One Hit Wonder My Man İncelemesi - Burak Göç
One hit wonder may man likiti
E-Sigara

One Hit Wonder My Man İncelemesi

One Hit Wonder, “Ne vereyim abime?” Tarzı üreticilerden değil. Tütüncülerde satılan merdiven altı premium likit üreticileriyle de karıştırmayalım. Kaliforniya eyaletinin Los Angeles’ında üretimlerini yapan bu bağrı yanık üretici, başta Sub-ohm olmak üzere MTL’ye de gidecek çok şahane likitleriyle meşhur bir marka. Uzun süredir OHW ürünleri denemek istiyordum ancak öküz parasına satılan likitleri gözümü korkutuyordu.

Bu ayın farklılık ayı olacağını Cutwood’un Boss Reserve incelemesinde söylemiştim. Evi arabayı satıp, öküz parasına aldığımız likitlerle bu ay hep kalite tüttüreceğiz. Her birine öküz parası verdiğim için hiç birini boş geçmeyecek, hepsinin bende bıraktığı haliyeti ruhiyeyi sizlerle paylaşacağım.

Şaka bir yana daha önce denemediğim 180 ML’lik likite tek seferde parayı gömmek pek akıllıca gelmediği için yakın bir arkadaşımla ortaklaşa aldık. Ben yalnızca tadımlık kadar aldım. Böylece kararımı bir sonraki alımlarda daha net verebilirim diye düşündüm. My Man likitinin yanı sıra muhtemelen önümüzdeki gün Muffin Man likiti ile de karşınızda olabilirim, uyandırayım.

One Hit Wonder My Man Likit İçeriği

One Hit Wonder’ın My Man likiti ilhamını İtalyan dondurmasından alıyor. Küçükken her yerde gördüğümüz o meşhur İtalyan dondurmasını OHW’nin My Man likitiyle bu kez buharın içinde hissedeceğiz. İçerik olarak likit Napoliten; vanilya, çilek ve kakao tadlarını barındırıyor. Buradaki kilit nokta ise Napoliten. Napoliten; İtalya’nın bir kenti. Bildiğim kadarıyla İtalyan dondurması olarak lanse edilen dondurma da buraya özgü.

Mini bir açıklama isteyen arkadaşlar için One Hit Wonder’ın My Man likiti; vanilya, çilek ve kakao dondurmalarının karışımından meydana gelen enfes bir likit. Özellike yaz aylarında tüketildiğinde bu likitin dondurma yeme hissiyatınızı sıfırlayabileceğini düşünüyorum. Yine de ters tepip komple dondurmaya gömülmenize neden olabileceğini unutmayın.

One Hit Wonder My Man Likit Yorumu

My Man’i tanka ilk defa doldurduğumda pamuğun likiti emmesi için uzunca bekledim. Böylece net tadı en baştan itibaren alacağımı düşünüyordum. İlk birkaç tadımlamamda kapının önüne sokulmayacak bir likit tadı ağzıma geldi. Sıradan triplerimden birine girerek o an bu likiti öven ve dünya markası haline getiren yediden yetmişe herkesin kulağını çınlatmaya başladım.

OHW My Man likiti

5-10 dakikalık buharlamadan sonra ilk başta ağzımın ve damağımın -belki beynimin- tanımlayamadığı o likitin nasıl harika bir likite dönüştüğünü seyre daldım. İlk birkaç saati tamamladıktan sonra tankımın içinde artık ne zaman istersem yiyeceğim ve kesinlikle kilo yapmayacak bir dondurmalı likit vardı.

Ortalama likit tüketimim 5 ML / 2 gün olduğu için My Man likitini 2 günde bitirdim. İkinci günün sonunda bu likitin tekrar tekrar tüketebileceğim bir likit olduğuna karar verdim. Gerçekten yapılan övgüleri hakeden sayılı likit var. OHW’nin My Man’i kesinlikle onlardan biri.

Hissiyatı tam olarak yorumlamam gerekirse; buharı ağzınızdan verdiğinizde ağzınıda tatlı bir dondurma aroması kalıyor. Buharı burnunuzdan genzinize yedirerek verdiğinizdeyse gerçekten dondurmalı bir likit yediğiniz, pardon içtiğiniz fikrini kafanızda oturmaya başlıyorsunuz.

One Hit Wonder My Man Likit Fiyatı

My Man likiti orijinal olarak 180 ML’lik paketlerde satılıyor ve paketin içinden 2 adet Unicorn dolum şişesi çıkıyor. ABD’li üreticinin My Man likiti için biçtiği etiket değeri ise 39.99 dolar. Türkiye’deki aracıların OHW My Man likitini satış fiyatı elbette ABD fiyatı kadar ucuz değil. Ülkemizde My Man’i almak istediğinizde fiyatlar 170 TL’den başlıyor ve 240 TL’ye kadar çıkıyor. Bazı likit satan güvenilir arkadaşlar OHW’yi 20 ML’lik şilere bölerek satıyor. Bunların da fiyatı 30 TL. Bana sorarsanız daha önceden içmediğiniz bir likiti gidip direkt varille yüklenmek yerine önce bu dolumlardan biri alarak likitin damak tadınıza uyup uymadığını öğrenebilirsiniz.

My Man ile karşılaştığım tek sorun bence nikotin dezavantajı. One Hit Wonder tüm likitlerini 3 ve 6 mg nikotinli olarak üretiyor. Benim gibi 12 mg nikotinli likit tüketen biri için bu yarı yarıya nikotin oranının düşmesi anlamına geliyor.

Son Sözler

My Man gerçekten damağıma ve mantığıma yatan bir likit oldu. Tek seferde 170 – 200 liraya kıyıp en az 2 yıl boyunca tüketebileceğim bir likit satın almak aynı oranda bana mantıklı geliyor. Zira büyük şişelerin fiyatı bizim yerli üreticilerden daha uygun. Örneğin 180 ML Heisenberg likiti almak için ortalama 200 lira vermeniz gerekecek. 170 TL’lik güvenilir bir tedarikçiden alırsanız kar bile yapmış olacaksınız. Üstelik OHW likitleri belli bir standarta göre üretiliyor. İçinde ne nikotin kullanıldığını ne aroma kullanıldığını, nasıl bir ortamda üretildiğini biliyorsunuz.

One Hit Wonder My Man likitinden şimdilik bu kadar. Eğer sorularınız varsa aşağıda bir yerlerde sallanan yorum kutucuğundan bana yorumlarınızı fırtlattırabilirsiniz.

4 Yorum “One Hit Wonder My Man İncelemesi

 1. tolga Yanıtla

  Çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim 🙂 tek bi sorum olcak one hit wonder yorumlarının hepsini baştan aşağı okudum, sence mtl için hangisi daha uygun? malum max 6mg var 🙁 ha şöyle bir şey de diyebilirsin. one hit değilde xxxx markasını al 🙂

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   OHW’lerde MyMan ve Muffin Man ikilisi çok iyiydi. Yakında tüm likitleri bırakıp tamamen sek aromaya dönüş yapıyorum. Türkiye’deki likit üreticilerine artık güvenmiyorum maalesef. Orijinal likit almak da Türkiye’de deveye hendek atlatmak gibi bir şey. Üstelik bir kere alışırsanız sek N-base’in sigaramsı bir havası vardır. Sek Nbase hakkında yazmış olduğum nBase Nedir? Sek nBase İçme Mevzusu… içeriğine mutla bi’ göz at derim 🙂

 2. Mustafa Topalbekiroğlu Yanıtla

  Ben bayram öncesinde aldım 15 ml dolum olarak. aldığım kişi orjinal büyük şişeden doldurdu yanımda. (Kiliste bir pasajdan aldım) aroma güzel fakat dondurma tatları yerine baskın bir karamel alıyorum acaba aldığım ürün merdiven altı mı? 15 ml 15 TL ye aldım.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Çakma çukma olabilir. One Hit Wonder likitleri için 15 ML 15 TL çok uygun bir rakam gibi duruyor. Yine de tam olarak tatmadan etmeden bir şey söylemem güç, arkadaşın da günahına girmeyeyim boş yere 🙂

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;