İnceleme Atölyesi

Kargo ile Çiğköfte Alınır Mı?

Bi’ keresinde kargo görevlisi ile kapının önünde öyle ayak üstü muhabbet ediyorduk, o sırada ben de kargoyla gelen ürünün tam olarak sağlam olup olmadığını inceliyordum. Kargo görevlisi o arada “Abi, millet artık bütün evi kargoyla taşıyor. Neler taşıyoruz neler bir bilsen.” demişti. Bazı insanların bu kargo işinin bokunu çıkarttığı gerçeğini o zaman için kabul etmiş olsam da bir gün o gruba dahil olacağımı inanın ben de bilmiyordum.

Geçen gün R10’da öyle gezinirken (R10 Türkiyenin en aktif webmaster ticaret forumudur) bir anda karşıma yine çiğköfte konusu geldi. Ben nedendir bilmem zaten böyle çiğköfte tarzı soğuk meze statüsünde yer alan birçok şeyi severim. O arada gece gece karnım da aç olunca dedim bir deneyelim anasını satayım. Şimdi muhtemelen “Oğlum git kenardaki dürümcüye ye” diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bunun olayı tamamen farklı.

çiğköfte-ve-kargo

Adamlar 3 KG çiğköfte, 30 tane lavaş, 1 tane künefe ve iki de eldiveni paket olarak gönderiyorlar. Bunların aynısını maalesef mahalledeki çiğköfteciden almaya kalkarsan ortalama olarak en azından 50 TL vereceğin aşikardır. Bu hem kapına kadar ücretsiz geliyor hem de 27 TL. Gelen çiğköfteyi ben tabi hemen ilk günden bitirdim. Tek başıma bitirmedim tabii tüm apartman baya baya o gün çiğköfte yedik.

Millet işi baya ilerletmiş yani, şimdi donu da yakında kargo ile alırız diyeceğim de onu millet zaten yapıyor. Çiğköfte benim için gerçekten ilgin. bir deneyimdi. Ayrıca 1 KG ve 2 KG gibi çeşitleri de var. Yani biraz beklerim ucuza kaliteli çiğköfte yiyeyim diyorsanız, e bir de öğrenciyseniz bu aklınızda bir yerlerde bulunsun.

2 Yorum “Kargo ile Çiğköfte Alınır Mı?

  1. Usluer Yanıtla

    Takip ettiğim bloggerlardan biri interet üzerinden portakal almıştı, o geldi aklıma. 😀 Tadı nasıldı peki çiğköftenin?

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      Bugün tekrardan ikinci siparişi verdim, kıyas yapmak gerekirse eğer bence Oses’in ciğköftesinden aşağıya kalır yanı yok. Mutlaka tavsiye ederim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!