Giyim Kuşam

Çok Bilinmezli Problem: Bebek Sahibi Çifte Hediye Alma Sorunsalı!

Size biraz sülalemden bahsedeyim…

Eksik adamla deplasmana çıkan amatör küme takımına benziyoruz. 25 yıldır süren birbiri ardına sağlı sollu ataklarımıza rağmen 12 kişiye tamamlayamadık.

Hal böyle olunca, bende bazı eksiklikler zuhur etti. Mesela:

  • Bebek dediğimiz şeyin neye benzediğini hatırlamıyor,
  • Nasıl tutulması gerektiğinden anlamıyor,
  • Bebek sahibi çifte ne hediye alınabileceğini bilmiyorum.

Son kısma dikkat!

Çünkü, geçtiğimiz hafta yaşadığım deneyimden sonra artık yeni bebek sahibi çifte ne almam gerektiğini biliyorum. İşlevsel, fonksiyonel ve bir o kadar da sağlıklı bebek hediyesi: Puset örtüsü!

Bebeklerin neye benzediğini arkadaşlarım sayesinde hatırladım. Ve fakat nasıl tutulması gerektiği hakkında direksiyon dersi almam gerekiyor.

Hafif, Kullanışlı ve Sağlıklı: Puset Tavsiyesi

Güngören ile Manş Denizi birbirine ne kadar yakınsa ben de bebeğe hediye alma sürecine o kadar yakınım. İşlerin benim için hiç kolay olmadığını bilmenizi istiyorum.

Hediye alırken, kendimi sıradan çinko karbon piller gibi hissetmek istemiyordum. Hediyenin işlevsiz bir kenar sürü olmamalı, gündelik hayatta mesai sahibi olmalıydı.

Ekşisözlük, kadın, çoluk ve çocuk temalı forumlar ve blogları tavaf ederken, karşıma daha önce adını sanını duymadığım bir ürün çıktı; puset örtüsü.

Bebekle tam kadro bir bir yere gitmenin zorluklarını fark etmiştim. Ağır bir bebek çantası, örtüsü, battaniyesi ve önlüğü derken, liste uzayıp gidiyor.

Bebek bakmak bir nevi mühendislik gerektiriyormuş; dışarı çıkartmaktan, dışarda emzirmeye, her şey problem!

Neyse ki bizimkilere aldığım Zuppers Puset Örtüsü sayesinde bu mühendislikte artık benim de sülfatım var.

Peki, Bu Puset Örtüsü Nedir?

Tek bir örtü hem bebek arabasının örtü olarak geçiriliyor hem de anne istediği yerde bebeğini rahatça emzirebiliyor. Ufaklık ele avuca geldi mi? Hiç sorun değil! Oto koltuğuna geçirilerek kullanılmaya devam edilebiliyor. Hatta işbu icat, mama sandalyesine falan da geçirilebiliyormuş.

Bebeklerle olan yakınlığıma… pardon uzaklığıma, yazının başında değinmiştim. Puset örtüsü deyip geçmeyin; daha ne fonksiyonları var bu aletlerin de, ben olaya uzak olduğumdan dilim bu kadarını anlatmaya dönüyor.

Ya Zuppers’e Ne Demeli!

zuppers’in olayı şu: Az ve öz iş yapıp, en kaliteli ürünü tüketiciyle buluşturuyorlar. Ekonomik, sağlıklı, modern ve her şeyden önemlisi hızlı!

Zuppers’in arkasında girişimci ev hanımlarının olması ve sorduğum çoktan bilinmezli ahiret sorularına rağmen beni yönlendirmeleri harikaydı. Gösterdikleri peygamber sabrına da değinmeden geçemeyeceğim.

Hediyeyi arkadaş çiftime verdiğimde, yenge hanım pek bir şaşırıp:

  • Ağayh Burak, senden hiç beğklemezdim. Seğn bunun ne olduğunu nerden bileeeeyorseeeun!

Şeklinde miyavlamayla karışık değişik sesler çıkardı. Gözlemlerime ve yayık konuşmasına bakacak olursak, hediyem kesinlikle doğru adrese ulaşmayı da başardı.

Gitmeden Önce…

Bebek hediyesi olarak neden bu ürünü tercih ettiğime de kısa bir brief olarak şurada yer vereyim:

  • Ürünü araştırırken birçok medyatik kişinin kullandığını gördüm. Galiba bu ürünün icadından bir tek benim haberim yokmuş.
  • Bigchef’lerde ürün kullanılıyormuş, bu kriter güvenimi arttırdı.
  • Ürün gerçekten pratik görünüyordu, yayık ağızla yapılan yorumlara göre öyleymiş.
  • Zuppers müşterileri kumaşı epey övüyordu, gerçekten de öyleymiş. Vesileyle bu sanatçı eller 1. kalite Viskon’a da dokunmuş oldu. (Allah aşkına şundan tişört falan da üretsinler, efil efil giyip gezelim.)
  • Fonksiyonel ve inovatif bir ürün. Umarım yayık ağızlı yenge, bu aletin kullanım kolaylığını fark ettikçe beni hatırlayacaklar. (Şşşu bu yazdıklarım tamamen aramızda.)

4 Yorum “Çok Bilinmezli Problem: Bebek Sahibi Çifte Hediye Alma Sorunsalı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.