Bilgisayar

Google Chrome Windows 8 Modunu Kapatma

Geçtiğimiz gün üşengeçlikten fareye uzanayım derken yanlışlıkla fareye birkaç kere hızlıdan elim tıkladı. Bu sırada da Google Chrome’un yan sekmesine ve ardından da Windows 8 modunda başlatma seçeneğine tıklamış oldum. Evet, doğuştan zaten biraz sakarlığım var ama işin kötü tarafı bunu yaptıktan sonra benim Google Chrome’un Windows  8 modunda çalışmadığını fark ettim. Tabii, hal böyle olunca Google Chrome kullanamaz hale geldim. Bu durumda yeniden yüklemeyi denesem de bilgisayarın kayıt defterine bu seçenek yer etmiş olmalı ki sorunuma çözüm bulamadım. Sonra başladım Internet Explorer ile sorunun çözümünü aramaya. Aslında eğer normal şartlarda Google Chrome Windows 8 modunda sorunsuz çalışıyorsa çıkış yapmak gayet basit fakat benim gibi bir durumda kaldığınızda işler sarpa sarıyor.

Google Chrome Windows 8 modunu iptal etmek için öncelikle metro ekranınıza ulaşın. Ardından klavyenizden “Regedit” yazın. Karşınıza çıkan bu meşhur zeka küpüne tıklayın.

Windows 8 regedit açmak

 

Zeka küpünden sonra regedit yani kayıt defteri karşımıza gelecek şimdi sırasıyla aşağıdaki klasörlere giriş yapın.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Google\Chrome\Metro

Bu klasör dizinine giriş yaptığınız anda sağ kısımda iki farklı kayıt göreceksiniz. Bizim işimiz Launch_mode isimli girdi ile olacak. Bu girdiye çift tıklayın.

Windows 8 Chrome Kayıt defteri

Sizde buna çift tıkladığınızda karşınıza gelen değer 1 olacaktır. Ben Windows 8 modunu kapattığım için bende sıfır oldu. Siz de çift tıkladığınızda Windows 8 modunu kapatmak için 0 yazın ve tamam deyin.

kayıt-defteri-2

Artık Google Chrome Desktop modunda çalışmaya başlayacaktır.

 

2 Yorum “Google Chrome Windows 8 Modunu Kapatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları ve yorumuma verilen cevapları e-postayla bana bildir.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!