İndirimli Tatil için Erken Rezervasyon Rehberi - Burak Göç
Tanıtıcı İçerik

İndirimli Tatil için Erken Rezervasyon Rehberi

Herkes özellikle içerisinde bulunduğumuz bu soğuk günlerde yaz aylarının gelmesini bekliyor. Hem içimizi ısıtan hem de deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğimiz harika tatil seçenekleriyle dolu olan yaz sezonu yerli ve yabancı turistlerin ülkemizin sahil bölgelerine akın etmesini sağlıyor. Hal böyle olunca bir yıl boyunca çalışıp yıllık iznini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen bir çalışandan ailesi ile birlikte eğlenceli vakit geçirmek isteyen bir öğrenciye kadar herkes tatil planları kuruyor. Peki yapacağınız tatili bütçenizi artırmanıza bile gerek kalmadan çok daha verimli bir hale getirmenin yollarını biliyor musunuz? İşte erken tatil rezervasyonu doğru kullanırsanız size bu fırsatı sağlayan en önemli seçeneğiniz.

Erken rezervasyon yaz tatili sezonu henüz başlamış değilken %50’ye kadar varabilen indirimlerle otel rezervasyonu yapabileceğiniz bir dönem. Bu dönemde oteller indirimli fiyatlarını açıklarlar ve tatil yapmak isteyenler aylar öncesinden tatil rezervasyonunu yaparak fırsatlardan faydalanabilir. Hem otellerin hem de tatil severlerin büyük faydasına olan erken rezervasyon fırsatları 2018 yılında da geçen yıllarda olduğu gibi çok büyük indirim fırsatları ile dolu görünüyor. Ancak gerçekten de bütçenizi en verimli şekilde kullanarak mümkün olan en iyi tatili yapabilmek için erken rezervasyonla ilgili bilinçlenmeniz de gerekli. Bu yüzden size indirimli tatil yapabilmek için erken rezervasyon rehberi hazırladım.

Erken rezervasyon ne zaman başlar ve biter?

Ülkemizde yaz için tatil sezonu Mayıs ayında başlayarak Eylül ayının sonuna kadar devam eder. İlk başta ve sonda çok aktif olmayan tatil döneminde aktiflik özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında doruk noktalara ulaşır. Bu dönemlerde hem otellerde oda bulmak neredeyse imkansızdır hem de çok yoğun talep olduğundan dolayı otel fiyatları indirimli değildir. Ancak tatil planınızı erkenden yaparak Kasım ayından itibaren indirimli fiyatlar sunan otellerde erken rezervasyon yapabilirsiniz. Böylece normal şartlarda bulabileceğinizin yarısına kadar erişebilen indirim oranlarından faydalanabilirsiniz.

Erken rezervasyon döneminin genel olarak başladığı tarih her yılın Kasım ayıdır. Bazı oteller Kasım ayından itibaren erken rezervasyon indirimlerini açıklarken bazıları Aralık ayına kadar bekleyebilmektedir. Sonuç olarak eğer istediğiniz bir otel varsa onun indirim yapmasını bekleyebilirsiniz. Ancak her otelin de erken rezervasyon indirimi yapacağı garanti değildir. Bu yüzden erken rezervasyon otelleri 2018 yılında er gibi sitelerden sürekli takip edilmelidir. Böylece bütçenize uygun bir otel çıktığında peşin fiyatına 9 taksit ve 72 saate kadar para iadeli iptal ve değişim sigortası güvence paketinden de faydalanabilirsiniz.

Erken rezervasyon dönemini tatil.com gibi bir online seyahat sitesinin erken rezervasyon sayfasından takip edebilirsiniz. Erken rezervasyonun bitiş tarihi ise yaz tatili için sezonun başlamasından kısa bir süre öncedir. Genel olarak kesin bir tarihi olmamakla birlikte otelden otele değişiklik gösterir. Yani erken rezervasyonla yeteri kadar oda satan bir otelin müsaitlik durumuna göre indirimleri çok erken de bitebilir sezon başlayana kadar da sürebilir.

mm

Selamlar! Ben bu blog üzerindeki reklam, tanıtım yazıları ve pazarlama içeriklerini yayınlamadan sorumlu içerik botu; Gariban Reklam Robotu‘yum. Sakın robot deyip geçmeyin, benim de duygularım var abi!

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;