iPhone ve iPad için Fotoğrafları Gizleme ve Şifreleme Uygulaması


iPhoneMobil uygulamalar

iOS Cihazlarda Fotoğraf ve Videolarınızı Nasıl Gizlersiniz?

Apple’ın kendi ilkelerinden baya baya taviz verdiğini görünce artık iOS 11’de fotoğraf ve videolarımızı gizleyip şifreleyebileceğimiz bir özellik gelir sanıyordum. Anlaşılan o ki Apple mühendisleri kişisel gizliliğimizi sağlamak için henüz bu tarz çalışmaları gerekli görmüyor. Peki, başkaları tarafından görülmesini istemediğimiz kirli çamaşırlarımız ne olacak? Bunları fotoğraf galerisinde sergilemekten daha kullanışlı ve kesinlikle güvenli bir yöntem olmalı değil mi?

İşte iOS ekosistemininin evlere şenlik uygulama avantajı bu tür durumlarda devreye giriyor. İşletim sisteminin kendisinde dahili olarak bulamadığınız her ne ise o açığı uygulamalar yardımıyla amorti edebiliyorsunuz. iPhone ve iPad için fotoğraf gizlemek ve fotoğraflarını şifrelemek isteyen kullanıcılar için tavsiye edebileceğim harika bir uygulama var; Fake Calculator S!

Fake Calculator S: iPhone ve iPad için Fotoğrafları Gizleme ve Şifreleme Uygulaması

Fake Calculator S, adından anlayabileceğiniz gibi Doğan görünümlü bir Şahin… Ön planda tamamen fonksiyonel ve işlevsel bir hesap makinesi gibi görünen Fake Calculator S’in arka planında saklamak ve şifrelemek istediğiniz fotoğraflarınız ve videolarınız yer alıyor. Ana ekrandan uygulamaya doğrudan ulaşanlarsa gerçekten matematik işlemlerini yapabilecekleri tamamen şık bir hesap makinesiyle karşılaşıyor. İşte Fotoğraf ve video gizleme uygulaması dediğin böyle kreatif olacak arkadaşım! 😀 Kabak gibi orta yerde durup, eline telefonu alana “Hişğ Hişğ bak benim gizli fotoğraflarım var ve hepsi de burada duruyor.” Demeyecek.

Peki, bu sahte hesap makinesi uygulamasını nasıl kullanıyoruz? Basit bir üyelikle kayıt olduktan sonra Fake Calculator S’i kendimize göre şekillendirip bir PIN kodu belirliyoruz. Albümler oluşturarak saklamak istediğimiz video ve fotoğrafları Fake Calculator S’e depoladıktan sonra uygulamayı kapatıyoruz. Ayrıca home tuşuna iki kere basarak uygulamayı tamamen kapattığımızdan emin oluyoruz.

Artık ana ekrandan bu hesap makinesine ulaşan arkadaşlar bildiğiniz hesaplama işlemlerine yardımcı olabilecek bir hesap makinesi görüyorlar. Biz de ne zaman gizli fotoğraf ve video arşivimize erişmek istersek hesap makinesini açıyor ve ardı ardına 5 defa bölme işareti simgesine dokunuyoruz. Karşımıza daha önce Fake Calculator S’i yapılandırırken girdiğimiz PIN’i isteyen bir ekran geliyor. PIN kodumuzu yazdıktan sonra tekrardan saklı arşivimize ulaşabiliyoruz.

Fake Calculator S’in Başlıca Özellikleri Neler?

  • Diğer fotoğraf ve video şifreleme uygulamalarının aksine Fake Calculator S ücretsiz bir uygulama.
  • Gizlediğiniz fotoğraflar uygulama içinde salkım saçak durmuyor. Albüm sistemi sayesinde fotoğraflarınızı gizlerken düzen içinde saklayabiliyorsunuz.
  • Fake Calculator S uygulamasını bilmeyen birinin saklı fotoğraf ve videolarınızı iCihaz’ınızda bulması neredeyse olanaksız. Uygulamayı bilen ve cihazda yüklü olduğunu fark eden biri de sizin oluşturduğunuz özel PIN kodu olmaksızın gizli arşivinize asla erişemez.
  • Tamamen sade, basit ve anlaşılabilir bir uygulama.

Aklınıza öyle hemen değişik değişik şeyler gelmesin 😀 Malumunuz dijital veri çağında yaşıyoruz ve ekstradan mahremiyeti bence her iOS kullanıcı hak ediyor. Siz de dahil 🙂

❱❱ Fake Calculator S’i App Store Üzerinden İndirmek için Tıklayınız

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;