iPhone'a klavye bağlamak
Bak Bu Tutar!iPhoneNasıl Yapılır

iPhone’unuzu Klavyenizle Seyyar Daktilo Olarak Kullanın!

iPhone’umu seviyorum!

Bizimki gayet samimi, karşılıklı ve terbiyeli bir yatak arkadaşlığı…

Günün ilk günaydın öpücüğünü yanağından alarm olarak alıyor, iyi uykular busesini her gece sessiz tuşunun bitişiğine konduruyorum.

Anlayacağınız aletin; etinden, sütünden ve yününden her fırsatta faydalanıyorum.

iPhone’un bir mobil cihaz olduğunun farkındayım. Ancak doğru araçlarla birleştirdiğimde en az MacBook’um kadar seksi olabileceğini biliyorum.

 

iPhone’a Neden Bluetooth Bağlama Gibi Fantastik Şeyler Yapıyorum?

Aslında MacBook Air’im oldukça taşıneybıl bir alet.

1,35 kilogramlık ağırlığıyla MacBook’u gittiğiniz her yere, 90 beden göğüslü kadın omuz ağırısından amade taşıyabiliyorsunuz.

Yine de, bazen devreye üşengeçlik veya kısıtlı imkanlar giriyor. Mesela MacBook’umun her gün evden ofise, ofisten eve nakliyesini yapmak, bir süre sonra külfete dönüşüyor.

Ya da tatile çıktığınızı bir düşünün…

Yanınızda zaten onlarca şey var. Bir de ekstradan ateş pahası Ultrabook’u koltuğunuzun altında taşıyıp ona fedailik yapmak, pek konforlu olmuyor.

Bu ve bunun gibi çoktan benzemezli durumlarda iPhone’uma hemen Apple Magic Keyboard’umu bağlıyor ve onu tam fonksiyonel bir MacBook’a dönüştürüyorum. 

Nasıl mı?

 

iPhone’a Klavye Nasıl Bağlanır?

İhtiyacımız olanlar:

01- iPhone ve Metin Editörü: Eğer yazı yazacaksanız tercihen Ulysses’i kullanmanızı öneririm. Gelişmiş özellikler ve font seçeneğiyle Ulysses macOS ve iOS’de ailecek severek kullandığımız bir yazılım/uygulama.

Word veya benzeri farklı bir yazılımı da tercih edebilirsiniz. Önemli olan sizin kendinizi rahat hissedeceğiniz bir uygulama kullanmanız. Ekstradan bir aplikasyon kullanmak istemiyorsanız, Apple Notlar’ı da değerlendirebilirsiniz.

02- Kablosuz Klavye: Tercihen Mac’inizle birlikte kullandığınız bir Apple Magic Keyboard olursa tadından yenmez. Apple klavyesi şart değil ancak Bluetooth ile kullanmayı düşündüğünüz klavyeyi satın almadan önce donanım uyumluluğundan emin olmalısınız.

İnternette birçok kişinin diğer 3. parti klavyelerle sorun yaşamadığını gördüm. Yine de mesuliyet kabul etmiyor, bu maceraya atılmadan önce iyice araştırmanızı tavsiye ediyorum.

03- Bir adet Dock: Gerçek manada uzun süre yazacaksanız, telefonunuzu göz hizanızda tutmanıza yardımcı bir Dock’a sahip olmalısınız.

Ben gayet basit, iş gören plastik bir Dock kullanıyorum. Göz hizasına getirmek için de iPhone’u yüksek bir yere koyuyor veya altına güzel bir Ferhan Şensoy kitabı yerleştiriyorum.

Buna benzer bir Dock’u bulmak sizin için sorun oluyorsa veya sürekli bunu yanınızda taşımak istemiyorsanız, kendinden destekli iPhone kılıflarına göz atabilirsiniz.

Tüm envanterimizi topladıysak artık iPhone’a klavyemizi bağlamak için hazırız!

 

iPhone’a Klavye Nasıl Bağlanır?

  1. Klavyenizi eşlemek için hazır konuma getirin ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.
  2. iPhone’unuzun Ayarlar > Bluetooth menüsünden klavyenizi bulun.
  3. Eğer klavyeniz bu listede görünmeme konusunda inatçı bir tutum takınırsa, birkaç kere Bluetooth’u aç-kapa düğmesini ovalayın.
    iPhone'a bluetooth ile klavye bağlamak
  4. Klavyeniz listede göründüğünde üstüne tıklayın ve iPhone’unuzun klavye ile eşleşmesini sağlayın.

Evet, hepsi bu kadar!

Artık iPhone’unuzu seyyar daktilo olarak kullanabilir, etrafınızdaki insanlar size uzaylı gibi bakarken siz, her an ve her yerde yazmanın tadını çıkarabilirsiniz!

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!