İnceleme AtölyesiMotosiklet

MTS Alarmlı Disk kilidi (Detaylı inceleme)

Uzuuunca bir süredir satın aldığım bir şeyleri incelemiyorduk değil mi? Eveet, gelelim konumuza. Aslında benim motosikletime İstanbul’dayken çokta kilit gerekmiyor diye düşünüyordum. Çünkü motosikletim sürekli olarak kapalı garajımın içerisinde duruyor. Fakat benim bazen 3 gün bile evden çıkmadığım zamanlar oluyor. İşte böyle zamanlarda genelde eve girip çıkanlara motosikletimin durumunu soruyorum. Hayır mevzu motorun 3-4 bin TL’lik değeri olması değil, mevzu malının güvenliğini düşünmek. O motor kolay alınmadı öyle hafız!

“Anneee, benim motora baktın mı duruyor mu orada?”

“Lan Yusuf, baktın mı oğlum benim motora da?”

İşin ilginç yanı nedir biliyor musunuz? Cevap yok arkadaş, halbuki eve gelirken bir kafanızı çıkartıp bakıverin işte ne olacak değil mi? Bende dedim ki hem içimin rahat etmesi gereken bir şey lazım bana hem de caydırıcı özelliğinin yüksek olması lazım. İşte bu sırada da tam olarak MTS Alarmlı disk kilidi ile tanıştım. Fiyatı açıkçası biraz çok gibi görünebiliyor.  İlk bakışta eğer daha önce hiç motosiklet kilidi almadıysanız “bu ne leaaan!? “ moduna girebiliyorsunuz, fakat sonra fiyatlara bakıp 300 ila 500 TL arasına kadar uzanan disk kilitlerini görünce nedense bu MTS’nin kilidi sizlere daha da bir alternatif görünmeye başlıyor ve sempatik oluveriyor bir anda pezevenk.

Öncelikle belirtmekte fayda var, ben ürünü 59 TL’ye satın aldım, internette 65 TL’ye olanlarda var ikisi farklı kilitler değil baba hepsi her şeyiyle aynı boş yere kendinize 6 TL kitlemeyin.

– MTS Alarmlı disk kilidi

– 2 adet Anahtar

– Yedek pil seti

Kilidin mekanizmasını açmak için allen anahtar.  (Aliyan değil o lan o altını çiziyorum sanayici modundan çıkın.)

Şimdi 59 TL’ye satın aldığınızı düşündüğünüzde aslında sırf şu kutu içerisindekileri bile son derece fazla. Ürünü alınca fiyatı yüzünden şaşıracaksınız demedi demeyin, çünkü ben bu fiyata bu performansı şahsen gerçekten de beklemiyordum. Gelelim ürünün marifetlerine neler yapıyor bizim bu MTS Disk kilidi?

MTS Alarmlı disk kilidinin avantajları;

Öncelikle ilk en büyük avantajı elbette alarmlı olması. Alarmının gerçekten harika bir hassasiyeti var, öyle ota boka ötmüyor. Yok kenardan araba geçti (çok sarsarak geçerse ötebiliyor yalnız. O sırada bizim de bina sallanıyor zaten aynı şey) yok yağmur yağdı alarma çarptı vs gibi sıkıntılar minimum derece de çekiliyor. Üstelik öyle düz bir alarm koyulmamış, yani bu fiyata aslında ben düz bir alarm bekliyordum ama değilmiş.

Kilidi bağladıktan sonra, gidona yapılacak en ufak artistlikte kilit bi “Duuuuut” ediyor yani bunun anlamı “Çek elini lan” demek olsa gerek. Yok siz hala devam ederseniz de yani ikinci bir en ufak vibrasyonu daha gidona gönderirseniz o zaman “Duut duut duut” oluyor yani, “Oğlum bak adamı hasta etme git lan başkasının moturuyla oynaş.” Bu andan sonra zaten alarm tetikte bekliyor ve en ufak harekette başlıyor 102 Db ile ötmeye.  10 saniye süren bu alarm boyunca eğer mutlak suretle oynama pırkalama devam ediyorsa alarm çalmaya devam ediyor ve susmuyor. Fakat mesela atıyorum, kedi geldi gidona sürttü alarm çaldı 10 saniye sonra susup alarm kendini tekrar aktif ediyor.

Yani kısacası hırsıza kilit dayanmaz, fakat amacım biraz caydırıcı olmak diyorsanız ki zaten neredeyse tüm kilit takan arkadaşların derdi daha bir caydırıcı olmaktır, mutlaka ve mutlaka bir tane MTS Alarmlı disk kilidi edinin. Özellikle gündüzleri bir yerde motorunuzu arkanıza bakmadan bırakın gidin. Tabii, mahallenin çocuklarına karşı da alarmlı olması iyi bir avantaj sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!