İnceleme Atölyesi

Philips SHL3000 Kulaklık İncelemesi

Bakın ben öyle bir adamım ki, yıllardır kulaklık ihtiyacı hiç hissetmedim. Çünkü zaten çalışırken (yazı yazarken) müzik dinlemeyi pek seven biri değilim. Hatta bilgisayarda müzik dinliyorsam bunun tek nedeni her ay Spotify için verdiğim 9.99 TL‘dir. Yani, Spotify kullanmıyor olsam, muhtemelen bilgisayarın hoparlörleri dahi benim için fazlalık birer donanım sayılabilirdi.

Ne var ki, artık devir değişti. Evin içinde sanki atlar koşturuyor, komşular evde yaşamıyor da binalar dikiyor, müteahhitçilik oynuyor. Hal böyleyken hazır Spotify’a da zaten her ay 9.99 veriyoruz (evet, bu ödeme hala içime koyuyor) bari yavaştan yavaştan kendimi çalışırken müzik dinlemeye alıştırayım dedim. Hatta büyük ölçüde de başardım. Yalnız odanın içerisinde başka biri daha farklı bir işle uğraşınca ne müzik kalıyor ne başka bir şey.

Bir de sanıyorum ki annem ve babam beni yaparken bir miktar malzemeden çalmış olabilir… Ulan bir insanın dikkatini nasıl bu kadar çabuk dağılır yav?! Dışarıdan araba geçse ve sesini duysam kendimi birkaç saniye içerisinde Muharrem Harikalar Diyarında‘da buluyorum. En sonunda bu işin böyle gitmeyeceğine de kanaat getirmiş olmamla birlikte Philips SHL3000‘e sahip olmuş oldum.

Philips SHL3000 Kulaklık

Philips SHL3000 kulaklık tasarımı

Philips SHL3000 modeliyle ilk defa öyle avel avel gerçekleştirdiğim bir Teknosa ziyaretinde göz göze geldik. Yalan olmasın, sanki 45 – 50 TL gibi bir fiyatı vardı. Benim kafadaki tilkiler de bu Spotify olayına takılmış olsa gerek ki, algıda seçicilik yaparak da bu modeli hemen odak noktama aldım.

Aslında kendisi tasarım olarak ilk bakışta gönlümü kazanmıştı. Tabii, fiyatın da yine bunun üzerinde büyük bir etkisi olduğunu itiraf etmem gerekiyor. Philips SHL3000 ile kısa bir bakışmamızdan sonra, ben nasıl olsa bunu internette daha ucuza bulurum diye düşündüm ve eve geldiğimde internette gerçekten daha ucuza bulabildiğimi gördüm.

N11 üzerindeki bir satıcı üzerinden Philips SHL3000 ürününü 33,99 TL’ye kargo dahil şekilde satın aldım. Çok da iyi yaptım çok da güzel yaptım. Bir gün bekleme payını işin içine koymazsak 11,01 TL’lik kar hiçte fena sayılmaz bence. Sence?

Philips SHL3000’in Tasarım & Görünüş Performansı

Açıkçası bu kadar ucuz bir kulaklığın bu kadar hoş bir tasarıma sahip olmasını ben tümüyle Pilipis’e bağlıyorum. Adamlar yaptıkları ürünün üzerine kendi markalarını da iliştireceklerinden olsa gerek, adam akıllı düşük bütçeli kulaklığa üst kalite bir tasarım yapmışlar.

Philips SHL3000

Kafa bandından koca ve küçük kafaya göre ayar yapabildiğiniz kulaklık, aynı zamanda dönen kulak başlarına sahip. Bunu bence gerçekten iyi düşünmüşler. Hayır, kulaklığı fırlatıp gitmek istiyoruz ama klavyenin üzerinde salatalık gibi duracak diye öylece atıp gidemiyoruz. Bu şekilde hem atıp gidebiliyoruz hem de ulan kulaklık düşmese bari bunalımından kurtulmuş oluyoruz.

Tabii, bu özelliğin yukarıda bahsettiğim pratikliği dışında bir artısı yok. Kulaklığın iç kısmında R ve L şeklinde sağ solu da ayırmışlar. Ayrı konu ben bunu kulaklığı kullandıktan üç gün filan sonra fark ettim. Tasarımı açısından gerçekten fiyatından daha kaliteli bir kulaklık .Yalnız şu da var; şahsen ben böyle bir kulaklık kafanızdayken sizi yolda belde görmek istemem. Yani tasarımı güzel dedik ama, kulaklığı takıp IETT’de dıptıs dıptıs yapmayı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir.

Philips SHL3000’in Böğürtken Sesi

Şimdi, bana sorarsanız eğer Philips SHL3000’in ses kalitesi fazlasıyla iyi ama bana sorarsanız diyorum… Çünkü ben daha önce kafama kaliteli veya kalitesiz bilgisayar kulaklığı takmış adam değilim. Düşük seslerde verdiği pürüzsüz performansı bozmadan yüksek seslerde de verebildiğini söylersem sanırım ne demek istediğimi anlamış olursunuz.

Ha, bir de yalıtım mevzusu pek de sanıldığı kadar iyi değil. Kulak bantları sizi rahatsız etmiyor lakin dışarıya giden sesi de yüksek ölçüde kesemiyor. Özellikle yan taraftaki komşunun sesini duymayacağım diye bangır bangır müzik dinliyorsanız, odanın içindekiler de sizinle birlikte aynı şarkıyı dinleyip, eşlik edebilir hatta alkış tutabilirler.

Philips SHL3000’in Nelerini Beğendim?

  • Ses kalitesi bana göre fazlasıyla tatminkar. Eğer standart bir kullanıcıysanız fazlasıyla işinizi görecektir.
  • Tasarımı kaliteli bir cihaza sahipmişsiniz hissi veriyor.
  • Kulak süngerleri saatlerce kullansanız bile sizi rahatsız etmiyor, tabii yaz aylarında baya terletebilir.
  • Kulaklık kısmı dönebiliyor, bu da oraya buraya koyarken veya çantaya atarken büyük avantaj sağlıyor.

Philips SHL3000’in Nelerini Beğenmedim?

  • Bu tam ara kısımdaki bağlantı plastiği oyuncakmış gibi duruyor. O tasarımın üstüne o hiç olmamış pilipis abicim.
  • Kulak ayarını sıkıştırmak için bir ufak aparat gibi bir şey ekleyebilirlermiş. Kafama her taktığımda nedense kulaklığı tekrardan başıma göre ayarlamak zorunda kalıyorum. Gerçi sorun benim kafada da olabilir.
  • Yüksek seslerde (çok yüksek sesleri kastediyorum) sesi çok fazla dışarıya veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!