Nasıl Yapılır

Amazon Kindle’dan Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

Geçtiğimiz ay blogumda ve YouTube’da, Amazon Kindle Paperwhite’ın detaylı incelemesini yayınlamıştım. Türkiye kullanıcılarının Kindle’dan reklamları ücretsiz olarak kaldırabildiğini biliyordum fakat uzun süreceğini düşündüğümden -biraz da üşengeçlikten- reklamları kaldırmamıştım.

Geçtiğimiz gün, sürekli reklam görmenin verdiği sinir haliyle Kindle’ımdan reklamları kaldırdırttım. Ve Kindle kullanıcılarının da güncel bir kaynağa ihtiyaç duyacağını düşünerek, bu blog girdisini hazırladım.

Kindle reklamlarını kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar çok basit. Tek pürüz, Amazon müşteri temsilcilerinin Kindle’a sadece İngilizce dilde destek veriyor olması

Yani, konuşmaya katılabilecek kadar İngilizcenizin olmalı. Yoksa kutsal Google Translate ile de işinizi çözebileceğinize inanıyorum.

Kindle’dan Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

  1. Öncelikle buradaki linke tıkladıktan sonra, Amazon hesabınızla giriş yapın.
  2. Karşınıza gelen ekrandan Device – FireTablet, FireTV, Echo Etc. seçeneğine tıklayın.
  3. Ardından hesabınıza bağlı Kindle’ınıza tıklayın.
  4. Tell us more bölümünden, Issues with Promotion or Deals‘a tıklayın.
  5. Bu bölümün hemen altındaki iletişim yöntemlerinden Chat‘e tıklayarak, müşteri temsilcisiyle bir görüşme başlatın.
  6. Sorununuzu açıklamak için şu örnek cümleyi kullanabilirsiniz: “Hi, I live in Turkey, therefore, special offers and deals do not mean a thing to me. It is not available in my area already. Well, can you help me get these out of my device? Thanks.”

Benim konuşmamda, bu mesajın ardından Kindle’ımın seri numarası istendi (Kindle’ın Ayarlar menüsünden kolayca ulaşılabiliyor).

Cihaz seri numarasını paylaştıktan hemen sonra, müşteri temsilcisi işlemin tamamlandığına dair beni bilgilendirdi ve kontrol etmemi istedi.

Anlayacağınız birkaç dakika içinde Amazon’un reklamlarından tamamen kurtulmuş oldum.

Neden Amazon Reklamlarını Kaldırmalısınız?

Peki, kaldırdık da başımız göğe mi erdi? Cihaza dair neler değişiyor?

  • Öncelikle, artık cihazın ekranı kapalı konumdayken Amazon logosu yerine tematik ve göze hoş görünen duvar kağıtları cihazımı süslüyor.
  • Home Library şeklinde adlandırılan, okuma kütüphanesinin görüntüsü daha minimalist ve aradığınızı bulmak pratikleşiyor.
  • Elinizin yanlışlıkla bir reklama değmesi sonucunda çıktığınız ufak Amazon seyahatleri sona eriyor.

Hepsi bu kadar. Umarım, arayan ve soran Kindle okurları için faydalı olacaktır 😊

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

Bir Yorum Yapılmış “Amazon Kindle’dan Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.