Okuduklarım

Okudum; Arsen Lupen – Kibar Hırsız

Yakışıklı bir yüz, el çabukluğu ve düşünme ile hırsızlığın aynı bedende vücut bulmasına ben Arsen Lupen diyorum. Arsen Lupen Fransa’nın en önemli hırsızlarından birisi, fakat tabii bizim evler gibi evlere girip tüplü ve LCD televizyonu ayırt etmiyor. O daha çok sanat eserleri üzerine yoğunlaşmış bir hırsız. Kibar Hırsız romanı da Arsen Lupen serisinin ilk ve en önemli kitabıdır. Yıllarca eğer siz de benim gibi Sherlock Holmes’u takip etmiş ve ardından da acaba bu deha adaletin karşısında yer alsa yani bir hırsız olsaydı nasıl bir şey olurdu diye merak ediyorsanız işte Arsen Lupen bu sorunun tam cevabıdır.

İlk Romanın içerisinde Arsen Lupen’in tanıştığı güzel bayan da yer alıyor. Arsen, Sherlock’un aksine karıya kıza meyilli bir tip. Bunun yanı sıra oldukça da nazik ve kibar bir hırsız. Kılık değiştirme konusunda da usta olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan kitap içerisinde çok az betimleme var. Yani, otu boku betimlememiş ve lazım olan betimlere girmiş sadece (Özellikle kitabın sonlarında betimlemeler artıyor.) Yani eğer çok fazla şiirsellikten uzak ve içerisinde zeka parçacıkları dolanan bir kitap istiyorsanız Arsen Lupen mutlaka okumanız gereken kitapların arasında yer alıyor.

2 Yorum “Okudum; Arsen Lupen – Kibar Hırsız

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      Yıllar yıllar önce Arsen serisini okuduktan sonra kitapları bir okula bağışlamıştım, ne yazık ki hafızamda kalanlarla da sıralama çıkartmam pek mümkün görünmüyor 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!