BilimselNasıl Yapılır

Şarj Kablonuzu Cebinizde Taşınabilir Hale Getirin

Yine bilim ve yine ben anasını satayım demek isterdim ki, bu sefer ki bilimsel numara benden değil yabancı bir blogdan geliyor. Her zamanki gibi gezip dolaştığım blogların arasından birinde çok kolay ve üşengeç olmayan herkesin kolayca yapabileceği bu basit icadı gördüm. Tabii, Amerika’yı yeniden bulmuş filan sayılmayız ancak ben hemen tüm şarj kablolarımı bu şekilde piç etmiş bulunmaktayım. Normal şarj kablomuz uzun boyutunun yanı sıra son derece dağınık bir şekle sahip.

Benim gibi bir şeyleri bağlama ve özenle toplama konusunda özrünüz varsa -Annem’den bunun için çok dayak yemiştim- bu icat size egzotik şarj kablosu tatları sunuyor. Hepimizin şarj kabloları ile başı dertte. Benim ise çok fazla olur olmadık yerde zaman geçirme ve eve gelmeme huyumdan dolayı bu biraz daha ihtiyaci bir şey olarak göründü. Bu yapacağımız basit işlem sonucunda şarj kablomuz  kolaylıkla cebimizde taşınabiliyor ve daha az rahatsız ediyor.

Ayrıca bu kıvrımlı akordiyon kablo tasarımı kablonun orijinal haline göre çok daha az yer kaplıyor. İstediğinizde uzuyor ve istediğinizde de kısalıyor. Öncelikle hemen malzemelere geçelim;

Neler Lazım?

1- Şarj kablonuz (Yedek şarj kablonuzla yapsanız daha iyi olur. Ben iki tane piç ettim güzel olsun diye)

2- Kurşun Kalem (Kurşun olmayan kalemler olmaz.)

3- Fön Makinesi/Saç kurutma makinesi (Ben bunlar olmadığı için BMW’li çakmağımı kullandım.)

4-Bant yada bant işlevi görecek ev arkadaşı (Hangi tip olduğu önemli değil)

Nasıl Yapılır?

Öncelikle şarj kablosunu herhangi bir ucundan kurşun kaleme bantla yapıştırıyoruz. Ardından aşama aşama sık şekilde kaleme şarj kablomuzu doluyoruz. Dolama işleminin sonuna geldiğimizde ise tekrardan son kısmı bant ile yapıştırıyoruz. Şimdi saç kurutma makinesi ile bir karıştan daha kısa mesafeden sıcak hava ile kabloyu ısıtıyoruz.

Kabloyu 2 dakika kadar kuzu çevirme kıvamında çevirdikten sonra soğuması için herhangi bir yere bırakıyoruz. Soğuma işlemi için aceleci davranmayın ve en azından 5 – 10 dakika kadar soğumasını bekleyin. Soğuma işlemi bittiğinde bantları sökün.

 

Yukardaki Yazıdan Hiçbir Şey Anlamadım Lan Diyenler için Yapılış Videosu;

 

şarj kablosu

Son bir dip not; Dengesizce bağlayıp veya hurra edip yaktığınız çalışmayan şarj kablolarından Burak Göç Gom sorumlu değildir. Sorumluluğun tamamının size ait olduğunu unutmayın.

4 Yorum “Şarj Kablonuzu Cebinizde Taşınabilir Hale Getirin

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      Hahahaha 😀 Kargo pantolon ile kendimi düşünemiyorum pek 😀 Genelde benim pantolonlarım kumaş görünümlü keten pantolonlar. -“Doğan görünümlü şahin gibi” Şimdi bu kadar çabuk tarz değişikliğini yediremem kendime. Samsung kullanıcılarının belki bir tane şarj kablosu olabilir ama Apple kullanıcılarının adım kadar eminim ki en az 2 şarj kablosu oluyor zaten. 1 haftadır kabloyu kullanıyorum ve henüz bir sorun yaşamadım. Yorumunuz için teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!