Etiketler: sherlock gibi düşünmek kitabı

Okuduklarım

Okudum; Sherlock gibi düşünmek – Daniel Smith

Aslında bu kitabı neden aldığımı bilmiyorum, yani diğer bütün kişisel gelişim kitapları gibi bunun da hiçbir işe yaramayacağından emindim. En son sigarayı bırakmak ile ilgili bir kişisel gelişim kitabı okumuştum. Kitap gerçekten çok etkiliydi, öyle ki normalde günde en fazla 10 sigara içen ben o kitaptan sonra bir hafta sigarayı bıraktım ve sonra günde bir paket içmeye başladım. İşte o zaman net bir şekilde ön yargı tutundum ki işe yarayan bir kişisel gelişim kitabı göremiyorum. Fakat hem ufak bir kitap olması hem de içerisinde çeşitli ipuçları ve bilmeceleri size sunması nedeniyle Sherlock Gibi Düşünmek oldukça zevkli bir kitap haline geldi. Yani ilk defa bir kişisel gelişim kitabını gerçekten de severek okudum diyebilirim.

Kitabın adında da belli olduğu gibi Sherlock’un öne çıkan yeteneklerinden bahsediyor ve bunları basit yaşantınıza nasıl iliştirebileceğinizi anlatıyor. Size bir dedektif olmayı, ya da süper deha olmayı vaat etmiyor. İstediğin kadar süper deha ol, Türkiye’de her zaman fırına ekmek almaya gidecek biri olacaksın. Bu kaçınılmaz bir gerçek! Bu nedenle kitabı okurken ya da satın alırken bunun bilincinde olmak ve buna göre okumak lazım diye düşünüyorum.

Diğer yandan da oldukça zevkli bir kitap. Eğer Sherlock Holmes serisini okuduysanız hemen ardından okumanız gereken bir kitap diyebilirim. En azından ben öyle yaptım. Eğlenceli ve bazı gözden kaçırmış olduğunuz önemli noktaları size tekrardan sunan bir kitap.  Yani eğer Sherlock Holmes serisini bitirdiyseniz ve böyle bir kitabı denemiyorsanız ayıp derim.

Neredeyse 2 dakikadır buradasın 👏

Okudukların ilgini çekti mi?

E-posta bültenime katıl, ilgini çekecek daha çok içeriği seninle paylaşayım!