Mobil uygulamalarOyun Dünyası

Mortal Kombat X’deki Ne İdiği Belirsiz Fragments’lar Ne İşe Yarıyor?

Tartışmaya açık ama bence Mortal Kombat X tüm iOS dünyasının en kalender oyunu. Oyun mekanikleri, grafikleri, ara gazı veren etkinlikleri ve şekilden şekile sokarak Warner kardeşlerin bize itelemeye çalıştığı imitasyon kartlar… Bu dünya şıpsevdi sakızlarının peşinde koşan, 90’lı yılların PlayStation buhranı çocuklarının hayaliydi. Şimdi ise PlayStation’a bile sahip olmamıza gerek yok.

Uzun süredir açıp bakmadığım Mortal Kombat X’e son dönemde gelen güncellemelerle Fragments adı verilen yeni bir maden birimi eklenmiş. Ne hikmetse henüz Fragments’in ne işe yaradığını bilen Mortal Kombat X oyuncusu yok. Zaten oyunun yapımcıları dışında kimsenin bir şey bilmediğini düşünmemeye başladım. Oyun içinde açılan farklı bir mağaza yok ve oyunun Wiki kaynağında Fragment ne işe yarar diye bahseden olmamış. Tabii benden kaçar mı? Kaçmaz. Oluk oluk sekmeler açıp onlarca sayfa yorumu okuduktan sonra Fragments’lerin ne işe yaradığı ve nereden elde edildiği hakkında bilgi sahibi olmayı başardım. (Bunu gerçekten yaptım yani.)

Farklı kaynaklardan kucak kucak topladığım bilgilere göre Fragments’leri şimdilik sadece Shao Kahn için açılan etkinlik kulesindeki karşılaşmalardan elde edebiliyoruz. Bu kulenin sonuna geldiğimizde Boss olarak Shao Kahn ile karşılaşmamız gerekiyor. Kendisi uzun süre önce hakkın rahmetine kavuştuğundan Shao Kahn’ı diriltmek için Fragments’leirmizi kullanmamız gerekiyor. Hatta rivayet o ki, son bölümde Relic Hunt adı verilen bölümde Fragments kazanabileceğimiz üçlü bir savaş alanı daha açılıyormuş.

Şimdilik Galata Kulesi’ni andıran Shao Tower’ın yere yakın bölümünde olduğum için edindiğim bu bilgilerin ne kadar doğru olduğu muammalı. Bir başka yetkili abinin söylediğine göre topladığımız Fragments’lar Shao Tower’ın haricinde oyuna gelen farklı Relic Hunt etkinlik modlarında kullanılabilirmiş ama WB henüz kısıtlı sayıda etkinlik gerçekleştirmiş.

Oyunun yardım kitapçığında Fragments’e ilişkin sadece Relic Hunt bölümünün altında açıklama enseleyebildim. Buradaki açıklamaya göre; sadece belli zamanlarda gerçekleştirilen ve özel karakter kartları kazanma olanağı sunan Relic Hunt etkinliklerinde Fragments’lerimizi bol keseden harcayabiliyormuşuz. Sanırım en garanti açıklama bu. Olsun, şimdilik biz Fragments’leri cebe atalım, yarın ertesi gün buralar karşırsa lazım olabilir.

4 Yorum “Mortal Kombat X’deki Ne İdiği Belirsiz Fragments’lar Ne İşe Yarıyor?

  1. Erhan Yanıtla

    Ben towere bitirdim , ne bir dirilme nede farklı birşey çıktı karşıma .. yani bu fragmentler ne işe yarıyor hala muamma !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.