Bak Bu Tutar!Evdeki Mac

Mac Ortamının “En Delikanlı” Hatırlatma Uygulaması: Gestimer

O bir ışık pıtırtısı. O bir hatırlatma gürültüsü ve o Mac ortamının en delikanlı, en iyi hatırlatma uygulaması Gestimer! Telgrafın telinden düşen güvercinler gibi küçükken patır kütür bisikletten düşmemden olsa gerek hafızamı yeterince etkin kullanamıyorum. Mesela 1 dakika sonra hatırlamam gereken bir şeyi birkaç yıl sonra “Ulan şöyle de bir şey vardı.” diyerek hatırladığım oluyor. Neyse ki kuş hafızası bünyeye yuva yaptığı için not alma ve hatırlatıcı ayarlama gibi muntazam bir alışkanlığım var.

Aslında Mac’in Anımsatıcılar uygulamasıyla aramızdan yıllarca su sızmadı. Ben ona hatırlatması gerekenleri söyledim o da paşalar gibi hatırlattı. Yine de bir şeyler eksikti. Bilgisayar başında yatıp kalkanlar bilirler. Bir işe gömüldüğünüzde farklı bir işe başlarsanız iki işi de bok edersiniz. O yüzden önce birini sonra birini tamamlamanız gerekiyor. Gel gelelim, bir işi yaparken Anımsatıcılar’ı aç, uygun kategoriye gir, anımsatıcıyı oluştur, ona zaman ayarı yap… Tüm bu kovalamaca çok uzun geliyor. Efor sarfiyatını belki düşürür umuduyla uzun süredir fiziksel bir not defteri bile kullanıyorum lakin 2 büyük sorun ortaya çıkıyor;

  • Hatırlatıcı kurmak gerçekten zaman alıyor ve o anki derin çalışma modundan çıkmanıza neden olabiliyor.
  • Hatırlamanız için aldığınız notu asıl yaptığınız iş bittiğinde hatırlamayabiliyorsunuz. (Bu galiba benim aduketim oluyor)

Gestimer her iki soruna birden ilaç oluyor. Olay gayet basit. 14 TL verip Gestimer’ı satın alıyorsunuz ve kısa zamanlı anımsatıcılar ayarlamak sorun olmaktan çıkıyor.

Gestimer’ın kullanımı çok pratik. Hatta o kadar pratik ki, kendisi şu ana dek Mac ortamında kullandığım en pratik uygulama olabilir. Gestimer’ın menüdeki simgesini tutup aşağıya doğru çekiyorsunuz. Siz aşağıya doğru çektikte anımsatıcının dakika ve saati ayarlanıyor. İlk başta ayarlamak biraz zor gibi görünüyor ama birkaç günü kazasız belasız atlattığınızda patır patır istediğiniz dakika ve saati tutturuyorsunuz. Şöyle düşünün; diyelim ki şu an bir iş üzerinde çalışıyorsunuz ve 13 dakika sonra işinizin biteceğini tahmin ediyorsunuz. Menüden 13 dakikaya denk gelecek şekilde Gestimer’ı sürüklüyorsunuz. Daha sonra eğer isterseniz bir açıklama metni giriyorsunuz.

Belki işin en kaymaklı tarafı Gestimer, Mac’in Anımsatıcılar’ı ile senkronize çalışabiliyor. Bu sayede bilgisayar başından kalksanız da iPhone üzerinden anımsatıcı yine bildirim olarak gelmiş oluyor. Tek taşla bir kuş ordusu vuruyoruz. Harika değil mi? Bence öyle. Gestimer ile en fazla 12 saat sonra olacak bir hatırlatma oluşturabiliyorsunuz. Zaten buradaki amaç anlık topları kurtarmak olduğu için bence bu bir sorun değil. Gestimer kesinlikle parasının her bir kuruşunu gani gani hak ediyor. Bir Mac kullanıcısıysanız parayı kıyın ve mutlaka deneyin, bakın ve görün.

❱❱ GesTimer’ı Satın Almak için Tıklayın

2 Yorum “Mac Ortamının “En Delikanlı” Hatırlatma Uygulaması: Gestimer

  1. İdris Yanıtla

    Senin şu araştırmalarının hayranıyım ya insan biraz da windows için bize program önerisinde bulunur hayır mac alacak paramız yokta 14 tl bir şey değil 😀

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      İdris bir tane evde atıl halde bulundurduğum Windows bilgisayarım var ama yüzüne bile bakmıyorum desem yeridir 😀 Hangi ortamla çalışıyorsa insan önceliği de ona kaydırıyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!