SabitlerTatil ve Seyahat

Havuzlu Mağara Suitler

Kapadokya, Nevşehir ilinin ilçe ve kasabalarında olan güzellikler ve yaşayış biçiminden dolayı verilmiş bir isimdir. Güzel Atlar Diyarı anlamına gelen Kapadokya, isminin değiştirilmiş halidir. Nevşehir, İç Anadolu Bölgesinin ortalarında yer alan yüz bin civarlarında nüfusa sahip küçük bir ildir. Temel geçim kaynağı turizm ve çiftçiliktir.

Turizm geçim kaynaklarının büyük bir kısmını üstlenmektedir. Tarihi dokuma halıcılık, küçük el işi eşyalar, taşlar ve yüzükler, kilden pişirilmiş çanak ve çömlek gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Bu tip işlerle hayatlarını devam ettirirler. Peri bacaları ve turizmin pek yaygın olmadığı bölgelerde de çiftçilik yaygındır. Buralarda ise toplu olarak genellikle patates yetiştirilir. Türkiye’nin patates ihtiyacının büyük bir kısmı Nevşehir’den karşılanmaktadır. Patates denince akla ilk Nevşehir gelir.

Sanayisi pek gelişmemiştir ve toplu yaşam alanları çok bulunmamaktadır. Bu nedenle Merkez civarlarında hayat erken biter. Fakat turizm ilçelerinde hiçbir zaman bitmez. Manzaranın keyfini çıkarmak isteyenler, gezmek ve eğlenmek isteyenler için daha yeni başlar. Göreme, Avanos, Uçhisar ve Ürgüp gibi yerler her daim aktif durumdadır.

Bu bölgeleri ünlü eden faktörlerden birisi de Oteller ve Süitler. Kapadokya Mağara Süitler çok akustik ve hoş görüntülere sahiptir. Aynı zamanda birçok otelde Havuzlu Mağara yani Kaya Odalar mevcut. Şık tasarlanmış bir havuz, Mağara Otellere hoş bir görünüm katmakta. Bölgenin tarihinden esinlenerek düzenlenen oteller, bu konsept sayesinde daha çok tutmakta.

Dream Of Kapadokya Otel de bu otellerden bir tanesi. Uçhisar kasabasında bulunan bu otel de eşsiz bir manzaraya ve havuzlu mağara süitlere sahip. Uçhisar kalesine çıkıp akşam vakitlerinde Nevşehir’i seyretmenin tadı da bir başkadır. Işıklı bir seremoni gibi resmen ayaklarınızın altından kayarak gider.

Bölgeye değer katan güzellikleri fark eden turistler de akın akın Kapadokya’yı ziyaret etmekteler. Özellikle uzak doğulu insanların çok ilgisini çeken bölgemiz birçok ülke vatandaşını konuk etmekte ve ev sahipliği yapmaktadır. Bölgeyi gezerken zevk alacağınızdan eminim. Birkaç gününüzü burada geçirerek birçok aktiviteye dahil olabilirsiniz. At binerek ya da ATV Turları ile gezebilirsiniz.

Avanos’a gidip ustası ile birlikte çömlek yapabilir ve evinize götürüp anı olarak saklayabilirsiniz. Sabah balon turuna çıkabilir ya da yüksekten korkuyorsanız, otelden o vakitlerde nasıl kalktıklarını hayretle izleyebilirsiniz. Güzel atlar diyarı Kapadokya’da sizin de güzel vakitler geçirmenizi temenni ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!