Bak Bu Tutar!Servisler

Saç Ekimi Sonucum Ve Hermest Clinic Saç Ekim Merkezi Hakkında Yorumlarım

Hermest Clinic ile görüşme yapmadan, uzun bir süredir saç ektirmeye karar vermiştim ve işim gereği araştırmacı ruhumla tüm Türkiye’deki saç ekim merkezlerini araştırdım. Araştırmaya başlamadan önce de önce hangi kıstasların benim için önemli olan maddeleri yazarak internette geniş bir araştırma yaptım. Malum Dünya’nın saç ekimindeki başkenti İstanbul olunca karşıma çok sayıda saç ekim merkezi çıktı.

En Ucuz Mu Yoksa En İyi Saç Ekim Merkezi Mi?

Saç Ekimi fiyatlarını araştırınca 3.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar değişen bir fiyat skalası karşıma çıktı. Neden bu kadar çok fiyatlar artıyor diye düşünmemek elde değil. Yaptığım inceleme ve görüşlerde Fiyat / Kalite parametreleri paralellik göstermediği kanaatine vardım. En pahalısı en iyisi demek mümkün değil. Fakat çok ucuz yerlerde de kalite aramamak gerektiğini gördüm. Yani tavsiyem 5.000 TL’nin altındaki saç ekim merkezlerinden uzak durmanızdır. Tabi bu benim tavsiyem karar sizlerin…

Neden Hermest Clinic’e Karar Verdim

Ön görüşmeye gittiğim gününü saç ekimi yaptıran bir kişi ile sohbet etme fırsatım oldu. Kendisi Almanya’dan gelen bir gurbetçiymiş kendisine de buradan tekrardan keyifli sohbeti ve fikirleri için teşekkürlerimi iletiyorum. Kendisinin çok memnun olduğunu söylemesi beni memnun etmişti. Bununla birlikte aşağıdaki sebepler Hermest Clinic’de saç ektirmeye karar vermeme sebep olmuştur;

 • Saç ekimi yaptıran kişinin yapılan saç ekimi sıklığını gördüm ve diğer merkezlerin saç ekiminden çok daha sıkıydı
 • Görüştüğüm Saç ekim koordinatörü Esra hanım, beni ikna etmekten ziyade cevapları bilgilenmem içindi hiç ikna etme kaygılarının olmaması güven vericiydi
 • Birçok listede birincilikleri ve olumlu tavsiye yorumları var
 • Hiç şikayetçi yok
 • Saç ekimi sonuçları fevkalede

Saç Ekim Merkezinden Beklentilerim Nelerdi?

 1. Sıkı bir saç ekimi olması
 2. Ekilen greftlerde kayıp oluşmaması. (bazı saç ekim merkezlerinin 5000 greft ektiğini ama sonucun hüsran olduğunu defalarca gördüm)
 3. İsmi ve itibarı olan bir saç ekim merkezi olması
 4. Saç ekimi öncesinde gösterilen ilgiliyi sonradan da gösterebilecek bir yer olması
 5. Verilen vaatlerin gerçekçi olması yani saç ekimi yaptıracak kişilerin de bu konuya çok dikkat etmesini tavsiye ederim. 5 saç ekim merkezine gittim 2 saç ekim merkezi inanılmaz palavralar attılar detayları aşağıda yazacağım.
 6. Muayenede zorla saç ektirmeye ikna etmeye çalışıp oldu bittiye getirmemeleri.

Şu Özelliklere Sahip Saç Ekim Merkezlerini Direk Eledim

 1. Günde 5-6 ve hatta daha fazla saç ekimi yapan saç ekim merkezleri
 2. Çok fazla şikayeti olan saç ekim merkezleri
 3. İsmi duyulmamış daha yeni açılmış saç ekim merkezleri
 4. Kimin ektiği belli olmayan büyük hastane ve tıp merkezleri

Saç Ekim Merkezleri ile Yaptığım Ön Görüşme Sonucu Tespitlerim

Bu bölümü saç ekim merkezlerini kötülememek adına isim vermeden yazacağım.

 • Size 5.500 greft saç ekeceğiz çok güzel çok sıkı olacak. Oysaki saç açıklığım sadece ön taraftaydı yani max. 4.500 greft ekilebilirdi (diğer saç ekim merkezleri de 4.000-4.500 greft söyledi) o yüzden balık en başta koktu ve bu merkezden vazgeçtim. En başında gerçekçi olmayan vaatler vererek beni kandırmaya çalıştılar ve bu durumu hiç etik bulmadım. Güven vermedi o yüzden direk eledim.
 • DHI saç ekimi yaptıkları için bu yöntemi çok övüp FUE yöntemini kötülüyorlardı ve gerçekçi olmayan bilgiler verdikleri için rahatsız oldum. Özellikle de FUE yönteminde saçların tutmadığını DHI’da daha iyi olduğunu söylediler oysaki bu tamamen saçmalık… Hatta orada saç ektiren birisini gördüm ve sıkı saç ekimi ile hiç yakından uzaktan alakası yoktu. Bu sebeple burayı da eledim.

Hermest Clinic Saç Ekim Merkezinde Saç Ekimi Günü Nasıl Geçti?

Sabah 8’de hastaneye gittim ve Hermest Clinic’ten beni bir sekreter karşıladı. Kan testi için kanım alındı ve saç ekim süreci ile saç ekim sonrası süreç hakkında saç ekim uzmanının kendisi bizzat uzunca anlattı hatta anlatmaktan çok sohbet ettik yarım saat kadar. Bu kısımda da aceleye getirip hemen saç ekelim demediler bu benim çok hoşuma gitti acelesi çünkü biraz gergindim ama sohbet sonrası gerginliğim geçti. Sonrasında saç ekimine başlanıldı ve 4.500 adet greft ekildiği söylenildi ki bana o zaman da bu rakam tatmin edici gelmişti şimdi sonuçlarına bakınca da zaten memnuniyetim daha da çok oldu. Saç ekimi işlemi de yaklaşık olarak 7-8 saat kadar sürdü sonrasında taksiye binip evime gidebildim sorunsuz bir şekilde. Saç ekimi yaptıracak kişiler de kendi başlarına saç ekimi yaptırıp yalnız eve rahatça dönebilirler ama metro, otobüs gibi toplu taşıma kullanmalarını tavsiye etmem.

Saç Ekimi Sonrası Çevremden Aldığım Tepkiler

Açıkçası saç ekimini yaptırdıktan sonra iş çevresi ve arkadaşlarım tarafından alay konusu olacağımı ya da tepki göstereceklerini sandım. Fakat çok farklı oldu herkes beğendiğini ve yaptırmayı düşündüğünü ve saç ekim merkezi tavsiyesi istedi. Saç ekim sonrası kimsenin artık saç ekimi operasyonunu yadırgamadığını gördüm. Hatta saç ektirme diyen eşim dahi saç ekiminden 1 yıl sonra iyi ki ektirmişsin çok iyi oldu dedi.

Saç Ekimi Hakkında Genel Yorumum

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız vakit kaybetmeyin araştırmanızı yapın ve güvenebileceğiniz bir yere saç ekiminizi yaptırın. Ben araştırdım en iyi saç ekim merkezi Hermest Clinic olduğunu öğrendiğim için ve ön görüşmede de güven verdikleri için tercihimi buradan yana kullandım ve %100 memnunum. Sizlerin de araştırarak güvenebileceğiniz saç ekim merkezi bulmanız sonucunda çok rahat bir saç ekim süreci geçirebilirsiniz.


TEŞEKKÜR: Bu deneyimimi, misafir yazar olarak blogu vasıtasıyla paylaşma isteğimi geri çevirmen ve size ulaşmasın sağlayan sevgili dostum Burak’a çok teşekkürler. Umarım, deneyimleriyle yol gösterdiği yazılarının yanında, bu yazı da sizler için faydalı olacaktır.

Yusuf ÇELİK

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

Bir Yorum Yapılmış “Saç Ekimi Sonucum Ve Hermest Clinic Saç Ekim Merkezi Hakkında Yorumlarım

 1. serhat Yanıtla

  Saç ekimi sonucu çok iyi görünüyor! Ben de hermest hair clinic’te saç ektirmeyi düşünüyordum çok güzel oldu bu yazı teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.