Netflix’in “Ben Şimdi Ne İzledim? Niye İzledim?” Temalı Filmi: BRIGHT - Burak Göç

Bright Film Posteri
Bak Bu Tutar!İzlediklerim

Netflix’in “Ben Şimdi Ne İzledim? Niye İzledim?” Temalı Filmi: BRIGHT

Ulan ben şimdi ne izledim? Niye izledim? İzledim mi? İzlemişsem izlemişimdir, izlememişsem izlememişimdir… İzledik de izlemedik mi dedik? Bunlar bir takım uydurma laflardır.

Hemen yukardaki mini akıl oyunu, Netflix’in 90 milyon dolarını bağladığı (sen milyar, milyon, n’aptınız olm bu parayı?) Bright’ı izledikten sonra aklımda yankılananlardan ibaret… Filmin kendisi garip. Filmde olup bitenler deseniz onlar bi’ ayrı garip. Daha garibi ise ben bu filmde ne izledim? Ne izlettirdiniz lan bana?!

Netflix Bright Filmi

Fantastik füturistik hoplamalı zıplamalı bir dünyada geçen Bright, Will Smith’in mıhlanmasıyla başlıyor. Bu sırada ork ortağı, ekip arkadaşı Will Smith mıhlanırken ona sandviç alıyor. Derken karşımıza yıllardır izlemeye alıştığımız iki iyi anlaşamayan polis bir olur, sonra kötü adamları pataklar filmi çıkıyor. Açıkçası Türkiye’deki Netflix’in film için yaptığı başarılı “Madem orksun alem korksun” temalı tanıtım filmiyle Bright’a iyiden iyiye kabarmıştım. Sonra 6.6 IMDB puanını görür göremez “Ne oluyor ya, nereye geldik biz?” moduna girdim. Ev ahalisi ve kardeşim, 6.6’yı öğretmenlerin kanaat notuyla aldığına inandığı filmi izlememem için baya diretse de izledim.

Açık konuşalım, ortada 90 milyon liralık bir bütçe var. Yetmemiş, Will Smith gibi bir adam var. Ork’u var Elf’i var. Tüm varlığa rağmen bence senaryoyu Max Landis yazmamış. Bakkal Cemil abiye el altından para verip yazdırmışlar. Yani umarım Cemil Abiye yazdırmışlardır çünkü böyle bir filmin başka açıklaması olamaz, olabilemez.

Madem orksun alem korksun

Filmin yarısından sonra sağ yanım filmi izlemem konusunda ısrar ederken, sol tarafım filmi kapatıp futbol maçı izlemem gerektiğini söyledi. Ki, bir erkek ağda yapmaktan ne kadar anlıyorsa ben futbol maçından o kadar haz alıyorum. Aynı oradan bir erkek kendine ağda yapılmasından ne kadar zevk alabilirse bir futbol maçınızı izleme konusunda aynı oranda zevk alıyorum. (Yani almıyorum.)

Ağdalar mağdalar derken filmi ayılıp bayılmadan izledim. Film bittiğindeyse yazının başındaki mini akıl oyunu şöyle bi’ aklımdan esti esti geçti. Rezalet senaryo, rezalet oyunculuk, rezalet görsel efektler ve film müziklerine rağmen ben yine de filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. İzleyin ki Netflix’in ve Will Smith’in de yeri geldiğinde nasıl çuvalladığını görün. Eee arkadaşlar bu dünya hep başarı dünyası değil, arada başarısızlığı da tadalım ki başarının anlamı kalsın. Uzun lafın kısası cıx. Bright olmamış, Netflix baltayı taşa bile vuramayıp elinden düşürüp sürüklemiş.


6 Yorum “Netflix’in “Ben Şimdi Ne İzledim? Niye İzledim?” Temalı Filmi: BRIGHT

  1. Müslüm Fincan Yanıtla

    O kadar reklam tatavadan sonra izleyeyim dedim. Kaç gb indirdim, filmin ortasında (şu buldukları kız için diğer polisleri öldürdüğü sahne) ileri sarmaya başladım, bir iki dk sonra kapatıp sildim. Rezillik ya

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Bölüyorum ama... 🙂

Neredeyse 2 dakikadır buradasın. Facebook sayfama bir Like atarak bana destek olabilirsin. Teşekkürler! 👏👇