Bak Bu Tutar!İndirim ve Fırsat Sepeti

Sevgiliyle İlk Buluşma İçin Hangi Çiçek Alınır?(Ne Anlama Gelir)

İlk buluşmaların heyecanı çok başkadır. O buluşmada olan her şey hafızalara kazınır ve ilişkinin temellerini oluşturur. Bu sebeple çok önemli ve hassastır. Günümüzde milyonlarca kişi ilk buluşmanın aşkı beraberinde getirdiğini düşünüyor. Geçmişten gelen bir arkadaşlığınız olsa dahi bu buluşmada aranızda olan çekim tüm ilişkinin seyrini değiştirebiliyor.

İlk buluşmanın önemli kararlarından biri de çiçeklerdir. Buluşma mekanına erken gidip elinizde çiçeklerle sevgilinizi beklemeniz ya da onu evinden alırken kapısı bir buket çiçekle çalmak son derece zarif bir harekettir. Peki ilk buluşmada hangi çiçekler alınmalıdır? Bu çiçekler ne anlama gelir?

En Sevdiği Çiçeklerle Hazırlanmış Bir Buket

Birçok kişi sevgilisinin en sevdiği çiçekleri bilir. Ancak ilişkinin en başında bunu bilen kişi sayısı oldukça azdır. Eğer bilen şanslı azınlıktaysanız, onun en sevdiği çiçeklerle hazırlanmış bir çiçek aranjmanı hazırlatabilirsiniz. Bu konuda sevgilinizin yakın bir arkadaşından tüyo almanız faydalı olacaktır. Onun favori çiçekleri ile yaptığınız bu sürprizin verdiği mesaj “Seni önemsiyorum” olarak algılanır.

Her Dönemin Kahramanları Güller

Mis kokuları ve romantik manaları ile güller her zaman tercih edilen risksiz çiçeklerdir. Her bir renginin ayrı bir anlamı olan güller, ilk buluşmaların romantik çiçekleridir. İlk buluşma için sizlere önereceğimiz güller pembe ve beyaz renkli olanlardır. Rengarenk bir aranjman yerine tek renk bir buket seçmelisiniz. Pembe ve beyaz renkli güller ile ona olan sevginizin masumane olduğunu iletebilirsiniz. Eğer daha tutkulu bir çiçek seçmek istiyorum diyorsanız tercihiniz kırmızı güller olabilir. Ancak ilk buluşmalarda önerdiğimiz tutkulu çiçek kırmızı güller değil, lilyumlar.

Zarif Bir Lilyum Buketi

Eğer karşınızdaki kişiye olan tutkunuzu daha ilk buluşmada ifade etmek istiyorsanız seçmeniz gereken çiçekler beyaz zambaklar olmalıdır. Yeşilin ve beyazın müthiş bir uyum içerisinde olduğu bu çiçek buketi yeteri kadar gösterişli ve iddialı olduğu kadar zariftir.

Uzun sapli zarif lilyumlar, onu ciddiye aldığınızı ifade eder. İlişkinize daha ilk günden fazlası ile önem verip ciddiye aldığınızı belirtir.

Doğallığı Sevenler İçin Papatyalar

Doğal kadınların favori çiçeği olan papatyalar, ilk buluşma için en sık tercih edilen çiçeklerdir. Bilhassa sevgiliniz genç ise papatyaları tercih edebilirsiniz. Birçok genç kadının en sevdiği çiçek olarak bilinen papatyalar sevgilinizi de memnun edecektir.

Kararsızlar İçin Mevsim Çiçekleri

Tüm bu çiçekler iyi hoş ama ben hala karar veremiyorum ve yanlış anlaşılmaktan korkuyorum diyorsanız sizler için önerimiz mevsim çiçekleri. Laleler, frezyalar, hüsnüyusuflar, sümbüller ve o mevsimde açan tüm çiçekler buluşmalarınızda sizlere eşlik edebilir.

Çiçeğinizi seçtiyseniz geriye dikkat etmeniz gereken birkaç nokta kaldı. İlk olarak buluşacağınız yer çok önemlidir. Eğer gösterişli ve lüks bir yere gidiyorsanız papatyalardan ziyade lilyumlara yönelmelisiniz. Daha rahat ortamlar ise papatyaları ve mevsim çiçeklerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. İkinci nokta ise çiçeğin boyutudur. Tek bir çiçek alıp onu karşılamanızı önermiyoruz. Birçok kadın tek bir gül ile dolaşmaktan haz etmez. Ancak aynı şekilde elinde gezdirirken kollarının yorulacağı kadar büyük bir buket de memnun etmeyecektir. Eğer ilk buluşmanız sevgilinizin ellerinin dolu olmaması gerektiren bir organizasyon içerisindeyse onu evinden almaya giderken çiçeklerinizi iletebilir, evde bir vazoya koymasını sağlayabilirsiniz. Ya da gün içerisindeyken çiçeğinizi onun evine gönderip “Akşam için heyecanlanıyorum” mesajınızı iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.