ListeGibiListe

Kedi Maması Alırken Bilmeniz Gereken 3 Şey

Kediler evimizin hem neşe hem de mutluluk kaynaklarındandır. Şirinlikleri ve hareketlilikleri sayesinde kendilerini herkese sevdirmektedir. Ancak doğal şekilde beslenerek sağlıklı bir yaşam sürebilmesi ile bu sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Yani kedilerin hem gelişimlerinin düzgün olması hem de sağlıklı bir yaşam sürmeleri için beslenmelerinin takip edilmesi ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğumlarından itibaren hassas bir şekilde gelişimleri takip edilen kediler için hem sağlıklı hem de uzun bir yaşam sürmesinin önü açılmış olmaktadır. Bu noktada karşımıza en ucuz kedi maması seçenekleri çıkmaktadır. Kedilerimizin beslenmesine dikkat etmek üzere doğru ve uygun fiyatlı mamaları seçmeye dikkat etmeliyiz.

Yavru Kediler İçin Özel Mamalar

Yavru kediler için beslenme pek çok açıdan önemlidir. Öncelikle gelişmekte olan bünyesi için doğru gıdaların seçilmiş olması gerekmektedir. Mama seçenekleri arasında da yavrulara özel olarak üretilen mamalar pek çok konuda gelişimi destekleyici katkıda bulunmaktadır. Gelişimlerinin doğru olarak sağlanmasından kasıt kemik gelişimi, kas gelişimi ve hareketlilik gibi unsurları içermektedir. Bunun yanında görme yeteneklerini gelişmesi de önem arz eden konular arasındadır. Ayrıca kedilerde sıkça karşılaşılan tüy yutma durumu içinde yavru kedi maması seçenekleri çözüm sunmaktadır. Tüylerin vücuttan kolayca atılması ve taş oluşumunu azaltıcı katkı maddeleri içermektedir.

Kısır Kedi Maması Neler İçermektedir?

Kısırlaştırılmış kediler bünye olarak diğer kedilerden farklı besin ihtiyacı hissetmektedirler. Kısırlaştırılmış kediler için beslenme açısından en büyük risk obezite riskidir. Yavaş işleyen bünyeleri için özel olarak hazırlanmış gıdaların kullanılması uygun olacaktır. Bu noktada kısır kedi maması seçeneklerinin daha az yağ ve enerji içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bunun içinde kısırlaştırılmış kediler için özel hazırlanan kedi mamalarında hayvansal yağların daha az olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bunun yanında vitamin ve minerallerin içeriği de önemli bir noktadır. Bunlar sayesinde sağlıklı bir yaşam sürmeleri sağlanmış olacaktır. Ayrıca yine bu kediler içinde tüy yutma sorununa karşı gerekli tedbirler alınması gerekmektedir. Tüylerin ağız ve ya sindirim yolu ile vücuttan atılması mama aracılığı ile sağlanmalıdır. Bu mamalar sayesinde kediler için hem obezite sorunu ile karşılaşılmamış hem de sağlıklı bir yaşam sunulmuş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!