Tamamen Kişisel

Merhaba Göbek!

İnanın bu yazının başlığı göğüs kafesimin altındaki boşluk kadar ilginç olamaz. Ben yıllarca hep zayıf olan taraftım. Muhtemelen sokakta görüp, “Iyy çocuk kırılır mı lan acaba yürürken.” dediğiniz çocuklar varya,  en iyi ihtimalle onlardan birkaç tık iriydim. Duş aldıktan sonra saçlarımı yaparken göğüs kafesime bakışımı hatırlıyorum. “Şuradaki ikinci interkostal kemiğim değil mi yiaaa, Ne olmuş eğilmiş mi bu?” der, zayıf olmaktan bazen şikayet eder bazen bunu avantaja çevirirdim.

Sonra ne mi oldu? Birden üniversite ve evden uzakta beslenme alışkanlığı vs. araya kaynadı. Gelsin Adana kebaplar aman dur yiyelim gitmesin Urfalar modunda dolu doluya 3 sene geçti. Dün yine aynı kemiğimi aradığım aynanın karşısında hem ikinci inter ne sikimin kemiğiyse onu bulamadım hem de onun altında kocaman biçimsiz bir şey buldum. Evet, galiba bu benim göbeğim ve ben artık göbekli bir adamım.

İşin özü şu ki; benim kilo almamam imkansız. Sürekli oturduğu yerden çalışıp adam akıllı fiziği olan birinin ben anlını karışlarım. Ha tabi bir de şu var; adamın ortamı müsaittir adam koşu yapıyordur, spor yapıyordur okey. Yalnız benim şuan için ne bunlara ayıracak zamanım ne de enerjim var. Tuvalete bile iki seansla gitmenin kattığı hırçınlığın yanı sıra nasıl bir de bunu bünyeye sığdırırım? Aslında belki biraz koşsam filan işe yarar. Yada yaramaz.

Dünkü gördüğüm manzaradan sonra “acaba en sevmediğim adam mı oluyorum?” diye düşünmeden edemedim. Haliyle sikerler deyip hemen yediğime içtiğime dikkat etmeye başladım. Artık ne mi yapacağım? Kesinlikle her öğünde çorba içip (günde 2 öğün yiyorum.) “Eh işte midemize biraz da katı bir şeyler girsin.” diye numune olarak bir şeyler yiyeceğim. Umuyorum ki kısa sürede olmasa da en azından 1 yıllık süreç içerisinde eski halime bir parça yaklaşabilirim. Yakalaşamazsam da mutlaka size 2. göbek yazımızı yazarım. Mutlu göbekler, tabi mutlu olabilirseniz.

5 Yorum “Merhaba Göbek!

 1. Mahir Yanıtla

  Aslında 5 dakika da olsa spor yapmak lazım, o 5 dakika sayesinde yapmaya üşenilen bir çok şeyi yapmaya imkan sağlıyor. 5 dakika ile 4 – 5 saat kazanabiliyor(d)um hesaba vurduğumda. Ama gel gelelim bunu bildiğim halde yapmamak apayrı bir konu. 🙂

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Merhaba, Footer’daki yazı mizahi atıf olarak düşünülmüştür. Bir nevi çocukluğumuzdan kalma bir atıf olarak düşünelim. Bu blogu ziyaret eden tüm kullanıcılar mizah dilini fark edip o atfı anlıyorlardır diye düşünüyorum. Ciddiyetle özellikle bu platformda pek uzaktan yakından alakam olmuyor. Yine de böyle önemli bir detayı bana hatırlattığınız için teşekkür ederim.

 2. Muaccel Yanıtla

  Yesil cay hocam yesil, onu ihmal etmeyin.. :=)
  Gece 12 de uyuyorsaniz en gec 8 de meyve ile kapanisi gerceklestirin.
  Daha gec ya da erken uyuyorsaniz ona gore orani yapiverin.
  Iste benzer dertten mustarip olup diyetisyene henuz gitmis biri olarak paylasiyorum bunlari..
  Bi de es dost tabiriyle: ‘Cok yimeyin’ :p

  Selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!