İşletim SistemlerimacOS

macOS’te AirDrop Nasıl Kullanılır?

MacBook sahibi olmanın en kıyak yanlarından biri, dosya transferi için bin dereden su getirmek zorunda kalmıyor olmanız.

Açıkçası bir editör ve metin yazarı olarak, içerik hazırlarken AirDrop yükümü inanılmaz hafifletiyor.

Peki, Mac üzerinden AirDrop’u nasıl açarız ve nasıl kullanırız?


Tıpkı iOS cihazlarda olduğu gibi Mac üzerinde, AirDrop’u kullanabilmeniz için Wi-Fi ve Bluetooth’un aktif olması gerekiyor.

Mac’de AirDrop üzerinden dosya almak için yapmanız gereken Finder’ı açtıktan sonra sol köşedeki bardan AirDrop’u seçmek ve gönderilecek dosyayı beklemek. AirDrop ile aldığınız dosyalar Mac’inizdeki “İndirilenler” klasörüne yerleştirilecektir.

Dosya göndermek için ise AirDrop penceresindeyken, görünen cihazınızın simgesinin üzerine tut ve sürükle mantığıyla göndermek istediğiniz dosyayı sallayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar. AirDrop, gün içinde en sık kullandığım teknolojik kolaylıklardan biri. Umarım, siz de AirDrop özelliğiyle arkadaşlarınız ve ailenizdeki iOS cihazlar ve Mac’lere daha hızlı şekilde dosya gönderebilirsiniz.

AirDrop’u kullanırken bir sıkıntı yaşıyorsanız veya olmadık bir şey olduysa, sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak bana fıydırtabilirsiniz. 👇

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

Bir Yorum Yapılmış “macOS’te AirDrop Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.