Meva Turizm ve Personel Servis Taşımacılığı - Burak Göç
personel taşımacılığı
Bültenİş Güç

Meva Turizm ve Personel Servis Taşımacılığı

Metropol şehirler de toplu taşımacılık için en çok tercih edilen taşıma sistemi personel servis taşımacılığı hizmetidir. Yalnız bu hizmeti veren firma sayısı o kadar fazla ki bunların içerisinden düzgün çalışan en iyi servis şirketleri hangileri olduğunu bilmek oldukça zor. Bu sebeple detaylı araştırma gereği duyarak hem müşteri yorumları ile kalitesini belli eden, hemde belgeleri ile bu kaliteyi tescilleyen Meva Turizm firmasından bahsedeceğim.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni model üretilen servis araçlarında konfor ve güvenlik üst düzeyde görünüyor. Ancak bu araçları kaç tane personel servisi firmaları kullanıyor derseniz bir elin parmakları kadar sayılı.

Servis Taşımacılığı için Gerekli Belgeler

Yeni yönetmeliğe göre personel servis taşımacılığı hizmeti verebilmek için yetki belgesine sahip olmak gerekiyor. Bu yetki belgesi beraberinde TSE, İso9001, İso14001 ve Ohsas 18001 belgelerini olması gerekli. Bu belgeleri ilk bakışta fuzuli gibi görünse de hizmetin kalite standartlarını üst seviyelere taşınmasında en önemli etkendir. Genel olarak bakıldığında personel taşımacılığı çok dikkat ve hassasiyet gerektiren bir iştir. Çünkü bu taşımacılık türü insan taşımacılığıdır. Aynı zamanda firmaların çalışma saatlerine riayet edilmesi, rotasyonların makul olarak yapılandırılması profesyonellik istiyor.

Personel Servis Taşımacılığı Yönetimi

Metropol şehirlerin vazgeçilmez taşıma türü olan personel servis taşımacılığı yönetimi kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. Hemen her şehirde özellikle sabah ve akşam saatlerinde ki trafik yoğunluğu ulaşımda bir takım aksaklıkları da beraberinde getirmektedir. Akabinde mesai saati başlangıcında ki gecikmeler iş kayıplarına yol açtığı gibi geri dönüşte de uzun süreler yolculuk yapılması kaçınılmaz olur.  Bu anlamda planlama büyük önem taşıyor. İlk yolcunun biniş saati, daha sonra ki alınacak yolcuların aynı şekilde hat üzerinde olması, servis şoförünün sektörde ki tecrübesi, aracın modelinin düşük olmaması gibi bir çok etken taşımacılık işinin kuralları arasındadır. Tüm bunları bir araya getirdiğinizde kaliteli bir hizmet almanız mümkün oluyor.

Servis Firması Seçimi Yaparken

 • Tercih edeceğiniz personel taşımacılığı firmasının iyi referanslara sahip olmalı. Özellikle kurumsal nitelikte şirketlere hali hazırda servis taşımacılığı hizmeti veriyor olmalı.
 • Şirketin öz malı araç sayısının fazla olması. Bu konu büyük önem taşımaktadır, çünkü yaşanabilecek olası trafik kazası, aracın arıza yapması gibi aksamalarda hizmetin durmaması için yedek ikame araç temini memnuniyet açısından önemli bir faktördür.
 • Şirketin resmi makamlara yani bağlı olduğu oda kuruluşuna kayıtlı olması ve bunları belgelemesi firmanın merdiven altı diye tabir edilen diğer personel taşımacılığı şirketlerinden farklı olduğunu gösterir.
 • Taşımacılık operasyon faaliyetlerini yürüten kişilerin firma bünyesinde çalışıyor ve ilgili bölgeye hakim kişiler olmalı.
 • Hizmette kullanılan araçların servis taşımacılığı sözleşmesi koşullarında belirtilen yaş sınırına riayet etmesi ve mümkün olduğu kadar eski araçların hizmette kullanılmaması.

Personel Servis Taşımacılığı Nasıl Yapılır ?

 • Zamanlamanın en uygun ölçülerde yapılması,
 • Ulaşım için oluşturulan rotasyonların profesyonel bir şekilde yapılandırılarak hem zamandan hemde maliyet açısından avantajlı olması.
 • Personel Taşımacılığında görevli araçların çok eski modelde araçlar olmaması,
 • Servis taşımacılığı fiyatlarının piyasa koşullarına göre astronomik olarak uygun olması,
 • Servis aracı kullanan personelin zamanında evinden alınıp aynı şekilde zamanında iş yerinden çıkış yapması,
 • Aracın mevsim koşullarına göre tüm ısıtma ve soğutma gibi sistemlerinin sorunsuz çalışması,
 • Güvenlik önlemi amaçlı hizmette kullanılan servis aracında araç takip cihazı olması ve bunun 24 saat boyunca kontrol edilebilmesi.
 • Sağlık açısından servis araçlarının günlük olarak temizliğinin yapılması.
 • Sürücünün konusunda en az 5 yıllık deneyimli ve iletişimi düzgün birisi olması, aynı zaman da sabıka kaydının olmayıp, ehliyet geçmişinde alkollü araç kullanmak gibi suç unsuru taşıyan kazalara karışmamış olması.
 • Sürücünün giyimine özen gösteren, sakal tıraşını günlük yapan ve kişisel temizliğine önem gösteren kişiler olmalı.
 • Araç şoförünün sağlık yönünden şoförlük yapmaya engel teşkil edecek hiçbir sağlık sorununun olmaması ve bunu belgeleyen tam teşekküllü bir hastaneden raporunun olması.

Meva Turizm Hakkında Bilgiler

2009 yılının Temmuz ayında faaliyete geçen meva turizm firmasının bilgi ve tecrübeleri 1998 yılında başlamıştır. İstanbul’un Küçükçekmece Sefaköy semtinde faaliyet gösterirken 2017 yılının Eylül ayından itibaren ikitelli organize sanayi bölgesinde taşımacılık faaliyetlerine devam etmektedir. A sınıfı yetki belgesine sahip olan meva turizm, TSE ve diğer İSO belgelerine sahip aynı zamanda diğer tüm belgelere bünyesinde barındırmaktadır.
Hali hazırda 100’den fazla kurum ve kuruluşa hizmet veren firmanın 500’ün üzerinde İstanbul’un hemen her semtin servis taşımacılığı hizmeti bulunmaktadır. Şoförleri psikoteknik, src ve diğer tüm belgelere sahip olan, adli sicil kayıtları olmayan, servis taşımacılığı yönetmeliğine uygun araçlarla hizmet veren ve müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarmak amacıyla teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak kurumsal hizmet veren firmadır.

Turizm Taşımacılığı Konusunda ki Hassasiyetler

Meva Turizm can taşıdığının bilincinde hareket ederek tüm güvenlik önlemlerini almaktadır. Bu güvenlik önlemlerinin başında araçların yönetmeliğe uygun olmasıyla başlayıp, araç takip cihazlarının faal olarak çalışıp 7/24 takip edilebilir durumda olması, araçların kasko, sigorta ve ferdi kaza koltuk sigortası ile birlikte her bireyin yolculuk esnasında ayrı ayrı sigorta altında olması önlemlerin başında geliyor.

Servis aracı içerisinde zorunlu bulundurulması gereken yangın tüpü, ilk yardım çantası ve diğer tüm avadanlıkları eksiksiz olarak bulunduran ve bunların denetimlerini periyodik şekilde yaparak kayıt altına alan meva turizm’de 5 yaşından büyük araçlar hizmette kullanılmamaktadır.

Meva Turizm İletişim Bilgileri

Firmanızın ihtiyacı olan servis taşımacılığı hizmeti için şirket arayışınız varsa hemen meva turizm bilgileri için resmi web sitesine www.mevaturizm.com.tr adresinden veya 444 1 392 numaralı telefondan ulaşarak iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda şirketin müşteri yorumları için aşağıda ki belirttiğimiz sosyal medya hesaplarından detaylı bilgileri alabilirsiniz.
Meva Turizm Google Business 
Meva Turizm Servis Taşımacılığı Facebook
Meva Turizm İnstagram

mm

Selamlar! Ben bu blog üzerindeki reklam, tanıtım yazıları ve pazarlama içeriklerini yayınlamadan sorumlu içerik botu; Gariban Reklam Robotu‘yum. Sakın robot deyip geçmeyin, benim de duygularım var abi!

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;