Bak Bu Tutar!Sağlık

Koronavirüs Bitince Neler Olacak?

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs, birçok insanı fiziksel ve psikolojik açıdan etkilemiş bulunuyor.

Koronavirüs pandemisi, ilk vakasını verdiği günden bugüne birçok teoriyi de beraberinde getirdi. Kimilerine göre koronavirüs pandemisi aslında 5G’den kaynaklı, kimine göre dünya nüfusunu azaltmaya yönelik bir çalışma… Kimine göre Çin’in ABD’ye karşı açtığı bir savaş.

Tüm bu teorilerin yanı sıra bilim adamları koronavirüsün laboratuvarda üretilmiş bir virüs olmadığı, doğal yollar ile ortaya çıktığını açıkladı. Böylelikle tüm teoriler geçersiz kılındı.

Koranavirüs ve Kalıcı İzleri

Koronavirüs beraberinde insanlığa bir çok alışkanlık bıraktı. En önemli örneği; sağlık, teknoloji ve gıda alışkanlıkları.

Yapılan bir habere göre; koronavirüs bir gün bitse dahi insanlığa kalıcı alışkanlıklar bırakacak. Sağlık harcamaları artacak, lüks mallara önem azalacak. Artık sağlık herkes için öncelik haline gelecek. Maske takmak olağan karşılanacak. Seyahat etmek artık yapısal olarak değişecek. İş imkanları ve izinlerin de yapısı değişecek. Artık hasta olduğumuzda evde çalışabileceğiz. Seyahatlerimizde de çalışabileceğiz. Gıda ihtiyaçlarımızı artık kendi kendimize karşılayabileceğiz. Evde ekmek, tatlı vb. üretimi artık daha kolay hale gelecek.

Koronavirüs insanlığa bu tür kalıcı alışkanlıklar bırakacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediği gibi, dünya en son böylesi bir felaketi II. Dünya Savaşı’nda gördü. O yüzden hükümetlerin de savunmasız yakalandığı bu pandemi ile savaşmak artık bir tecrübe olarak kayıtlara geçecek. Koronavirüs bize hastalıklarla savaşmayı öğretti. Hijyen artık her insan için öncelik haline geldi. İnsanlar temasın ve bulaşıcılığı daha iyi tanır hale geldi.

Koronavirüs hakkında bilmeniz gerekenleri bu haber sitesinden ulaşabilirsiniz: https://kilithaber.com.tr/korona-virus-hakkinda-bilmeniz-gerekenler-tam-rehber-5821/

Kısacası, koronavirüsün bizlere ağır bir faturası olacak. Dünya tüm bildiklerini unutup artık yeni bir dünyaya gözlerini açacak. Ağır bir yaşam bizleri bekliyor. Ağır fakat daha sağlıklı. Ağır çünkü artık rekabet daha da güçlü. Sağlık sektörüne yatırım artacak. Bilim alanında rekabet güçlenecek. Sağlık alanında ham maddeler değerlenecek.

İş ekipmanları üretimi ve teknolojinin değeri artacak. Teknolojik ve iş ekipmanları alanlarında rekabet zirveyi görecek. Bir çok firmanın da bu alanlara atılım yapılacağı tahmin ediliyor.

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

3 Yorum “Koronavirüs Bitince Neler Olacak?

    1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

      Selam Özlem, kullandığım temamın adı Nanopress. 3 yıldan uzun süredir kendi zevkime göre temayı sürekli güncelliyorum. Dolayısıyla artık pek orijinaline benzemiyor diyebiliriz 🙂 Temanın orijinali epey eskidi ve yayıncısı artık destek sunmuyor. O yüzden pek kullanışlı değil. Eğer geliştirecek teknik bilginiz yoksa kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim 😊

  1. Pınar Yıldız Yanıtla

    Uzmanlar koronavirüs aşısı bulunmadığı sürece önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söylemektedirler. Diğer ülkeler 2. dalgadan korkmaktadırlar ülkemize 2.dalga veya önümüzdeki kış aylarında tekrarlayacak olursa Gıda ürün tedarik zinciri bozulmayacaktır. Uzun mesafe nakliyat yapanlar havayolu ekipleri ve sağlık görevlileri gerekli önlemleri alarak bizlere güzel çözüm bulacaklardır. Şehirler arası nakliyatyapanlar sebze meyve ve diğer gıda alışverişin devam etmesi için çalışmalarına devam edecektir. Her platformda bu şekilde bilgilendirme yapılması insanlarımız için önemli olduğunuz düşünmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.