Kitap Yorumları

Kelimelerle İkna Etmenin Yolları: Satan ve Güçlü Metinler Yazın!

Müşterilerinizi, arkadaşlarınızı, ailenizi, patronunuzu, çalışma arkadaşlarınızı, çocukları, kadınları ve erkekleri; kısacası herkesi kelimelerle ikna edebildiğinizi düşünün…

Harika hissettirmez miydi?

Bu süper güç sayesinde;

 • Müşterilerinize daha fazla satış yapabilir,
 • Arkadaşlarınızı etkileyebilir,
 • Kadınlar ve erkeklere isteklerinizi kabul ettirebilir,
 • Patronunuz size değil; siz ona hükmedebilir,
 • İstediğiniz herkese, istediğiniz her şeyi yaptırabilir veya kabul ettirebilirsiniz.

Hayal etmesi güzel ama gerçekleşmesi imkansız gibi duruyor. Hatta en az vampirler ve zombiler kadar saçma göründüğünün farkındayım.

Size yukarıda anlattıklarımın hepsinin gerçek ve mümkün olduğunu söylesem ne düşünürdünüz?

İspatlamamı ister misiniz? Öyleyse okumaya devam!

Müşterilerin Duymadığı Kurbağalar Size Para Kazandırmaz!

kurbağa

Metin yazarı olarak; finansal dönüş noktam birkaç yıl önce gerçekleşmişti.

Bu farkındalığa erişinceye dek, iyi yazdığımı düşünüyor ve kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyordum. Bolca okuyor, Shakespeare’den feyz alıyor, efsaneleşmiş ve popüler yazarların tekniklerinden ders çıkarmaya çalışıyordum.

İyi yazdığıma inanmama rağmen ay sonu finans tablomda bir şeyler hep eksikti. Ya, yazdıklarım piyasada beklediğim fiyata satılmıyordu, ya da iş dönüşüme geldiğine çuvallıyordum.

Sonra bir gün şunu fark ettim:

“Ağrı Dağı’nın eteğindeki tüm kurbağaları vraklatacak bir parça bile yazsanız, bu vraklamayı müşterileriniz duymadığı sürece satamayacaktınız.”

Bu sırra uzun yoldan erişmiştim. Joe Vitale ise işi yazmak olan herkesin, kısa yoldan bu sırra erişmesini, müşterilerine bangır bangır kurbağaların vraklamasını dinletmek istiyor.

“Satan Metinler” Nasıl Yazılır?

 • Shakespeare’in Hamlet’i,
 • Sir Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes’ü,
 • George R. R. Martin’in Taht Oyunları
 • Agatha Christie’nin Poirot’u

Ve daha onlarcası, milyonlarca kopya satmayı başarmıştı. Ya, ortak noktaları neydi?

Bu kitaplar sadece iyi kitaplar ve birer başyapıt değildi. Aynı zamanda satıyordu! Üstelik gerçekten iyi satıyordu.

Bu kitapların sırrı neydi?

Tekerleği satmak için yeniden icat etmenize gerek yoktur. İhtiyacınız olan; tekerleğin ne kadar önemli olduğunu anlatan eşsiz bir bakış açısı.

Kelimelerle İkna Etmenin Yolları – Joe Vitale

Dur tahmin edeyim: buraya, az önce size bahsettiğim süper güce sahip olmak için geldiniz, değil mi? Hiçbir kelimeyi ve cümleyi kaçırmadan buraya geldiysen, sana vaat ettiğimi almanın vakti geldi.

Hipnotik metin yazma tekniği

Bu sırrı sana uzun uzun anlatmak isterim. Fakat buna ne senin, ne de benim vaktimin yetmeyeciğini biliyorum. O yüzden sırra erişebileceğin kutsal kaynaktan, bahsedeceğim. Joe Vitale’in kaleminden çıkan, her metin ve reklam yazarının başucu eseri olması gereken bir kitap: Kelimelerle İkna Etmenin Yolları.

Yazının bu bölümüne kadar anlattığım her şeyi okuduysanız, aslında hafif bir hipnoz transındaydınız. Bu içerik de zaten hipnotik metin felsefesinden faydalanarak yazıldı. Joe Vitale’in Kelimelerle İkna Etmenin Yolları kitabında bahsettiği gibi.

Hipnotik Metin Nedir?

Hipnotik metin, okuru bir tür hipnoz etkisine alan ve mesajı sonuna kadar okuması için onu zorlayan metinlerdir. İçinde farklı emirleri barındıran bu tip metinlerle, okurun sayfalarca transa girmesini sağlayabilirsiniz.

hipnotize olmuş tavşan

Her şey filmlerde gördüğümüz hipnoz sahnelerindeki gibi işliyor… Tek fark: Bu kez saat yerine, kelimeler kullanılıyor.

Yazdığım en çok okunan metinlerimin -farkında olmadan- hipnotik metinler olduğunu, Kelimelerle İkna Etme Yolları kitabını okuyuncaya dek bilmiyordum.

Dahası Shakespeare, Sir Arthur Conan Doyle ve George R. R. Martin gibi yazarların da birer hipnotik metin ustası olduğundan haberdar değildim.

Joe Vitale’in bu kitabı;

 • Daha çok satan,
 • Daha çok okunan,
 • Daha çok dönüşüm alan,
 • Daha çok sevilen,

metinler oluşturmak hakkında bugüne dek yazılmış, kesinlikle en başarılı kitaptı.

Hipnotik metin yazma tekniği konusunda kendimi geliştirmemi sağlayan kitap, farkında olmadan bazı metinlerimde kullandığım bu sihirli tekniği, bilinçli kullanmama ve pratikleştirmeme yardımcı oldu.

Kelimelerle İkna Etmenin Yolları Kitabı Bana Ne Katacak?

Kitabın adının nasıl göründüğünü biliyorum.

Yazlık bölgelerdeki ucuzluk marketlerinin kitap bölümünde karşınıza çıkan ve yalnızca boş vaatlerde bulunan kitaplardan biri gibi duruyor. Ama inanın Joe Vitale’in sizinle paylaşacağı sırlar, bu “vaat” başlığı misliyle hak ediyor.

Bu kitap, size hipnotik metinlerin neler olduğunu, nasıl hipnotik metinler yazabileceğinizi ve Shakespeare gibi satan metinler oluşturmayı anlatıyor. Bunu yaparken de gerçek bilimsel örneklerden faydalanıyor.

Kelimelerle İkna Etmenin Yolları Kitap Yorumu

Kelimelerle İkna Etmenin Yolları sadece, gerçekten satan metinler yazmak isteyen ama bir şekilde bunu nasıl yapacağını başaramamış kişileri hedef alıyor.

İlk sayfalarda hipnotik metinlerin tarihçesine değinen Joe Vitale, size tüm ünlü yazarların hipnotik olma gücünü nasıl kullandığını açıklıyor.

Elbette, hepsi bununla sınırlı değil. Bir içeriğin okurun dikkatini çeken noktaların neler olduğu, dikkat dediğimiz şeyin ne kadar “avlanmaya müsait” olduğuna farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

Binlerce amatör yazarın, Joe Vitale’in bu kitapta paylaştığı sırlara erişmek için yüzlerce dolarlık konferanslara katılması gerektiğine değinmeden geçmek olmaz.

Sizin en kötü ihtimalle Joe Vitale’in sırlarına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey Kelimelerle İkna Etmenin Yolları kitabını satın almak olacaktır.

Kelimelerle İkna Etmenin Yolları, hipnotik metinler yazmak isteyen herkese yardımcı olacak muhteşem bir kurs niteliğinde. Şimdiye kadar hep yazdınız fakat istediğinizi alamadıysanız, 288 sayfalık bu kitap ile yazım tarzınızı hiç olmadığı kadar değiştirebilirsiniz.

Joe Vitale’in size bahşedeceği bu süper güce sahip olmaya hazır mısınız?

Hipnotik metinler demişken, bu kitapla tanışmamı sağlayan ve Türkiye’de hipnotik metinlerin üstadı kabul edebileceğimiz Hızlı Adam’ın bloguna uğramayı sakın unutmayın. Bünyamin ağbinin aşağıdaki yazıları sizin de ufkunuzu açacaktır:

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

8 Yorum “Kelimelerle İkna Etmenin Yolları: Satan ve Güçlü Metinler Yazın!

 1. Emre Kerim Yıldız Yanıtla

  Bir dönem okumuştum bu kitabı ve kesinlikle pazarlama alanında çalışanlar ile blog yazarlarının okuması gereken bir kitap… Son dönemde eğer dijital pazarlamaya yönelen arkadaşlar varsa şiddetle tavsiye ediyorum.

 2. cem oz Yanıtla

  Bu ara bol bol kitap okuyorum. Vaktim çok. Bu kitabı da okuyacağım. Okuduktan sonra kitap hakkında söyleyecek fikirlerim olursa buradan paylaşırım.

    1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

     Kitap epey eski ve maalesef ulaşmak kolay olmayabilir. Ben de bir meslektaşımdan ödünç almış, okuyup geri iade etmiştim. Yoksa benimkini sizinle paylaşırdım 🥺

 3. I'Hakan Yanıtla

  Kitap okumayı pek sevmem ama bu yazıyı okuyunca bu kitabı okuma isteği doğdu umarım daha çok böyle yazı yazarsınız :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.