Evdeki MacmacOS

macOS Mojave Ne Zaman Çıkacak? (Güncellendi)

macOS Sierra ile yüksek yüksek tepelere çıkan Mac deneyimi, macOS High Sierra ile dağa kaldırılmıştı. Şimdi sıra kullanıcı deneyimini susuz çöllere götüren macOS Mojave’de… Önce Developer Beta’sı yayınlanan yeni sürümün geçtiğimiz hafta Public Beta’sı yayınlandı, peki macOS Mojave ne zaman çıkacak?

Apple’ın WWDC 2018 etkinliğinde görücüye çıkan yeni macOS Mojave sürümü için Public Release (yani herkesin kullanabileceği sürümü) 24 Eylül’de Mac’lerimize ulaşmış olacak. Evlere şenlik yeni özellikleriyle öne çıkan macOS Mojave, gözümüz yollarda beklediğimiz Karanlık Mod (Dark Mode), Borsa (Stacks), Galeri Önizlemesi (Gallery View), Aktif Masaüstü, iOS benzeri ekran alıntıları (Screenshot) ve tepeden tırnağa yenilenmiş bir Mac App Store ile gelecek.

Hangi cihazlar macOS Mojave güncellemesini alabilecek?

Yeni macOS 10.14 (Mojave) majör bir sürüm olduğundan, elbette bazı sistem gereksinimlerine sahip olacak. Eski ve raf ömrü açısından bayatlayan bazı Mac’ler yeni güncellemeden faydalanamayacak. Kurulum için 20 GB fiziksel alan gerektiren macOS Mojave en az 2 GB RAM belleğine ihtiyaç duyuyor. Yeni güncellemeyi alabilecek Mac modelleriyse şunlar olacak:

macos mojave macbook pro

  • MacBook (Early 2015 veya daha yeni)
  • MacBook Pro (Mid 2012 veya daha yeni)
  • MacBook Air (Late 2012 veya daha yeni)
  • Mac mini (Late 2012 veya daha yeni)
  • iMac (Late 2012 veya daha yeni)
  • Mac Pro (Late 2013 veya daha yeni, ya da Metal-compatible GPU’ya sahip cihazlar)
  • iMac Pro (2017)

macOS Mojave’in Özellikleri (+50 Adet)

Yeni işletim sistemi majör sürüm olmasından dolayı çuvalla heyecan verici özelliği Mac kullanıcılarına getiriyor. 50+ heyecan verici özelliği incelemek adına 9to5Mac’in hazırladığı uçmalı kaçmalı YouTube videosuna bir göz atmak isteyebilirsiniz:

macOS Sierra ile kalbimi kazanan Mac’in, macOS Mojave’sinin yeni özellikleri karşısında heyecanlanmamak mümkün değil, öyle değil mi?

Etiket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!