La Casa De Papel 2. ve 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak? - Burak Göç
la casa de papel dizisi
Diziİzlediklerim

La Casa De Papel 2. ve 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Netflix izleyicisi olarak kalkıp buralara kadar gelen arkadaşların kafasında mutlaka soru işareti vardır. İlk defa bir İspanyol kanalı Antena 3’de seyircileriyle kucaklaşan dizinin yayın hakları bir süre sonra Netflix’e satıldı. Netflix ise diziyi yayınlamadan önce sezonlar ve bölüm süreleri üzerinde oynama yaptı. Netflix diziyi 1 sezon 15 bölüme indirdi. Antena 3 yayınını izleyen arkadaşlar ise diziyi 2 sezon şeklinde izlediler. Başlıkta La Casa De Papel 2. sezon ne zaman başlayacak ve 3. sezon ne zaman başlayacak şeklinde iki ayrı soru görmenizin nedeni budur. (Kafalar Şarköy şarabı kıvamında oldu farkındayım. Çok da şe’yapmayın )

La Case De Papel Dizisinin Kısa Tanıtımı

Tokyo ve Berlin

Sezon karmaşasına geçmeden önce diziyi izlemeyen ama gözüne takılan arkadaşlar için ufak bir pilot geçip, mevzuyu aydınlığa kavuşturalım. “Profesör” kod adıyla bilinen gizemli karakterimiz, kendi alanında uzman suçluları toplayarak 5 yıl boyunca büyük bir soygun planlıyor. Ahlak yasasına etikliği ve babasının hayalini gerçekleştirmek isteyen Profesör’ün soygun planının hedefinde ise bir banka değil, İspanya Kraliyet Darphanesi yer alıyor.

Eğer Quentin Tarantino’nun efsane filmi Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri) filmini izlediyseniz oradan tanıdık gelecek bazı kareler var. Mesela ekipteki hiç kimse birbirinin gerçek adını bilmiyor ve herkes kendini bir şehir adıyla isimlendiriyor. Helsinki, Berlin, Moscow, Rio ve Tokyo gibi isimlerle karakterler kendilerini adlandırıyor. (Tarantino’nun filminde renk adı kullanıyorlardı).

Bundan sonra dizi boyunca zeki soyguncu Profesör ve onun tarih boyunca insan aklına gelen en akıllıca soygun planının işlenmesini izliyoruz. Dizide aksiyon, macera, gerilim, sıkılım, sevişen, öpüşen, aşk, amuda kalkmak, yana yatırmak dahil ne ararsanız var. Ha bir de; bolca sosyalist imgeleri sezinledim ve dizi yorumlarına göz atınca bunu fark eden tek kişinin ben olmadığımı gördüm. Siz yine bi’ bakarsınız.

La Casa De Papel 2. ve 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

La Casa De Papel Profesör

Daha önce söylediğim gibi sezon konusunda büyük bir karmaşa yaşanıyor çünkü dizi hem Antena 3 kanalı hem Netflix aracılığıyla yayınlandı. Bu nedenden dolayı hem 3. sezon ne zaman başlayacak sorusunu hem de 2. sezon ne zaman başlayacak sorusunu sormamız gerekiyor.

Spoiler vermeden izleyen arkadaşların anlayacağı şekilde söylemem gerekirse dizi öyle bir yerde son buluyor ki, hepimize sanki dizinin devamı olacak gibi bir imaj veriyor. Aslında Antena 3 kanalına kalmış olsaydı dizi orada bitmişti. Fakat Netflix’in dahil olması yeni bir 2. sezon ve 3. sezon ihtimalini doğuruyor. Bulduğum yabancı kaynaklara göre dizi bitmedi.

Bazı karakterlerin yaralanması, bazılarının başına hiç olmadık işler açılması konunun sadece para olmadığı yöne doğru gelişmesine neden oldu. Birçok kaynağa göre işin içine Netflix’in dahil olması yeni bir sezon umudunu aydınlatıyor. Hatta birkaç internet sitesinde ciddi ciddi La Casa De Papel 3. Sezonunun 1 Mayıs 2018’de başlayacağının ilan edildiğini gördüm fakat resmi bilgiler olmadığı için şimdilik itibar etmemek gerektiğine inanıyorum.

Uzun lafın kısası: şimdilik Netflix tarafından La Casa De Papel’in 2. sezon onayı gelmiş değil. Haliyle yeni sezon ne zaman başlayacak diye ayağa kalkıp paçaları sıvamamıza gerek olmadığını düşünüyorum. Yine de olayın takipçisi olacağım ve ekstradan resmi bir bilgi ortaya çıktığında buraları dutluk yapacağım.

Kişisel düşüncem: Dizinin son bölümünde ekrana yukardaki yansıyan kare final bölümünün yapıldığını açıkça belirtiyor. Bu saatten sonra da yeni bir sezonun geleceğini sanmıyorum. Fakat Prison Break’i de bitirdiler ve yıllar sonra geri döndürdüler. Şimdi buna da öyle bir şey yaparlarsa bilemeyeceğim müdür.

Bir dip tavsiye: İzlemediyseniz eğer izleyin olm dizi çok kıyak.

Merhaba Ben Burak! Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda beyaz klavyeli şövalye olarak bloglar ve internet siteleriyle savaşıyorum. Ha, bir de kız vermeleri için üniversite mezunu olma çabam var. Daha fazlası için hakkımda sayfasına bakabilirsiniz.

6 Yorum “La Casa De Papel 2. ve 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

 1. karis Yanıtla

  Netfilix’de dizi bittiğinde ispanyolca devam edecek yazısı yazıyor zaten yeni sezonun geleceği bir sır değil.

 2. mogreticilütfü Yanıtla

  Dizi boyunca “Soygunun 10. saati – 15. saati” vs yazıyodu. Bu yazıda da ispanyolca “Soygunun sonu” yazıyo. Dizinin sonu değil yani.

  1. Burak Göç Yazar Yanıtla

   Resmi bir açıklama bulamadığım için çarşı pazar şu an karışık. Bakalım, birkaç aya ak koyun kara koyun tam manasıyla ortaya çıkacak. Dün tekrardan detaylı bi’ araştırdım yabancı medya kaynaklarında ama önceden söylenenlerden pek farklı bir şey geçmedi elime.

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;