saç kökten mi uçtan mı uzar
BilimselDüşünce

Saç Kökten mi, Uçtan mı Uzar?

Oturmuşum kitabımı okuyorum. Ansızın kafamda bir soru; saç kökten mi, uçtan mı uzar? Nedense kendimi son zamanlarda sürekli kıldan tüyden şeylerle uğraşırken buluyorum. Bunda istenmeyen tüylerle mücadelemin de etkili olduğunu itiraf etmem gerek. Ulan insanoğlu çok yavş*k ya! 😄 Spor yapıp biraz şişince, yıllardır orada duran kılları bir anda “istenmeyen” olarak etiketliyorsun. Ben kıl olsam; çok fena trip, bir daha da çıkmazdım.

Kıl tüy bir yana, harbiden saç dipten mi, uçtan mı uzar? Aslında basit bir soru gibi duruyor ama insan derinlemesine düşününce şüpheye de düşmüyor değil. Vaktiyle, biyoloji derslerinde garıya gıza 10 bin SMS paketimden mesaj atmak yerine derse odaklanmış olsaydım, belki bu sorunun cevabına araştırma yapmaya gerek kalmadan ulaşabilirdim. Gençlik işte ne yaparsın, kendimize o dönemler laf dinletemiyoruz.

(Şu an da dinletip dinletemediğimiz hakkında şüphelerim var gerçi)

Konuya dönecek olursak; aklınızda bulunsun saçlar kökten uzamaya başlıyormuş. Ağacın kesilen dalından tekrar filiz vermesi gibi insanların kılları başından uzamıyormuş.

Halbuki ben dip boyası gelen kadın mizanseninden anlayan adamım. Bunu neden şıp diye anlamadım inan bilmiyorum. Olsun, genel kültürdür. Koyun bir köşeye bulunsun.


Bu içerik ilk defa 18 Ocak 2014‘de yayınlanmış, 7 Mart 2018‘de güncellenmiştir.

Bir Yorum Yapılmış “Saç Kökten mi, Uçtan mı Uzar?

  1. Candan Yanıtla

    kökten uzar ama bazen kökler tıkalı olduğu için uzamayabilir gözenek açıcı iksirler kullanabilirsiniz

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!