Sosyal Ağlar

Instagram’da Yanlışlıkla Fotoğraf Beğenip Vazgeçersek Bildirim Gider mi?

Erkekliğe bok sürmeme sanatının bu haftaki köşesinde, ne Allah’ın hikmetiyse Instagram’da yanlışlıkla beğenilen (!) fotoğraflar olacak. Instagram’da yanlışlıkla fotoğraf beğenip vazgeçersiniz karşı tarafa bildirim gider mi? Giderse ne halt yemelisiniz? gibi ilişki dünyasının satrançtan bozma hamlelerini irdeleyeceğiz.

Mutlaka biliyorsunuzdur. Instagram’ın bazı esrarengiz huyları var. Mesela telefonun cebinizde açılıp, eski sevgilinizin geçen seneki fotoğrafını kendiliğinden beğenmesi gibi… Ya da yeni yeni yanaştığınız hatun veya eril kişiye “Ben çok kuulum, ne beğeneceğim lan senin fotoğraflarını! Önce sen beğeneceksin!!!” modundayken renkli Türkçe aksilikler yaşanabiliyor. Nasıl ki Instagram biz insanlar için varsa Instagram’da yanlışlıkla fotoğraf beğenip vazgeçmek de pekala biz insanlar için var. Asıl sorun bu değil. Instagram’da yanlışlıkla fotoğraf beğenip vazgeçersek bildirim gider mi? Onu nasıl şeapabiliriz?

Instagram’da Yanlışlıkla Fotoğraf Beğenip Vazgeçince Bildirim Gider mi?

Bu sorunun çoktan seçmeli birkaç yanıt var. Evet; gidebilir. Hayır; gitmeyebilir. Yani işiniz biraz şansa bağlı.

Önce iyi haberi vereyim: Instagram’ın bildirim sistemi ufak bir gecikmeyle çalışıyor. Fakat bu gecikmenin olmadığı durumlar olabiliyor. ne gibi mi:

  1. Fotoğrafını yanlışlıkla beğenip vazgeçtiğiniz kişi o an Instagram’da ise ve interneti katır hızında değilse beğeninizi büyük ihtimalle görecektir.
  2. Eğer o an Instagram’da değilse ancak Push Bildirim kullanıyorsa fakat interneti hızlıysa yine büyük ihtimalle görecektir. En iyi ihtimalle beğeni bildirimini görecek ancak siz geri aldığınız için bildirimlere gittiğinde bildirimi göremeyecektir.

Bunların dışındaki olası post-apokaliptik felaket senaryolarında, gecikme payından dolayı muhtemelen beğenip beğeniyi geri çektiğinizi malum kullanıcı görmeyecektir.

Diyelim ki, sıçtık. Yetmedi, baya sıvama aşamasına doğru yol almaktayız. Durumu kurtarmak için yapabileceğimiz bir tüy dikme hamlesi yok mudur? Pekala o da var! Hemen aşağıdan devam edelim:

Instagram’da Yanlışlıkla Atılan Beğeniyi Geri Çekip Erkekliğe Bok Sürdürmeme Tekniği

Bu tekniğin her durumda işe yarayacağını söyleyemem ama birkaç durumda erkekliğe bok sürdürmemenize yardımcı olacaktır.

  • Eğer beğendiğiniz fotoğraf (ben biliyorum zaten yanlışlıkla oldu, heee heee tamam tamam) gerçekten eskiyse, hemen beğeniyi geri çekip yakın tarihli ama malum kişinin beğenmediğiniz bir fotoğrafını beğenin. Böylece giden önceki bildirimi geri çektiğiniz için sadece daha yeni beğeniniz görünecek, karşıdaki kullanıcı da Instagram’da minik bir hata olduğunu düşünecektir. Olayı kurtarır mı? Kurtarmaz ama en azından tüyü düzgün bir yere dikmiş olursunuz.

Bu ipucunun dışında size daha okkalı şeyler vermek isterdim ancak maalesef şimdilik yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı.

Son bir tavsiye daha: yanlışlıkla fotoğrafını beğeniyorsan git konuş bence.

Etiket
Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

4 Yorum “Instagram’da Yanlışlıkla Fotoğraf Beğenip Vazgeçersek Bildirim Gider mi?

  1. Ahmet Yanıtla

    Bu lanet olası Instagram yüzünden ülkece akıl hastanesi rezervasyonlarında zirvedeyiz, sonu nasıl bitecek merak etmiyor değilim. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.