Nasıl Yapılır

Instagram’da Kaydedilenleri PC ve Mac’den Görüntülemek

Instagram’ın kaydedilenler özelliği sayesinde akıllı cihazlarımıza çuvalla Screenshot zulalama alışkanlığımızı geride bıraktık. Instagram’ın bir internet tarayıcısının yer imleri benzer şekilde çalışan Kaydedilenler’i sayesinde artık uygulama üzerinden istediğimiz paylaşıma tekrar erişebiliyoruz. Fakat bazen Instagram’da kaydedilenleri PC’den görmemiz gerekiyor ki, Screenshot zulalama alışkanlığımızla kıyasladığımızda bunun için biraz ekstradan mesai harcamamız gerekiyor.

Instagram kaydedilenleri bilgisayardan görme için bize şimdilik büyük bir kolaylık sunmuyor fakat bazı 3. parti uygulamalar yardımıyla kaydettiğiniz Instagram gönderilerinize bilgisayarınızdan kolayca erişebilirsiniz. Nasıl mı? Beeeyle:

Instagram Kaydedilenleri Bilgisayardan Görme (Mac ve Windows için)

Mac kullanıcıları, ücretsiz masaüstü uygulaması Flume’ü kullanarak kaydedilen Instagram gönderilerini görüntüleyebilirler. Uygulamayı açtığınızda, fareyi ekranın alt kısmına getirdiğinizde çıkan menüyü kullanarak profilinize gidin.

Instagram fotoğrafları bilgisayardan görme flume

Ekranın üst kısmındaki menüdeki yer imleri simgesini tıklayın. Buradan kaydedilmiş fotoğraflarınızın yanı sıra tüm koleksiyonlarınızı da görebilirsiniz. Flume arayüzü Instagram deneyimini gerçekten Ağrı Dağı’nda tutuyor, Flume’u kullanarak tıpkı bir mobil cihazdan doğallığında Instagram’ın tüm özelliklerin (DM dahil) faydalanabilirsiniz.

Windows kullanıcıları, Flume ile aynı deneyimi sunan Windows 10 uygulama mağazasındaki resmi Instagram uygulamasını kullanabilirler. Windows mağazasından Instagram’ı yükledikten sonra profilinize girip, kayıtlı fotoğraflarınızı ve koleksiyonlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Kaydedilenleri Bilgisayardan Görme (Chrome)

Bilgsayarınızdan Instagram’a Chrome’u kullanarak giriş yapıyorsanız, Improved Layout for Instagram eklentisini kullanabilirsiniz. Yukarıdaki yöntemler kadar harika olmasa da bu eklenti sayesinde Kaydedilen fotoğrafları kronolojik sırayla görüntüleyebilirsiniz.

Eklenti kaydedilen fotoğrafları göstermesine rağmen koleksiyonları görüntülemeye izin vermiyor. Eğer gönderileri kategoriler halinde özenle düzenlediyseniz, bu eklenti belki sizlik olmayabilir.

Bu yöntemlerden size uygun olanı kullanarak, zahmetsizce Instagram’da kaydettiklerinizi bilgisayarınız üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.