementler göz önüne alarak bir LP hazırlamalısınız.

  1. Kitap Cloud Yanıtla

    Bir firmada çalışırken Hangeldiyev’den hizmet almıştık. Kendileri son derece başarılı çalışıyorlar. E-posta abonelerimizde ve site trafiğinde ciddi bir artış yakalamış ve haliyle durgun satışlarımızı artırmıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!