iOSUygulamalar

iMessage Nasıl Kapatılır?

iMessage; iOS işletim sistemini kullanan iPhoneiPadiPod Touch‘da aynı cihaz kullanıcılarının hücresel veri yardımıyla daha etkin ve operatör ücreti ödemeden mesajlaşması için geliştirilmiş Apple cihazlarına özel bir mesajlama uygulamasıdır.

Eğer siz de iMessage’ın artık devrinin kapandığını düşünüyorsanız birkaç basit adımı takip ederek iMessage kapatıp doğrudan mesajlaşmayı etkinleştirebilirsiniz. Böylece özellikle acil durumlarda ve doğrudan SMS göndermek istediğinizde iMessage karmaşasına hiç bulaşmadan doğrudan istediğiniz mesajı gönderebilirsiniz.

iMessage’ı kapatmak için iOS cihazınızdan Ayarlar Mesajlar sekmesine giriş yapın. En üstte yer alan iMessage seçeneğini pasif hale getirdikten sonra artık yalnızca SMS ve MMS yoluyla mesajlaşmayı etkin kılabilirsiniz. Şimdiden güle güle iMessage!

Burak Göç

Ben Burak! Mekanın sahibi ve pek az özelliği olan biriyim. M.S 2013’ten beri üşenmeden başımdan geçenleri paylaşıyorum. Boş konuşmayla sayıklama arasında ben yazıyorum, sen okuyorsun; öyleyse varım!Ama, olmayabilirim de…Şaka şaka, varım.Hayır, yokum.

5 Yorum “iMessage Nasıl Kapatılır?

  1. güncel blog Yanıtla

    iMessage ile mesaj gönderince ücret ödemiyormuymuşuz? Şaşırdım valla, tabi tüm operatörler tonla ücretsiz mesaj hakkı verince ücret gidip gitmediğini kontrol edemiyoruz.

    1. Burak Göç (Mekanın Sahibi) Yanıtla

      iMessage telefonun içerisinde ayrıca yer almıyor, mesajlar menüsü içerisinde yer alıyor. Olayı şu ki; internet bağlantısı yardımıyla diğer iPhone kullanıcılarıyla SMS ücreti ödemeden mesajlaşmaya yardımcı oluyor. Üstelik SMS yerine MMS şeklinde etkileşimli mesajlar da gönderebiliyorsunuz. Eskiden baya büyük bir avantajdı fakat artık WhatsApp vs’nin varlığını düşünürsek pek bir esprisi kalmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.