Diziİzlediklerim

La Casa De Papel 2. ve 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Önce şu olayı aydınlığa kavuşturalım; La Casa de Papel dizisi ilk defa bir İspanyol kanalı olan Antena 3’de yayınlandı. Daha sonra dizide potansiyel gören Netflix, dizinin yayın haklarını satın alarak kendi platformuna ekledi. Yalnız, Netflix diziyi eklemeden önce sezonlar ve bölüm sürelerinde bir takım değişiklikler yaptı. Netflix diziyi Antena 3 kanalından farklı olarak 1 sezon ve 15 bölüme indirgeyerek yayınladı. Antena 3 yayınını izleyen arkadaşlar ise diziyi 2 sezon olarak izlediler. Başlıkta La Casa De Papel 2. sezon ne zaman başlayacak ve 3. sezon ne zaman başlayacak şeklinde iki ayrı soru görmenizin nedeni budur. (Kafalar Şarköy şarabı kıvamında oldu farkındayım. Çok da şe’yapmayın )

La Case De Papel Dizisinin Kısa Tanıtımı

Tokyo ve Berlin

Sezon karmaşasına geçmeden önce diziyi izlemeyen ama gözüne takılan arkadaşlar için ufak bir pilot geçerek diziye değinmek istiyorum. “Profesör” kod adlı gizemli karakterimiz, hazırlanması 5 yıl süren büyük bir soygun planlıyor. Sonra soygunu gerçekleştirmek için alanında uzman suçluları bir araya getiriyor. Hayatının sonuna kadar bir daha çalışmak istemeyen Profesör, bu soygunu vesilesiyle hem zengin olmak hem de babasının en büyük hayalini gerçeğe dönüştürmek istiyor. Profesör’ün soygununu çekici kılan ise soygunun hedefinde bir bankanın değil, İspanya Kraliyet Darphanesi yer alıyor olması.

Eğer Quentin Tarantino’nun efsane filmi Reservoir Dogs‘u (Rezervuar Köpekleri) izlediyseniz, dizide oradan tanıdık gelen bazı kareler yakalayabilirsiniz. Mesela, ekipteki hiç kimse birbirinin gerçek adını bilmiyor ve herkes kendini şehir isimleriyle adlandırıyor. Karakterler gerçek isimleri yerine; Helsinki, Berlin, Moscow, Rio ve Tokyo gibi isimleri kullanıyor. (Tarantino’nun filminde şehir değil, renk adları kullanıyorlardı).

Dizi boyunca zeki soyguncu Profesör ve arkadaşlarının “tarih boyunca planlanmış en akıllıca soygun planı”nı eyleme dökmesine izliyoruz. Dizide; aksiyon, macera, gerilim, sıkılım, sevişme, öpüşme, cinsellik, aşk, amuda kalkmak, yana yatmak dahil ne ararsanız var. Ha bir de; bolca sosyalist imgeler sezinledim. Dizi yorumlarına bakınca bunu tek fark edenin ben olmadığımı gördüm. Siz yine bi’ bakarsınız.

La Casa De Papel 2. ve 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

La Casa De Papel Profesör

Daha önce söylediğim gibi sezon konusunda büyük bir karmaşa yaşanıyor çünkü dizi hem Antena 3 kanalı hem Netflix aracılığıyla yayınlandı. Bundan dolayı hem 3. sezon ne zaman başlayacak sorusunu hem de 2. sezon ne zaman başlayacak sorusunu sormamız gerekiyor.

Spoiler vermeden söylemem gerekirse; dizi öyle bir yerde bitiyor ki, hepimize sanki devamı olacak gibi bir imaj veriyor. Aslında Antena 3 kanalına kalmış olsaydı dizi orada bitmişti. Fakat Netflix’in dahil olması yeni bir 2. sezon ve 3. sezon ihtimalini doğuruyor. Bulduğum yabancı kaynakların teorilerine göreyse dizi henüz bitmedi.

Bazı karakterlerin soygun sırasında yaralanması, bazılarının başına hiç olmadık işlerin gelmesi hepimize “Bu dizi burada bitemeeeez.” dedirtiyor. Yine birçok kaynağa göre işin içine Netflix’in dahil olması ve popülaritesinin bir anda parlaması, Le Casa de Papel’in yeni sezon umutlarını yeşertiyor. Hatta birkaç internet sitesinde ciddi ciddi La Casa De Papel 3. Sezonunun 1 Mayıs 2018’de başlayacağının ilan edildiğini gördüm fakat resmi bilgiler olmadığı için şimdilik itibar etmemek gerektiğine inanıyorum. (Bu arada 24 şubat 2018’de NTV’nin yaptığı habere göre dizinin yeni sezonu Nisan ayında görücüye çıkacakmış)

Uzun lafın kısası: şimdilik Netflix tarafından La Casa De Papel’in 2. sezon onayı gelmiş değil. Haliyle yeni sezon ne zaman başlayacak diye ayağa kalkıp paçaları sıvamamıza gerek olmadığını düşünüyorum. Yine de olayın takipçisi olacağım ve ekstradan resmi bir bilgi ortaya çıktığında buraları dutluk yapacağım.

Kişisel düşüncem: Dizinin son bölümünde ekrana yukardaki yansıyan kare final bölümünün yapıldığını açıkça belirtiyor. Bu saatten sonra da yeni bir sezonun geleceğini sanmıyorum. Fakat Prison Break’i de bitirdiler ve yıllar sonra geri döndürdüler. Şimdi buna da öyle bir şey yaparlarsa bilemeyeceğim…

Bir dip tavsiye: İzlemediyseniz, izleyin olm dizi çok kıyak.

3. Sezon için Resmi Son Güncelleme:

Netflix, La Casa De Papel 3. sezonunu 2019’da yalnızca Netflix üzerinden izleyeceğimizi resmi olarak duyurdu. 

7 Yorum “La Casa De Papel 2. ve 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

  1. mogreticilütfü Yanıtla

    Dizi boyunca “Soygunun 10. saati – 15. saati” vs yazıyodu. Bu yazıda da ispanyolca “Soygunun sonu” yazıyo. Dizinin sonu değil yani.

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      Resmi bir açıklama bulamadığım için çarşı pazar şu an karışık. Bakalım, birkaç aya ak koyun kara koyun tam manasıyla ortaya çıkacak. Dün tekrardan detaylı bi’ araştırdım yabancı medya kaynaklarında ama önceden söylenenlerden pek farklı bir şey geçmedi elime.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!