Gaz Tepkime Cihazı Araçta Performans Artışı Sağlar mı?
Pedalbox
Garaj

Gaz Tepkime Cihazı ile Motor Performansı Şaha Kalkar mı?

Basitçe açıklayalım. Gaz tepkime cihazı denilen bir alet var. Elektronikleşmenin arabamızın kaputuna dalmasıyla birlikte bazı mekanik parçaların pabucu dama atıldı. Otomobilinizin motoruna yakıt göndermek için kullandığınız gaz pedalı ilk kurbanlardan oldu. Mekanik sistem çöpe atılıp “Bak usta, bununla akılları alırsın.” denilerek otomobillerde elektronik gaz pedallarına doğru olan göçümüz başladı.

Elektronik gaz pedalının amacı motorun gaz kelebeğini kontrol etmesi ve aracımıza yakıt hava karşımının ulaştırılması. Fikir güzel, reklam güzel. “Yedi mi?” derseniz yemedi. Sistemin yapısal eksiklikleri gaz tepkimesi düşüşüne neden oldu. Gaz tepkimesi dediğimiz olay burada kilit nokta. Çünkü gaz tepkimesi aracın motor performansını arttırmak isteyenden aracın hantallaşması şikayeti eden, dertten ağıtlar yakan herkesin ortak noktası. Dertlere deryaya karan otomobil sürücülerinin açık yaralarına ilaç olmak ve gaz tepkimesini iyileştirmek için Alman bir firma ortaya atıldı. Sonuç; Pedalbox.

PedalBox Gaz Tepkime Cihazı Nedir?

Pedalbox Gaz Tepkime Cihazı

PedalBox gaz tepkime cihazı elektronik gaz pedalı kullanılan otomobillere basitçe montajı yapılarak kullanılan bir araç performansı arttırma ürünü. İçinde çip yer alan bir kumanda olarak tanımlayabileceğim bu zamazingo, aracınızın elektronik pedal sisteminin daha kararlı çalışmasına yardımcı oluyor. Gaz pedalının daha kararlı çalışması size yol, hava ve yakıt olarak geri dönüyor.

Pedalbox’un üzerinde 3 farklı mod seçeneği bulunuyor. Spor modu aracınızın beygirlerini üzmeden maksimum performansı elde etmenize yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu mod 0-100 arasında 2 ila 3 saniyelik bir performans artışı sunuyor. Aracının motor performansını arşa yükseltmek isteyen arkadaşlar için gerçekten harika bir tuning işlemi diyebiliriz.

Spor modun dışında aracınızı tasarruf modunda kullanabileceğiniz modu var. Bu modda ise gaz pedalı boğaz kelebeğini kararlı şekilde kontrol ederek aracınızın yakıt tasarrufu yapmasına yardımcı oluyor. Gaz tepkime cihazı kullanıcı yorumları ve üreticilerin doğruladığı iddilarına göre bu mod, bir depoda %4 ila %7 arasında yakıt tasarrufuna yardımcı oluyor. Performans beklentinizin dışında otomobilinizi fıtı fıtı eko modunda kullanmayı seviyorsanız (ki ben seviyorum) Pedalbox ile yakıt tasarrufu yapabilmeniz de mümkün.

Pedalbox Araç Performansını Arttırma Konusunda Yeşil Işık Yakıyor mu?

gaz tepkime cihazı fiyatları

Evet. Elektronik pedal sistemi kullanan otomobillerde Pedalbox aracınızın gaz tepkimesini iyileştirerek performans artışı sağlıyor. Yalnız Pedalbox’un muz yiyeyim ama çilek tadı gelsin ürünü olmadığını anlamış olmak gerekiyor. Pedalbox aracınızın mevcut performansından maksimum düzeyde faydalanarak performansı arttırıyor. Aracınızda zaten olmayan gücü size vermiyor. Ya da muz yerken size daha önce hiç tatmadığınız egzotik meyvelerin tadını bahşetmiyor.

Gaz tepkime cihazının size faydaları;

  • Gaz tepkimesini iyileştirmek
  • Gaz tepkisinin gecikmesinden dolayı meydana gelen bayılma, ayılma, kaktırma gerktirme sorunlarının ortadan kalkması
  • Aracınızın gücünü çok geç hissetme sorununun iyileştirilmesi
  • Elektronik gaz pedalı kaynaklı diğer performans sorunlarının iyileştirilmesi
  • Pedalbox yardımıyla yakıt tasarrufu ve 0-100 arasında ciddi performans artışı

olacak.

Gaz Tepkime Cihazlarının Motora Zararı Nedir?

Tuning veya araç performans arttırma işi sokağa sanayiye indi diye ciddiyetini yitirmedi. Gaz tepkime cihazı zararları sadece bilinçsiz kullanımlarda görülebilir. Üreticisi, geliştirici, taşıyıcısı ve satıcısı belli olmayan ürünleri otomobilinizde kullanmak daima risk ve motorun yıpranması anlamına geliyor. Pedalbox’un bu açıdan otomobil kullanıcılarına güven veren ekstraları var. İşte beni tavlayan birkaçı;

  • Ömür boyu destek garantisi
  • 15 gün içinde memnun kalmamanız durumunda para iade garantisi
  • TÜV AUSTRIA onaylı
  • 2016 Tuner dergisi performans şampiyonu seçilmesi

Pedalbox araç performansını arttırmak isteyen ve alengirli tuning işlerine girmeyenler için yeşil ışık yakan, ağrısız sancısız bir uygulama. Gaz tepkime cihazı fiyatları Ağrı Dağı’na çıkarılan üreticilerin aksine Pedalbox’ın fiyatının sunduğu tatminkar performansına oranla ideal olduğunu söyleyebilirim.

Merhaba Ben Burak! Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda beyaz klavyeli şövalye olarak bloglar ve internet siteleriyle savaşıyorum. Ha, bir de kız vermeleri için üniversite mezunu olma çabam var. Daha fazlası için hakkımda sayfasına bakabilirsiniz.

Yorumun mu Vardı? Buradan Alayım;