iPhoneMobil uygulamalar

iPhone ile Nasıl Yabancı Dizileri İzleyebilir ve İndirebilirsiniz?

İnanılmaz etiket fiyatları, havalı kutular ve devrim olduğu iddia edilen teknolojiler… Evet evet, Apple’dan bahsediyoruz. Bu içeriğe zapping yaptığınıza göre bir iPhone veya iPad kullanıyorsunuz. Üstelik muhtemelen birkaç öküz parası harcadığınız iCihaz’ınızı kullanarak yabancı dizileri izlemek ve indirmek istiyorsunuz değil mi? Tamam… Hadi hep birlikte iCihaz’lardan yabancı dizi izlemek ve indirmek için hangi alternatiflerimiz olduğuna bakalım.

Bu içeriği ilk defa 2013 yılının sonunda hazırlamıştım. O zamanlar iPhone ile yabancı dizileri izlemek ve indirmek şimdi olduğundan daha zordu. Artık yabancı dizi izlemek için şık alternatifler olsa var fakat yabancı dizileri indirmek için ne yazık ki hala elle tutulur bir uygulama yok. Yine de hiçbir alternatifimizin olmadığı anlamına gelmiyor.

iPhone veya iPad için Neden Dizi İzleme ve İndirme Uygulaması Aramamalısınız?

Gelin realiteyle başlayalım. 2013 yılında, iPhone ve iPad’lerden yabancı dizi izlemek istediğinizde çok güzel uygulamalar vardı. Çok değil, sadece birkaç liraya satın aldığınız bu uygulamalar sayesinde çatır çatır istediğiniz tüm popüler yabancı dizileri izleyebiliyordunuz.

Prison Break

Sonra Apple telif hakları nedeniyle bu işe el attı. Uygulamaların yapımcılarını kenara çekip “Hop birader, sen bunu satıyorsun güzel hoşta bu diziler sana ait değil. Sen yasal olmayan bir iş yapıyorsun. Çekil bakalım kenara!” dedi. Daha sonra zaten App Store’da yer alan iPhone için dizi izleme uygulamalarının tümü sınır dışına şutlandı.

Hani kafanızın üstündeki düşünce balonunda “Bir uygulama indireyim, o uygulama üzerinden neyi izlemek istiyorsam açar izlerim.” gibi bir şeyler varsa o balona hemen iğneyi batırmak isteyebilirsiniz.

iPhone ve iPad’de Dizi İzlemek için En İyi Alternatif; Dizi İzleme Siteleri

Yukarda anlattıklarımla sanki sizi biraz şişirdim değil mi? Siz bana bakmayın benim oluşum böyle. İşi tamamen dramatize etmeye gerek yok. Çünkü eskiden bu tarz uygulamalar iPhone veya iPad ile dizi izlemek isteyen arkadaşların tek dermanıydı.

Çok detaya girmeden özet geçeyim. O yıllarda dizi sitelerinin neredeyse tamamı Flash Player teknolojisinden faydalanan video oynatıcıları kullanıyordu. Her şeye kıl kapan Apple, o yıllarda Flash teknolojisine karşı da atarlıydı.

Safari internet tarayıcısı da Flash’ı desteklemediği için ancak Puffin gibi tarayıcılarla dizi izleyebiliyorduk. Artık internetteki dizi izleme platformlarını ziyaret ederek yabancı dizi izleyebilirsiniz çünkü yeni nesil internet dünyasında Apple’ın kıl kaptığı Flash’ın yerine daha masum bir teknoloji olan HTML5 Player’lar almış durumda.

iPhone ve iPad’den Yabancı Dizileri Hem İndirip Hem İzleyebileceğiniz Alternatifler

Umutlarımızın tümüyle tükenmemesi gerektiğinden ve hala bazı ciddi alternatifler olduğundan bahsetmiştim. Yukarıdaki yöntem zaten hemen her mantıklı internet kullanıcısının düşünebileceği şeyler. Bunun dışında uygulama üzerinden yabancı dizi izlemek veya indirmek istiyorsanız kesenin ağzını birazcık aralamanız gerekecek.

Yabancı film izlemek ve yerli dizileri izlemek için çok fazla ücretli uygulama olmasına karşın yabancı dizi için maalesef 2 tane güncel uygulama var. Bunlardan biri Netflix diğeri ise Digiturk.

Netflix iPhone Uygulaması

Netflix iPhone Uygulaması

Netflix başlı başına bir dizi ağı. Narcos ve Vikings gibi daha nice popüler yapımı Netflix’in kendi uygulaması üzerinden izleyebilir veya daha sonra izlemek için cihazınıza indirebilirsiniz. Tabii bu kadar kıyak özelliklerin ardında ufak bir kazık sizi bekliyor. Netflix’i kullanmak için aylık abonelik olarak ücretli bir hesaba sahip olmanız gerekiyor. Fiyatlar bana sorarsanız oldukça makul. Ayda 25 – 50 TL arası abonelik ücreti sizi aşıyorsa direkt yukardaki alternatiflere geri dönün.

Digiturk iPhone Uygulamasi

digiturk iphone uygulamasi

Netflix’in haricinde değerlendirebileceğiniz bir diğer yasal uygulama ise Digiturk’e ait. Malumunuz Digiturk’ün birçok aracıyla anlaşması var. O nedenle popüler yapımları yakalamak isteyenler için Digiturk’un uygulamasının Netflix’e oranla bir tık ilerde olduğunu kabul etmek gerekiyor. Tıpkı Netflix gibi Digiturk’ü de kullanmak için ücretli bir aboneliğe sahip olmanız gerekiyor.

Peki, Nasıl Dizi İndirebiliriz?

Ücretsiz olarak dizi indirme işi iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda artık hiç kolay değil. Bu içeriği ilk defa hazırladığımda dizi indirmeye yardımcı olan düzinelerce App’i mağazada bulabiliyorduk. Tahminimce dizi izleme uygulamalarından sonra Apple, politika ihlali nedeniyle bu uygulamaları da kapının önüne koymuş. Birkaç farklı alternatif denedim ancak hiçbiri eski yazılımlar kadar makul çalışmıyor.

Bu başlığı tamamen bunun için de yazmadım. eğer dizi indirme platformlarında istediğiniz dizinin bölümünü bulmak sizin için sorun olmayacaksa TurboDL isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. TurboDL; tek link veya çok linkli olarak yakardığınız video dosyalarını iPhone ve iPad’e indirme, indirdikten sonra da oynatma imkanı tanıyor. Fakat istediğiniz dizilerin indirme linklerini ne derece bulabilirsiniz maalesef bilemiyorum.

iPhone ve iPad ile yabancı dizi izlemek, indirmek isteyen arkadaşlara verebileceğim ipuçları şimdilik bunlarla sınırlı. Eğer bir sorunuz varsa hemen aşağıdaki yorum menüsünü kullanarak yeşillendirmeyi sakın unutmayın 🙂

4 Yorum “iPhone ile Nasıl Yabancı Dizileri İzleyebilir ve İndirebilirsiniz?

    1. Burak Göç Yazar Yanıtla

      Merhaba Eylül yazıyı yazdığım zaman ki uygulama artık App Store’da yer almıyor yine de “Video Downloader” şeklinde App Store’da arayıp çıkan tüm muadilleriyle de aynı işi görebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!