İnceleme AtölyesiMotosiklet

Nitro Aikido Kenshi Kask incelemesi

Şuana kadar iki tane kaskım oldu bunları da istiyorum ki yakın zaman içerisinde inceleyeyim fakat zamanım ne kadar olur bilinmez. Fakat yine de çok kaliteli kasklar değildi biri Asthone (yazılışından emin değilim) bir de Free-M kasklardı. İlk defa adam gibi bir kask olarak Nitro Aikido Kenshi‘yi satın aldım. Aslında hedefim Scorpion Battle Lord almaktı fakat takdir edersiniz ki aralarında astronomik bir fiyat farkı mevcut bende dedim ki “Burak bok yeme otur aşağıya bütçene uygun olana kay.” Öncelikle bu kask ile ilk defa yaşadığım yenilikler ile başlayalım.

Double D çene bağlantısı nedir?

Kask Double D Çene Bağı

(Görsel bana ait değildir, üşendim akşam akşam çekmeye sadece bağı görün diye ekledim.)

Double D çene bağlantısı hemen yukarıda da görmüş olduğunuz bağa verilen isimdir. Buna ülkemizde kısacası “Yarış tipi bağlantı” tarzı saçma sapan şeyler de denildiği bilinmektedir. Son derece kolay ve basit söküp çıkartma mekanizması olan bu Double D diğer bağlama çeşitlerine göre gerçekten çok daha büyük bir güven veriyor. Özellikle daha önce bir Double D bağlantılı kask kullanmadıysanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır. Ben daha bu bağın acemisi olduğum için midir bilmem eldivenlerim varken bu bağı bağlayamıyorum, sanırım bir kaç haftaya kadar alışırım tam olarak.

FiberGlass Kabuk

Fiberglass yapısı itibariyle gerçekten bir kask için en ideal kabuklardan birisidir hatta Altın Elbiseli Adam abimizin de videosunda söylediği gibi kask dediğin iki türlü olur ya karbon fiber ya da fiberglass. Tabi bizde karbon fibere girecek kafa yok, o rakamı verecek neticede yok o nedenle kabuk kalitesi bu bütçe ile alabileceğiniz en iyi rakamlardan birisidir diyebilirim

Sharp 5 Yıldız

En çok kaskı almam da önemli etkenlerden birisi de Sharp’dan aldığı sonuçtu. Şuanda Aikido test sonuçlarında 5 yıldız alan en baba kasklardan birisi. İşin diğer yanı kask kafamdayken gerçekten bana o kalite ve güvenlik hissini veriyor. Fakat tabii 5 yıldızlık bir sonuç alması kaskı almak isteyenler için son derece önemli bir detaydır diye düşünüyorum.

Nitro Aikido Yorum;

Buraya kadar öne çıkan özellikleri hakkında yazdık şimdi de sizlere gerçek kullanıcı deneyimlerimi anlatayım. Kask güvenlik açısından gayet iyi bir kask aynı zamanda konfor performansına da diyecek yok fakat havalandırmaları vasat. Şahsen tekrar tekrar bakıyorum yav acaba ben bu kaskın havalandırmalarını kapatmadım mı diye. Nitekim Asthone kaskımda havalandırmaları kapattığımda içeride terliyordum bu kask ise oradan buradan içeriye hava alma konusunda çok çok aşmış kendini. Tabii, bu şimdi yaz aylarında iyi güzel yeldir yeldir ve rahatsız etmiyor. İyi de biz tatlı su motorcusu değiliz ki be baba, kışın ne olacak? Kaskın aşırı rüzgar alması veya bilmiyorum belki ben diğer Asthone’dan alıştığım için bana çok rüzgarlı gelmesi en kötü özelliği. Bunun dışında fiyatı göz önüne alındığında kalitesi göz önüne alındığında ve kışın balaklava taktığınızı göz önüne aldığınızda bu kaskın içine rüzgar alma o kadar da sorun değil. Çünkü rüzgar alıyor dediysek her şey içeride demedik, sadece bu konuda da biraz gelişseymiş baya iyi olurmuş açıkçası.

6 Yorum “Nitro Aikido Kenshi Kask incelemesi

  1. Mehmet Yanıtla

    Kesinlikle haklısın sürekli rüzgar alıyor ve beni rahatsız etmeye başladı. Özellikle 80ni geçtiğiniz anda sanki türbülans içerisindesiniz. 6 ay oldu ama yeni kask bakmaya başladım bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!